Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa jel postoji seks sa 13-godišnjakinjom a da nije silovanje?

i stvarno se ne bih vraćao na tu "šalu" dalje...

 

pitaš se ti koji si nevinost izgubio nekoliko godina kasnije pa ti ovo prerano, jel to?

ne znam, danas deca to, čini se, rade malo ranije nego u moje/tvoje/naše vreme.

 

"šalu" po stranu, ja samo apelujem da se dozvoli da forumaši malo razviju misli pre nego što im se skoči za vrat a moderacija će da moderiše i sankcioniše i kvit. riport dugme imamo svi.

 

ja odo na kunt. sve vas volim i nek cveta tisuću cvetova

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ali fon Telefonova tužna forumska disidentska priča...

 

I šta ažeš, banovali te pre četitri godine jer si bio ispred vremena. 

 

Kamen da zaplače, a kamoli ja.  :cry:

Link to comment

Imam problema sa politicki neosvecenim modovima i pravdoljubivim avramima. Dobijam poruke intimne prirode da se ljudi bune na moje postove. A nikada nisam izasao iz pravila foruma.

Link to comment

pitaš se ti koji si nevinost izgubio nekoliko godina kasnije pa ti ovo prerano, jel to?

ne znam, danas deca to, čini se, rade malo ranije nego u moje/tvoje/naše vreme.

 

"šalu" po stranu, ja samo apelujem da se dozvoli da forumaši malo razviju misli pre nego što im se skoči za vrat a moderacija će da moderiše i sankcioniše i kvit. riport dugme imamo svi.

 

ja odo na kunt. sve vas volim i nek cveta tisuću cvetova

 

aman, covece, ako to deca rade ranije izmedju sebe to je jedno, a ako to rade sa odraslim osobama onda je silovanje. a ako su odrasle osobe vojnici unprofora, dalo bi se tu ucitati jos toga.

Link to comment

pitaš se ti koji si nevinost izgubio nekoliko godina kasnije pa ti ovo prerano, jel to?

ne znam, danas deca to, čini se, rade malo ranije nego u moje/tvoje/naše vreme.

 

"šalu" po stranu, ja samo apelujem da se dozvoli da forumaši malo razviju misli pre nego što im se skoči za vrat a moderacija će da moderiše i sankcioniše i kvit. riport dugme imamo svi.

 

ja odo na kunt. sve vas volim i nek cveta tisuću cvetova

 

ti ne citas inace sta fon pise? ne znam da li je trolcina ili samo tako zapravo razmislja a i ne zanima me iskreno, obe varijante su odvratne. razumem ja sta ti pricas ali pogresnog si forumasa odabrao da zastupas toleranciju i razumevanje.

jedina ispravna reakcija na njegove postove je zapravo ignorisanje pa neka se prepucava sam sa sobom.

Link to comment

Pustite sad Ivanovića, od njega se ništa drugo ni očekuje. Ovo da pola razreda očekuje naslednike jeste priličan doom

 

pa dobro, sa ekskurzije pre 3 godine je i moja škola donela na svet 2 potomka. brakovi srećni i berićetni. 

Link to comment

Evo malo laganija, ali ne manje važnija tema. :kralj:

 

Svi računari na Zemlji prestaju raditi 2038. godine?

Riječ je o kompjuterskoj grešci (engl.bug) koja će uticati na sve računare širom zemaljske kugle, programe, servere i gedžete znači sve one sprave koji funkcionišu na 32 - bitnom sistemu.

Pomenuti bug (greška) poznat je pod imenom "Year 2038 Problem", i za to već smo imali dokaz na megapopularnoj pjesmi "Gangnam Style" koja je prešla dvije milijarde pregleda i tako pokvarila brojač pregleda video spota na YouTube.

Sličan problem ali ne toliko strašan desio se 2000. godine, takozvani "Millennium Bug" (Y2K), kada određeni kompjuteri nisu mogli da razaznaju da li je 1900. ili 2000. godina, pišu Zanimljivosti dana.

32 - bitni sistem koriste četiri bajta, što znači da mogu da koriste 4 GB memorije. Poređenja radi, 16 - bitni sistemi koriste dva bajta, dok 64 - bitni koriste osam.

Pomenuti sistemi izvršavaju zadatke koristeći binarne brojeve (0 i 1), a maksimalni broj različitih cifara koje 32 - bitni sistem može da predstavi je 4.294.967.295. Međutim, pola ovih brojeva ima negativnu vrijednost, dok je druga polovina pozitivna, što znači da je realan broj koji se može prikazati daleko manji (2.147.483.647).

To u suštini znači da postoji ograničeni prostor u memoriji koji se može koristiti za skladištenje svih binarnih brojeva 0 i 1.

Već pomenuti YouTube brojač je bio zasnovan na 32 - bitnom sistemu, i pokvario se kada je broj pregleda dostigao maksimalnu vrijednost koju je on mogao da prikaže. Kako bi problem riješio, Google je prebacio brojač na 64 - bitnu arhitekturu, koja može da zabilježi čak 9.223.372.036.854.775.807 pregleda.

32bb-bitni sistemi "početak vremena" bilježe od ponoći 1. januara 1970. godine. Kada sat otkuca 03:14:07 19. januara 2038. godine, tačno će proći 2.147.483.647 sekundi od kada su pomenuti sistemi počeli da računaju vreme, i automatski će doći do greške.

Računari više neće moći da razlikuju pravo vreme i datum,  i 1901. godinu. Ovo se naziva "integer overflow", i znači da je brojač ostao bez upotrebljivih bitova, i počeće da prijavljuje negativne brojeve. Za neke uređaje ovo jednostavno znači da prikazani datum neće biti tačan, dok će druge koji se zasnivaju na unutrašnjem satu kako bi funkcionisali moglo potpuno da poremeti.

"Year 2038 Problem" može dovesti i do pada određenih programa. Mnogi mobilni telefoni, sistemi letenja i automobili, koji se oslanjaju na čuvanje tačnih podataka o datumu i vremenu, biće potpuno poremećeni.

Pomenuti problem naročito utiče na Unix operativni sistem, koji pokreće Android i Apple telefone, kao i većinu internet servera. Takođe, programi koji rade sa datumima koji će tek doći počeće da imaju problema.

Na primer, softver koji gleda 20 godina u napred moraće da se popravi najkasnije do 2018. godine, jer neće moći da registruje datume nakon 19. januara 2038. godine. Sistemi koji se zasnivaju na pomenutoj arhitekturi vrlo brzo će morati da riješe ovaj problem ažuriranjem softvera.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...