Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ispratio neko ovo?

 

 

 

 

NE PREDAJE SE Radi 16 sati da prehrani decu

581489_radnik-iz-vrsca-foto-aleksandar-c

 

- Posmatrao sam ga dugo sa prozora. Uradio je posao i iskoristio minut do novog(...) On radi dva posla. Pre podne je na mešalici, a po podne ide na drugi posao. Mora da zaradi za suprugu i dvoje dece. Ona je 24 sata dnevno sa sinovima. Jedan od njih ima cerebralnu paralizu i majka mu je konstantno potrebna - napisao je Aleksandar Čupić na portalu eVršac.rs.
 
Neshvaćeni i ostavljeni kao neko ko “nije imao sreće, ovi naši sugrađani, bore se kako znaju i umeju. Za novine nisu želeli da govore kad im je „Blic“ juče ponudio.
 
- Ljudi i porodice poput ovih ne traže jednokratnu pomoć, već da država promeni odnos prema roditeljima teško bolesne dece. Traže tretman dostojan čoveka i dostojan porodice - kaže Čupić.
 
Zato poslanici Skupštine Srbije treba da donesu nov zakon o socijalnoj pomoći porodici, koji bi izjednačio status roditelja dece sa invaliditetom sa statusom negovatelja.
 
Sve što treba da urade u Ministarstvu rada jeste da izvuku iz fioke inicijativu koju tamo zaturenu drže dve godine, a ispod koje je 60.000 potpisa. Da u Srbiji bude manje patnje i da on može da se odmori.

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/539723/NE-PREDAJE-SE-Radi-16-sati-da-prehrani-decu

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

ispratio neko ovo?

roditelj negovatelj?

 

zena ovog lika treba da zivi do svoje 65te godine, i o predmetnom rodjendanu, svom, dokaze drzavi da se 15 godina starala o detetu sa posebnim potrebama i tada ce joj drzava dodeliti neku minimalnu penziju, od mislim 12k dinara. tako su se hvalili proshli put, kada su doneli tu fantastichnu i pravednu odluku. bash isteglili se da izadju u susret.

 

olosh -_-

Link to comment

a kako se to dokazuje - dete ti izdaje priznanice mesečno?

vaistinu ološ.

ne znam. znam samo da su svi bili zgranuti, da su bile bar 2 demonstracije roditelja bolesne dece pred vladom i da posle nije bilo nishta. chak su se i hvalili po regionu ovim fantastichnim reshenjem. problem je u sushtini shto roditelj ima pravo na bolovanje ukupno do 5 godina po osnovu bolesti deteta. i onda se ili vraca na posao ili se ne vraca na posao. obichno biva ovo drugo, jer su to sve deca sa sistemskim bolestim/stanjima koje se ne leche niti prolaze, raznim telesnim oshtecenjima itd. posle te 5te godine svi padaju u zaborav, nema bolovanja, nema rada, nema prihoda, nema nichega. samo troshkovi i izvesna buducnost.

...

 

ovo govnjivo drushtvo, i to celo liberalno sranje na koje pokushava da se nasloni, zasniva se na ideji sigurno nece mene. ja se necu razboleti niti iko moj, zato ja nemam obaveze prema drugim ljudima, niti bilo kakvu solidarnost.

juche me otac podsetio, moja baba, njegova majka, govorila je da sunce sija za sirotinju i muchenike. a da mogu, i to bi im uzeli.

mi smo za djubre. i to je otprilike sve.

Edited by gospa buba
Link to comment

meni je ovih 5 godina potpuni pad s marsa. jbt, te ozbiljne bolesti u najboljem slučaju držiš zakočene, s tim što je i to naučna fantastika, jer se one u većini slučajeva vremenom samo pogoršavaju. znači, ili totalna retardiranost zakonodavca, ili onaj najgori debelokožni kanibalizam tipa 'ma, za 5 godina će to dete...ćao'.

 

par puta mi se desilo da ovde radim s porodicama odraslih koji su izvukli baš sranje ruku u životu, tipa 4 moždana udara u roku od 2 meseca koji zdravog čoveka pretvore u potpunu biljku. njakaju se ljudi sa 100k komisija i drndaju kroz birokratiju, ali na kraju opština dodeli supružniku status negovatelja + pokrije sve/deo troškova adaptacije stana za kolica, dizalice i ostalo što treba kad čovek postane nepokretan. traje to milion meseci, istina, ali postoji kao mogućnost i kad se konačno dovučeš do tog nesretnog cilja život ti postane bar malo lakši.

 

što se dece tiče - znam par slučajeva iz srbije i hrvatske koji bukvalno zavise od dobre volje ngo-ova ovde, ali to je samo za lečenje tj. praćenje stanja i palijativu pošto leka nema. sa matičnim zemljama je mrka govnjiva kapa i za lekove.

jeza.

ne znam. znam samo da su svi bili zgranuti, da su bile bar 2 demonstracije roditelja bolesne dece pred vladom i da posle nije bilo nishta. chak su se i hvalili po regionu ovim fantastichnim reshenjem. problem je u sushtini shto roditelj ima pravo na bolovanje ukupno do 5 godina po osnovu bolesti deteta. i onda se ili vraca na posao ili se ne vraca na posao. obichno biva ovo drugo, jer su to sve deca sa sistemskim bolestim/stanjima koje se ne leche niti prolaze, raznim telesnim oshtecenjima itd. posle te 5te godine svi padaju u zaborav, nema bolovanja, nema rada, nema prihoda, nema nichega. samo troshkovi i izvesna buducnost.

Link to comment

Allahu Akbar! Pao je nevernicki dom zdravlja.

 

Ma, kopa balavurdija, pa rusi ono sto je slabo.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...