Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

et Namenski

Daleko od toga da im zameram ili ih osuđujem, i sama bih radila bilo šta da prehranim svoju čoporodicu. Oni su samo ilustrativan deo slike ponude i potražnje i načina opstajanja u ovoj zemlji. 

Edited by Notorious
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

et Namenski

Daleko od toga da im zameram ili ih osuđujem, i sama bih radila bilo šta što da prehranim svoju čoporodicu. Oni su samo ilustrativan deo slike ponude i potražnje i načina opstajanja u ovoj zemlji. 

 

 

Da, i donji veš po izboru, od onog za do ispod pazuha do nekih čipkanih zakrpa uz koje verovatno gratis idu flasteri i  kreme protiv alergije.

Posuđa se ne sećam, moguće je da me je zaobišlo tokom ophodnje, 

 

edit: mušeme, stolnjaci i kuhinjske krpe živih boja

 

Pa sad ...

 

Ovo smo znali i bez tebe, al ima nacina i nacina da se raspreda o slikama propasti, bede, nacina opstajanja, itd, itd...

Link to comment

Nego, šta je sa onom decom što su se poonesvešćivala u školi prekjuče? Zna li se šta je u pitanju, ja nigde ne videh ništa više od toga da se čeka toksikološka analiza i...?

 

U Kuriru su inače tog dana jedna ispod druge stajale  dve vesti o događaju, u jednoj je da su inspektori Srbijagasa valjda proverili instalacije i da je sve u redu, u drugoj da škola uopšte nema gas. Posle negde pročitam da ima, ali da je kotlarnica van škole. Je l' se to nešto zataškava?

Edited by JozoMujica
Link to comment

Šta doom, to se dešava u svim državnim ustanovama. Hrana, kozmetika, nakit, garderoba...

Kolega i ja čak razmatrali da na lokalnoj mreži postavimo online šop i "torbarima" naplaćujemo proviziju. :D

 

Meni je zanimljiv taj nevjerovatan kontrast.

S jedne strane imaš ljude koji žive od budžeta, takoreći na poreznoj sisi. A s druge strane ljude u ekvivalenciji s dilerima nelegalnih supstanci, jedino što oni prodaju jastuke, noževe ili u ovom slučaju salame. I ne plaćaju porez, od kojeg ovi žive. Mada ja u svakom slučaju prezirem skoro svaki vid poreza (pogotovo indirektne, tako da im to ni najmanje ne prebacujem).

 

Zanimljivo da svoje kupce upravo i pronalaze najviše među državnim ustanovama. Sjećam se u srednjoj školi da nekad nismo imali čas dok se profesori ne izdogovaraju ko će koji jastuk ili jorgan da pazari. A mnogo ređe među privatnicima, osim po kafićima. U prave privatne firme ne ulaze osim ako nemaju tal sa gazdom, pilići npr. jer znaju da ne bi prošli dalje od praga jer bi bili zaustavljeni. Jedino ako nisu padobranci diverzanti kao taj čiča sa šajkačom. :lol:

Link to comment

Ma i poencijalnim kupcima uglavnom tako odgovara, pošto obično ide preko blagajne, na rate™.  To je i jedini način i kupcima i prodavcima da preživljavaju

 

Baš tako, zato sam i napisala da je to ilustracija ponude i potražnje, bez namere da ikoga obezvredim. Nudi se  bofl pod povoljnim uslovima i obe strane znaju na čemu su. Nemaju baš mnogo izbora ni jedni ni drugi.  

Link to comment

Nego, šta je sa onom decom što su se poonesvešćivala u školi prekjuče? Zna li se šta je u pitanju, ja nigde ne videh ništa više od toga da se čeka toksikološka analiza i...?

 

U Kuriru su inače tog dana jedna ispod druge stajale  dve vesti o događaju, u jednoj je da su inspektori Srbijagasa valjda proverili instalacije i da je sve u redu, u drugoj da škola uopšte nema gas. Posle negde pročitam da ima, ali da je kotlarnica van škole. Je l' se to nešto zataškava?

 

 

Meni se čini da su se klinci malo zaigrali.

Prva vest je bila da su se otrovali gasom, jer su simptomi ukazivali na to, a onda su odmah tu mogućnost demantovali 

jer je kotlarnica izmeštena iz škole, i uporedo su išle dve vesti, niko nije osetio potrebu da prvu prilagodi novootkrivenim

činjenicama.

Koliko sam danas ispratila, ne postoji nijedan nalaz koji govori o bilo kakvom trovanju.

Još su juče spomenuli mogućnost neke vrste psihičkog lanca simptoma usled ne znam čega.

Škola i dalje ne radi dok se tačno ne oktije šta je uzrok.

Link to comment
Vozač P.L, koji se tokom dana dva puta nepropisno parkirao, zapalio je sebe i dva dežurna policajca na placu "Parking servisa" na Starom sajmištu u Beogradu, pri čemu su policajci zadobili opekotine na rukama i pretrpeli lakše telesne povrede, dok je muškarac teže povređen.
 
P.L. je zadobio opekotine po celom telu i odmah je odvezen na plastičnu hirurgiju gde mu se ukazuje pomoć. On je u međuvremenu i uhapšen.
 
U toku dana, vozač je dva puta za redom napravio saobraćajni prekršaj, parkirajući svoje vozilo nepropisno, a nakon što su mu radnici prvi put uklonili automobil, on je sa placa "Parking servisa'' pobegao, probivši rampu.
 
Isto vozilo je kasnije tokom dana ponovo zatečeno u prekršaju i prebačeno na plac ''Parking servisa'' na Starom sajmištu, a P.L. je u trenutku kada je došao da preuzme automobil, revoltiran zbog kazni koje je dobio za nepropisno parkiranje, uzeo dve flaše benzina, polio njima sebe i dežurne policajce i zapalio se.

 

 

Ne znam da li da se smejem, ili plačem. P.L.-om će morati da se pozabavi ozbiljna armija psihijatara, koju mi nemamo.

Link to comment

Ne znam da li da se smejem, ili plačem. P.L.-om će morati da se pozabavi ozbiljna armija psihijatara, koju mi nemamo.

 

Meni ovo deluje kao neki "Falling down" scenario. 

Link to comment

Mislim da su malo simulirala trovanje. Apgrejdovana verzija podmetnute bombe, nije im se išlo u školu, 

a lažne dojave se sad zakonski sankcionišu.

Nadam se da ne grešim.

Više bih volela da su malo bezobrazna i nestašna deca, no da su se stvarno nečim neidentifikovanim potrovala.

Link to comment

 

Epidemiolog Zoran Radovanović izjavio je ranije danas da je slučaj "trovanja" u stvari "udžbenički primer epidemije masovne histerije".

 

"Doživeo bih najveće iznenađenje u svom dugom životu ako ovo nije slučaj masovne histerije. Ne postoji nijedan toksin, otrov u medicini, koji izaziva simptome o kojima slušamo poslednja dva dana.

 

Jednoj devojčici je pozlilo i odjednom 17 ostale dece pada u nesvest, a nastavnici koji su pritrčali da pomognu nisu imali nikakve simptome i tegobe", rekao je on.

 

:huh:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...