Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

..

 

Na NBS piše da račun ne podleže blokadi.

moguce. tj sigurno, evropske pare su jezivo dobro zashticene, ja ne znam ni da je bilo lokalnih pronevera u okviru projekata ili institucija, jer su pritisak i kontrola jezivi (neuporedivo jeziviji od pritiska lokalnog cheda komunizma da mu se da veci procenat!) . nishta krechenje, nishta overhead :s_w: (ono, nije da nije bivalo pokushaja :ph34r:)

ako ga puste da uzme tu kintu, onaj iz davosa ce turobnije provoditi dane, objashnjavajuci :isuse:

ako je uopshte moguce da njegovi dani budu turobniji.

 

 

edip. izvesno je da su banditi shvatili gde ima kinte. josh da skapiraju koji novac je u opremi, i eto nama veselja -_-

 

edip2. izvinjavam se unapred na raznim nivoima zluradosti sa kojih cu emitovati povodom ovog i buducih sluchajeva, jer se nadam i buducim sluchajevima. budale, kraljevske budale :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

Vest je iz novosti sa naslivom Sjekloca blokirao racune! (Jos sam na telefonu :) ). Valjda preneseni na njegovo ime, ovi sklonili pare sa dinarskog ali mu je ostao dev iou zni gde su valjda pare od medjunarodnih grantova. Kaze nece dirati pare dok se ne razresi situacija...

 

 

Čekaj, čekaj, ja ovo tek sad vidim. Po kom osnovu je preneseno na njegovo ime/blokirano?????

Link to comment

Čekaj, čekaj, ja ovo tek sad vidim. Po kom osnovu je preneseno na njegovo ime/blokirano?????

po osnovu toga shto je valjda sada/nekad u bliskoj proshlosti kupio neki krsh od firme koja je pre hrista bila suosnivach instituta, koji je sada u vlasnishtvu ministarstva prosvete i nauke i finansira se od projekata, kao i svi, a onda dobio papir negde da je on vlasnik i direktor ***. sad je pitanje samo shta je sa zgradama, poshto instituti jesu i nisu vlasnici svoje teritorije, u zavisnosti koliko su interakcija sa drzavom imali i primetili da imaju (npr bio je za vreme demokrata jedan mali talas neke kao nacionalizacije, gde je imovina instituta bila prebachena na drzavu automatski (imovina u smislu kuce i livade), bez obaveshtavanja ikakvog. a instituti su neke godine proveli izvan univerziteta, jer ih onomad sheshelj izbacio (chuvenih 12 instituta), shto je verovatno dalo prilike da se situacija iskomplikuje dodatno u smislu ko je chega vlasnik; mi smo npr za vreme slobodana bili vlasnici svoje teritorije, po osnovu koje smo se zaduzivali kod banaka u iznosu par plata i troshkova za sve, da bi mogli da se pokrijemo kad drzava zajebe, pa vratimo kad kapne, a to je bivalo pochesto. posle 2000 misteriozno vishe nismo biii vlasnici samih sebe)...

 

ali svejedno, lep presedan, koji moze  da ima ishoda koliko hocesh. svi chekaju da vide shta ce da bude, i oni i drugi...

 

mada ja imam utisak da on nece kucu i livadu, nego evropske pare :s_w:

(recimo i da najuri zene i proda opremu, moze neki evro da uzme. a svaki evro je od boga, sve sedeci na guzici i ne radeci nishta preuzimajuci sudskim putem!)

 

*** shto je fantastichna sreca, roshtiljdzhija u najavi. upravu instituta predlaze institut (nauchno vece), podrzava upravni odbor (koji od nedavno vecinski postavlja ministarstvo/vlada), a aminuje ministarstvo/vlada. od kad je uveden taj sistem (hint: demoklrate), vecina instituta je vecinu godina u nekoj vrsti blokade i/ili nametnute uprave, jer nauchnici hoce jednu upravu (svoju), a drzava svoju, vrlo chesto se niko ni ne kandiduje za direktora, pa nemaju od chega da izaberu, jer je to jedno fantastichno mesto, between rock and a hard place itd itd.

Edited by gospa buba
Link to comment

ovo je tuzno, pretuzno...

meni pravo da ti kazem vishe i nije, dovoljno dugo gledamo tu prichu iz raznih oblasti, ali otkad je bager kopao 26 sati dnevno na kolubari, sve je moguce, pa i da momci shvate gde josh ima nebranjena kinta. a i trte se neprekidno, npr, koliko je fizika unela projektnih para i opreme u drzavu, pa kolko je genetika, pa fp6, pa fp7, pa perjanica evropske nauke, pa ovi pa oni... pa ocel oni sad da puste da te pare leze okolo, kad su vec donete? :s_w:

 

intelektualci su ionako ful inertna ekipa, dok se sete, svi ce biti na ulici -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

po osnovu toga shto je valjda sada/nekad u bliskoj proshlosti kupio neki krsh od firme koja je pre hrista bila suosnivach instituta, koji je sada u vlasnishtvu ministarstva prosvete i nauke i finansira se od projekata, kao i svi, a onda dobio papir negde da je on vlasnik i direktor ***. sad je pitanje samo shta je sa zgradama, poshto instituti jesu i nisu vlasnici svoje teritorije, u zavisnosti koliko su interakcija sa drzavom imali i primetili da imaju (npr bio je za vreme demokrata jedan mali talas neke kao nacionalizacije, gde je imovina instituta bila prebachena na drzavu automatski (imovina u smislu kuce i livade), bez obaveshtavanja ikakvog. a instituti su neke godine proveli izvan univerziteta, jer ih onomad sheshelj izbacio (chuvenih 12 instituta), shto je verovatno dalo prilike da se situacija iskomplikuje dodatno u smislu ko je chega vlasnik; mi smo npr za vreme slobodana bili vlasnici svoje teritorije, po osnovu koje smo se zaduzivali kod banaka u iznosu par plata i troshkova za sve, da bi mogli da se pokrijemo kad drzava zajebe, pa vratimo kad kapne, a to je bivalo pochesto. posle 2000 misteriozno vishe nismo biii vlasnici samih sebe)...

