Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako je kokain droga, da li sam ja narkoman?

 

Običaji ništa ne "nalažu", ako ti nećeš da se bakćeš glupostima.

ma ko je religiozan on i mora da se drzi nekih obicaja, to je meni ok, ali ovo osvestavanje koje se masovno sprovodi mi je u rangu bacanja chini

 

kao da sam dosla u neko africko selo da prisustvujem vradzbinama

Link to comment

kao da sam dosla u neko africko selo da prisustvujem vradzbinama

sve ide svojim tokom. sad se šaltamo na one čedine rasističke floskule o nižim oblicima života.

 

neće tebi nigde biti dobro

Link to comment

Ima. I na tim mestima se sve više neguju neke vrste paganskih praistorijskih motiva, pa ponegde i onako malo povezano sa rasizmom. Nije to tako jednostavno izvrneš ruglu i gotovo, pa bar bi u Istočnoj Evropi ljudi to trebalo da znaju.

 

Kako ide ona floskula 'svi imaju pravo na misljenje dok se ono slaze sa mojim'...

ne znam za druge narode ali sam kod nas primetila jednu veliku potrebu da se svima objasnjava kako imaju ziveti i to prilicno agresivno, cesto pomislim kako je mozda sreca sto smo mali narod inace ko zna sta bi sve nama palo na pamet da uterujemo (preterujem naravno, cisto razgovora radi). takodje zanimljivo kako ne kapiraju da je to zapravo identicno razmisljanje samo sa suprotstavljenih pozicija, ono 'objasnjavacu ti sam bas ja u pravu, do poslednjeg zivca i kukati kako si ti grozna osoba jer radis to isto' :P

Link to comment

ma ko je religiozan on i mora da se drzi nekih obicaja, to je meni ok, ali ovo osvestavanje koje se masovno sprovodi mi je u rangu bacanja chini

 

kao da sam dosla u neko africko selo da prisustvujem vradzbinama

 

i meni je ok da je neko metalac, i da se drži tih nekih običaja, ali mi nije jasan taj hedbenging. taj rad.

Link to comment

Kako ide ona floskula 'svi imaju pravo na misljenje dok se ono slaze sa mojim'...

 

:D

jooooj, sad si me potsetila na jednu moju poznanicu koja smatra da ona ima pravo da ceo komšiluk teroriše decibelima sa svojih zvučnika, ali samo zato jer ona zaboga sluša ''pravu'' muziku a ne šund

i nema trika da joj objasnim da nije u pravu

Link to comment

Religiozan ne poštuje običaje, nego konkretna pravila. U ovom slučaju, pripadnik mora da se krsti, da posti i da se pričesti. Sve ostalo je mambo džambo, tj zaostalo i retardirano, da citiram moću

Link to comment

:D

jooooj, sad si me potsetila na jednu moju poznanicu koja smatra da ona ima pravo da ceo komšiluk teroriše decibelima sa svojih zvučnika, ali samo zato jer ona zaboga sluša ''pravu'' muziku a ne šund

i nema trika da joj objasnim da nije u pravu

 

Pravo u sridu, sto bi rekli... to je to, znam takvih koliko hoces, nazalost za najrazlicitije pojave :isuse:

Link to comment

Religiozan ne poštuje običaje, nego konkretna pravila. U ovom slučaju, pripadnik mora da se krsti, da posti i da se pričesti. Sve ostalo je mambo džambo, tj zaostalo i retardirano, da citiram moću

 

A je l baš mora, a?

 

Što se mene tiče, može i da puši sam sebi kurac svake nedelje između 5 i 6 ujutru, ili da jede svoj proliv za uskršnji post, sve dok o tome ne trubi drugima.

Link to comment

A je l baš mora, a?

 

Što se mene tiče, može i da puši sam sebi kurac svake nedelje između 5 i 6 ujutru, ili da jede svoj proliv za uskršnji post, sve dok o tome ne trubi drugima.

 

Pa mora, takva su pravila igre.  Ako hoće da bude drug član i da poštuje običaje pravila

Link to comment

A je l baš mora, a?

pa, tehnichki gledano mora. ko zeli (ne mora, zeli!), taj (treba da) zna koja pravila prihvata, inache - shta tachno zeli? :unsure:

 

sve ostalo je insistiranje da se shetash u shlafroku po nudistichkoj plazi ^_^

 

 

edip, ovo smo vec obradjivali, braco i sestre. s druge strane, koje pa nismo :lolol:. nego, kad se pojavi neko nov, da objasnimo ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Pa mora, takva su pravila igre.  Ako hoće da bude drug član i da poštuje običaje pravila

 

Koje su sankcije ako to ne radi? Izbacuju ga iz religije™ zbog nepoštovanja pravila?

Link to comment

Religiozan ne poštuje običaje, nego konkretna pravila. U ovom slučaju, pripadnik mora da se krsti, da posti i da se pričesti. Sve ostalo je mambo džambo, tj zaostalo i retardirano, da citiram moću

???

otkud tebi ovo ?

tj. neka pravila su ok, a ostalo je mambo-džambo

 

preporuka za čitanje:

pogovor krojcerovoj sonati. tolstoj

Edited by dùda
Link to comment

Koje su sankcije ako to ne radi? Izbacuju ga iz religije™ zbog nepoštovanja pravila?

pa znam, al koj ce krasni u organizovanoj religioznoj (ili bilo kakvoj) grupi, ako ne prihvata i ne namerava da poshtuje pravila? pri tome ne govorimo o privatnom odnosu choveka sa vishim autoritetima, tu vec imamo 300 chuda, ali to je pravo, bez obaveza, slobodna aktivnost...

 

u toj tehnikaliji meni su poshteniji ovi shto misonare po komshiluku, to je njihova duznost :P

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...