Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Licno ne ocekujem da se ovakve pesme pevaju uz manastirsku trpezu. Mislim i na muziku i na tekst, i to van konteksta cetnici/partizani. Mozda je prigodno za kafanu, neko veselje, pa cak i za seosku slavu, ali za manastir... Sta je sledece, go-go plesacice?!

Link to comment

Добро, то разумем. И мени увек буде непријатно, нарочито када крену новокомпоноване (млађе од сто година :)). Једном су ме терали да певам неке кичасте о светитељима, са фотокопираним текстовима испред мене. Хтео сам да умрем, то ми најгоре манастирско искуство икада. Уопште тај културно-уметнички програм када неко пева у соби, а ти седиш и гледаш га... Шта ја знам, то ми само у Хјустоновим "Мртвима" било лепо. Али, људи по селима имају ту традицију, нарочито по славама.

Link to comment

I van neukusa, nisam siguran da ovde nema nekog medjumonaskog podjebavanja na temu cetnici/patizani. Ovom sa naocarima pesma apsolutno nije prijala. Ima i trenutak pred kraj pesme kad autor gleda ustranu prema njemu ne okrecuci glavu, kao da procenjuje da li je provokacija uspela. Ok je sto ovaj prvi, ipak na kraju nagradio decu mlakim aplauzom.

Link to comment

Вероватније је да је и тај са наочарима већи љубитељ Хјустона него да је у питању манастирски ЧвП :lol:

Link to comment

el moze neko da preprica?   :(

 

Troje sitne dece pred crkvenom trpezom peva neku četničku poskočicu, krsti se koreografirano i hvata muve u letu sa tri prsta. U pozadini jedan bradati gospodin udara ritam pesnicom u sto, a drugi sa mantijom skuplja neke mrvice i naliva se sokom. Ništa naročito, osim kao što rekoh, klincu u sredini je očigledno pun kurac i pevanja i priredbi i svega.

Link to comment

Nije li to hvatanje muva sa tri prsta malo problematicno?

Mr. Myagi je hvatao muve azijskim stapicima, a oni sa 3 prsta. To je valjda pravoslavni kung fu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

U nasem komsiluku se desilo ubistvo

Neko je ubio nepokretnu stariju zenu, koja je zivela sama.. 2 noza u vrat..

Kakvom poremecenom umu je to palo na pamet, i zasto..
Kazu da se desilo tokom dana.

Link to comment

Kakvom poremecenom umu je to palo na pamet, i zasto..

Kazu da se desilo tokom dana.

Nekako mi dzankiji prvi padnu na pamet kada cujem da je u pitanju starija zrtva i verovatno sitan plen

Link to comment

ne znam koje linkove smemo da kacimo, a koje ne pa cu kopirati (to je valjda dozvoljeno)

 

Kako "Novosti" saznaju, žena je, po svemu sudeći, ubijena zbog skromne ušteđevine od nekoliko stotina evra. Policija još traga za zločincem, a prve pretpostavke ukazuju da je bilo više napadača.

- Bio sam skamenjen kada sam na podu ugledao nepomičnu Ljubinku, prekrivenu nekim ćebetom. Pomislio sam na najgore, ali nisam smeo da priđem. Otrčao sam do komšija i pozvali smo policiju - ispričao nam je u četvrtak, vidno potresen, Mitrović.

On je, inače, dugo poznavao Ljubinku. Dva dana ranije bio je kod nje i odneo joj naknadu za tuđu negu i pomoć. U sredu je došao da joj odnese penziju.

Poštar je, kako kaže, najpre zvonio, pa kucao na vrata. Očekivao je da mu, kako je ranije bilo uobičajeno, kaže da uđe, ili da otvori vrata stana u kojem je živela sama.

Izvor našeg lista blizak istrazi navodi i da su policijci kada su ušli u stan zatekli, čak i za njih, naviknute na teške situacije, jeziv prizor. Ženi su bila dva noža zarivena u vrat.

Komšije pričaju da, iako je bila invalid i gotovo nepokretna, Ljubinka nije želela da bilo koga opterećuje oko nege i pomoći.

- Vremenom je naučila da uz pomoć ruku nekako dođe do vrata, da sebi pripremi hranu. Bila je veliki borac, insistirala je da koliko je to moguće bude samostalna - pričaju u neverici njene komšije.

Ljubinka je bila nastavnica biologije, sportista, godinama je trenirala karate. Pre dvadesetak godina se, govore komšije, razbolela, a posle teške operacije nije mogla da hoda. Pet godina posle hirurške intervencije živela je kod brata i snahe, a onda ipak odlučila da ode u svoj stan. Nije, kažu, želela da nekome bude na teretu.

 

ŠTEDELA ZA SAHRANU

Ljubinkina snaha Dragica Popadić ispričala je u četvrtak da joj je ona rekla da je od skromne penzije i invalidskog dodatka dugo štedela za svoju sahranu.

- Bila je uštedela oko 1.200 evra, ali joj je proletos neko taj novac ukrao. Nije htela da slučaj prijavljuje policiji. U međuvremenu je uštedela još nešto novca. Pretpostavljamo da je napadač posle zločina sve odneo - priča Dragica.

 

po carsiji se prica da je pozvala nekoga telefonom, valjda nekog rodjaka i rekla da je spremila novac da mu da..
ne znam koliko je to tacno

sve ovo iz teksta je bas tako.. i sto se ubistva tice i sto se nje i njenog zivota tice..

Link to comment

ovo sam danas pronašao u papirnom izdanju politike. tamo je malo opširnije pa saznajem da je brat umrlog došao da ga identifikuje i odnese telo. treba mu 800€ za papirologiju i "ležarinu" :frust: i 3500€ za avion. skupiće nekako, kaže. tužna priča. možda za topik o azilantima no, može i ovde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...