Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako sam dobro propratila, slučaj je išao ovako?

1. klinka objavi montažu fotke direktorke sa flašom vinjaka, i poigra se njenim prezimenom

2. direktorka je izbaci iz škole i pokuša da urgira da ne bude primljena ni u jednu drugu školu

3. roditelji devojčice se žale prosvetnoj inspekciji

4. inspekcija naloži da se devojčica vrati u školu

5. prosvetni kadar u školi krene da maltretira devojčicu

6.roditelji ispisuju devojčicu i upisuju je u drugu školu

7. direktorka biva razrešena dužnosti (ili dobija otkaz, ne znam tačno).

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

po meni je ovo za ukor. zatim za nekakav razgovor sa psihologom, razrednim staresinom, pozivanjem roditelja u skolu, nekoliko krugova razgovora sa prisutnom ucenicom, pa bez nje, pa sa direktorkom, sekretarom, blagajnikom.. i tona lepih birokratskih stvari od kojih ti presedne zivot.

 

secam se nekoliko ucenika "problema" koji na primer, nisu mogli da idu na ekskurzije zbog nekih ocena iz vladanja, i tako to

Link to comment

+1

 

Da je mala trebalo da bude kažnjena, jeste. Da je trebalo možda i da je izbace iz škole - ok.

 

Ali da zahtevaš da je nijedna druga škola ne primi, to je za otkaz, bez mnogo dilema.

+da izneses celu farsu u medije :lolol:

Mediji jos nisu izvestili ko je devojcicin cale?

Link to comment

po meni je ovo za ukor. zatim za nekakav razgovor sa psihologom, razrednim staresinom, pozivanjem roditelja u skolu, nekoliko krugova razgovora sa prisutnom ucenicom, pa bez nje, pa sa direktorkom, sekretarom, blagajnikom.. i tona lepih birokratskih stvari od kojih ti presedne zivot.

secam se nekoliko ucenika "problema" koji na primer, nisu mogli da idu na ekskurzije zbog nekih ocena iz vladanja, i tako to

+1

Link to comment

 

Šalu na stranu, ja ne mislim da je to što je mala radila bog zna kako pametno, inteligentno i neki čin buntovništva...

 

Meni to pre deluje kao sprdanje sa autoritetom, kad znaš da će te spasiti mama i tata, što god da uradiš, a ti ćeš biti faca u društvu... A to onda nije buntovništvo, niti ruganje autoritetima, niti bilo šta, nego čin iživljavanja nad slabijim od sebe...

 

Čega se iskreno gadim...

 

Šokica je u stvari pogrešila što je napala belog medveda koji joj se rugao... I streljana je za primer, da se zna da mamina i tatina deca moraju biti zaštićena...

 

 

 

Ovo što je klinka radila je bullshit...

+1

 

Mala je skotic bezobrazni razmazeni i bahati, kakav bre bunt, kakvi bakraci.

Link to comment

Koji autoriteti? One koje do podne masovno montiras i kacis po netu, a od podne saljes taticu da ih otpusti?

ja sam ocigledno nesto propustio. Ti si vec ne znam koji forumas po redu koji implicitno porucuje da je ucenica Hana imala neku protekciju na visem nivou.

 

Ja bih voleo da vidim neki argument koji je jaci od spekulacija, utisaka i kvazi-intuitivnog zakljucivanja. Ili barem jedno "nije moje da pricam o tome", ako raspolazete informacijama koje ne mozete da podelite na forumu.

Edited by pacey defender
Link to comment

Evo, meni je ispričano da joj roditelji rade u pokrajinskim organima na nekim položajima. Na osnovu toga gradim celu priču. I pomalo intuicije da ovakve stvari ne dospevaju u medije tek tako. Niti prosvetna inspekcija ovako brzo reaguje.

Link to comment

Dospevaju u medije ako im neko doturi, objaviće se bukvalno bilo šta što će da donese klikove, pogotovo ako je to nešto na šta može da se prikači i jedno "skandal".

 

Za reakciju inspekcije se slažem da je bila neočekivano brza.

 

a evo ga ćale na Fejsu, prezime jeste bilo tačno, među profilnim fotkama ima i fotka direktorke, dakle to je on: https://www.facebook.com/josip.fa.5

Link to comment

Izvini, ali meni je potpuno neverovatno da si ovo napisao 

 

Šokica je u stvari pogrešila što je napala belog medveda koji joj se rugao... I streljana je za primer, da se zna da mamina i tatina deca moraju biti zaštićena...

 

 

i da su još dvojica jednako pametnih forumaša ovo podržali. 

 

Streljana? Streljana? Razumem stilske figure, ali jebote. Šokica je bre jedna skotina, ne verujem šta se ovde piše. Userava se detetu od 14 godina u život potpuno nesrazmernom kaznom, a ovamo ispada žrtva zbog toga što je inicirana njena smena nakon čega se - pazi sad ovu žrtvu - vraća u redovnu ulogu profesora u školi. Kapirate li koliko zastranjujete?

 

Spekulacije o roditeljima i intervencijama su potpuno neprimerene. Rade u "pokrajinskim organima na nekim položajima" može da znači bilo šta. Prvo i osnovno je - da li je  kazna bila primerena? Zatim, da li je reakcija pokrajinskog organa bila primerena?

Edited by pacey defender
Link to comment

nemam pojma ko su roditelji i sl ali ne mogu da vjerujem mislite da ovakvom klinkinom gestu ne moze da se nadje pandan u analognom dobu i bez svijesti o moci roditelja

 

mislim klinci su stoka, i mi smo bili. nista novo pod suncem. stocnost je klincima u opisu posla.

Edited by morgana
Link to comment

nemam pojma ko su roditelji i sl ali ne mogu da vjerujem mislite da ovakvom klinkinom gestu ne moze da se nadje pandan u analognom dobu i bez svijesti o moci roditelja

 

mislim klinci su stoka, i mi smo bili. nista novo pod suncem.

slažem se sa forumašima kada kažu da ugrožavanje reputacije može da bude opasnije u ovom internet dobu, ali ovde se došlo do toga da direktorka treba da pokrene privatnu tužbu protiv učenice. pritom je direktorka ta koja je montaže učinila 100 puta viralnijim. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...