Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

slažem se sa forumašima kada kažu da ugrožavanje reputacije može da bude opasnije u ovom internet dobu, ali ovde se došlo do toga da direktorka treba da pokrene privatnu tužbu protiv učenice. pritom je direktorka ta koja je montaže učinila 100 puta viralnijim. 

Jedino da tuzi samu sebe (skolu).

 

Odgovornost drugog lica za maloletnika

 

Član 167

 

(1) Za štetu koju drugom prouzrokuje maloletnik dok je pod nadzorom staratelja, škole ili druge ustanove, odgovara staratelj, škola, odnosno druga ustanova, osim ako dokažu da su nadzor vršili na način na koji su obavezni, ili da bi šteta nastala i pri brižljivom vršenju nadzora.

(2) Ako za štetu odgovara i maloletnik, odgovornost je solidarna.

 

Posebna odgovornost roditelja

 

Član 168

 

(1) Ako dužnost nadzora nad maloletnim licem ne leži na roditeljima, već na nekom drugom licu, oštećenik ima pravo da zahteva naknadu od roditelja, kad je šteta nastala usled lošeg vaspitanja maloletnika, rđavih primera ili poročnih navika koje su mu roditelji dali, ili se i inače šteta može upisati u krivicu roditeljima.

(2) Lice na kome u ovom slučaju leži dužnost nadzora ima pravo tražiti od roditelja da mu naknade isplaćeni iznos ako je ono isplatilo naknadu oštećeniku.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taj argument - oni su naučnici - će teško da prođe, pošto Tesla i Ajnštajn nisu bili ateisti.

 

Nek veruje svako u šta god hoće dok se ne nameće drugima

 

+1

Link to comment

Taj argument - oni su naučnici - će teško da prođe, pošto Tesla i Ajnštajn nisu bili ateisti.

 

Nek veruje svako u šta god hoće dok se ne nameće drugima

 

1. pod jedan mene ugrozava sto mi se mesto u kome zivim pretvorilo u srednjevekovnu selendru

 

2 takva sredina je ocito nametnula slabijem pojedincu da cini isto sto i oni jer nema snage da im se suprotstavi da se ne bi osecao drugaciji i odbacen

znaci praznoverje zavladalo

Link to comment

Njihovo pravo da rade šta hoće u svoja 4 zida i nepobitan dokaz da je ovo drustvo otislo u tri picke materine. Jedno ne isključuje drugo

 

 

slazem se s tobom, al mi nije lakse

Edited by SaturdayMorning
Link to comment

mislim da smo te dane vec docekali

 

a za sve ove koji "brane pravo da se to radi u 4 zida" a iz primera je bar meni jasno da je toliko opsteprihvaceno da guta obrazovane koji bi trebalo da mu se suprotstavljaju

valjda se bori protiv praznoverja, a ne igra za njega

 

1. pod jedan mene ugrozava sto mi se mesto u kome zivim pretvorilo u srednjevekovnu selendru

 

2 takva sredina je ocito nametnula slabijem pojedincu da cini isto sto i oni jer nema snage da im se suprotstavi da se ne bi osecao drugaciji i odbacen

znaci praznoverje zavladalo

ko, bre, daje tebi pravo da zavirujes u tudje kuce.

Link to comment

1. pod jedan mene ugrozava sto mi se mesto u kome zivim pretvorilo u srednjevekovnu selendru

 

2 takva sredina je ocito nametnula slabijem pojedincu da cini isto sto i oni jer nema snage da im se suprotstavi da se ne bi osecao drugaciji i odbacen

znaci praznoverje zavladalo

Mene bi bolela patka da me praznoverni i sujeverni odbace ili gledaju ispod oka..

Inace ako oni to rade zbog okoline ili starijih clanova familije, ne znaci da su sujeverni i praznoverni i samim tim nece gledati popreko one koji prosto rese da rade stvari drugacije.

Link to comment

Masa ljudi čita redovno horskop, feng shui, ima srećan broj blabla... ne vidim što bi se protiv tog neko posebno borio, njihova stvar. :)

Link to comment

njihov stan, njihovo pravo.

neki naši prijatelji skoro kupili stan

dobar stan, dobro projektovan, sve ok, samo ono, nije renoviran nikada, izvorno stanje itd

i sredili ga ljudi, porušili sve, samo zidovi ostali i sve ostalo nanovo

enterijer pročišćen, sve skoro u belom, osunčan, provetren, dvostran, dobra spratnost, pogled, divota

 

i onda saznaju da je u stanu živeo bračni par (stan kupljen od naslednika) i da su oboje umrli relativano mladi i oboje od kancera u ubrzo jedno posle drugog

i uhvati ih panika od loše energije prostora i urade sve što znaju i između ostalog zovnu i sveštenika da osvešta, a uopšte nisu ljudi iz te (verske) priče

ali, jbg, meni razumljivo, ono, ajde '' neće da škodi''

Link to comment

Uostalom, uvek se može pobeći u neku razvijenu zemlju tipa Amerika, Italija ili Španija, i tako pobeći od religioznih fanatika :unsure:

 

Jel i tamo osveštavaju vodovod i slave "slavu" javnih preduzeća?

Link to comment

Jel i tamo osveštavaju vodovod i slave "slavu" javnih preduzeća?

u italiji rade i gluplje stvari, a u americi, ponekad, i spaljuju crnce

Edited by Papovac
Link to comment

Ne, nego sve o čemu pišeš nije nikakav specifikum Srbije, ma koliko e-novine rasistički rikale o našem civilizacijskom deficitu.

Link to comment

da, oni su u stvari zaostaliji od nas. 

da ponovim, ko ti daje zapravo da zavirujes u tudje kuce i stanove? da li mislis da je to zaostalo ili cisti perverzni voajerizam?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...