 

ali svejedno, lep presedan, koji moze  da ima ishoda koliko hocesh. svi chekaju da vide shta ce da bude, i oni i drugi...

 

mada ja imam utisak da on nece kucu i livadu, nego evropske pare :s_w:

(recimo i da najuri zene i proda opremu, moze neki evro da uzme. a svaki evro je od boga, sve sedeci na guzici i ne radeci nishta preuzimajuci sudskim putem!)

 

*** shto je fantastichna sreca, roshtiljdzhija u najavi. upravu instituta predlaze institut (nauchno vece), podrzava upravni odbor (koji od nedavno vecinski postavlja ministarstvo/vlada), a aminuje ministarstvo/vlada. od kad je uveden taj sistem (hint: demoklrate), vecina instituta je vecinu godina u nekoj vrsti blokade i/ili nametnute uprave, jer nauchnici hoce jednu upravu (svoju), a drzava svoju, vrlo chesto se niko ni ne kandiduje za direktora, pa nemaju od chega da izaberu, jer je to jedno fantastichno mesto, between rock and a hard place itd itd.

 

 

Znači...

Ovo prvo kad sam pročitala pomislila sam da je nemoguće čak i za Srbiju. Posle svega 5 minuta već sam se potpuno navikla. Dakle od onog ništa nas ne sme iznenaditi u praksi smo došli do ništa nas ne može iznenaditi. Eto prosto više ne mogu ni da se zgražavam pošteno. Hajde da kažem da ovako izvanrealan scenario nisam ipak čula skoro, ovo ni u filmu ne bi prošlo, ali eto kod nas i to ima.

 

 

meni pravo da ti kazem vishe i nije, dovoljno dugo gledamo tu prichu iz raznih oblasti, ali otkad je bager kopao 26 sati dnevno na kolubari, sve je moguce, pa i da momci shvate gde josh ima nebranjena kinta. a i trte se neprekidno, npr, koliko je fizika unela projektnih para i opreme u drzavu, pa kolko je genetika, pa fp6, pa fp7, pa perjanica evropske nauke, pa ovi pa oni... pa ocel oni sad da puste da te pare leze okolo, kad su vec donete? :s_w:

 

intelektualci su ionako ful inertna ekipa, dok se sete, svi ce biti na ulici -_-

 

Nisam sigurna koliko su inertni a koliko dresirani, naša nauka je sva u ko je s kim protiv koga, pa ljudi nauče da ili budu od onih što vode politiku ili da egzistiraju u inkognitosti. Ti bubo verovatno mnogo bolje od mene znaš koliko je samo FF npr SNSov.

Link to comment

 

Nisam sigurna koliko su inertni a koliko dresirani, naša nauka je sva u ko je s kim protiv koga, pa ljudi nauče da ili budu od onih što vode politiku ili da egzistiraju u inkognitosti. Ti bubo verovatno mnogo bolje od mene znaš koliko je samo FF npr SNSov.

na zalost, u novom poretku srpskih stvari, ja uopshte ne znam koje sada snsov. osim onih koji su i ranije stidljivo bili, ali paradoksalno, sada se ne eksponiraju skoro pa uopshte. vrlo chudno.

 

sad vishe ima kohabitanata iz skroz lichne koristi, chini mi se.

Edited by gospa buba
Link to comment

 

Valjevo: Kamere snimile 538 prolazaka kroz crveno

 

Za prva dva meseca od postavljanja, kamera na najprometnijoj raskrsnici Karađorđeve i Sinđelićeve ulice u centru grada, registrovala je čak 835 saobraćajnih prekršaja, među kojima je bilo čak 538 prolazaka kroz crveno svetlo!

 

Veži oči i ne koči

prođi sa mnom kroz crveno

 

:s_d:

Link to comment

meni bez zezanja nije jasno kako u srbiji više ljudi ne gine u saobraćaju s obzirom na bahatost na drumu...

jedino što u ovom valjevskom slučaju može da izvadi stvar je što saobraćaj verovatno nije nešto ubi bobe gust. al opet.

Link to comment

- kladio bih se da je 90% tih prolazaka na crveno bilo kada su vozači krenuli na trepćuće zeleno ili žuto svetlo ali su usled pogrešne procene zakasnili sekund ili 2 svakako ni blizu 10 s koliko je zaštitno vreme od uključivanja crvenog do uključivanja zelenog za vozila iz poprečnih ulica

Edited by gone fishing
Link to comment

super ako je tako. ali u tom slučaju bi trebalo malo da srede te kriterijume - ovo ovako ne služi ničemu sem glumovanju i dumovanju...

Edited by Joshua
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...