Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

oni su dopustili da izraste idiot - ko ih jebe

 

inače, psihopatologiija, as in psihopata, je manje više priođena (osim ako nisi žešće zlostavljan u malim godinama), sociopatija se pak, "uči"

 

pa naravno da se socopatija uci. za tu dvojicu je njihov model ponasanja normalan model. tako su uceni i nauceni i njihovo kratko zivotno iskustvo im daje za pravo da je njihov model ponasanja ok jer nema nikakvih realnih sankcija, ma nema nikakvih sankcija.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

da se razumemo, daleko bilo da sam protiv hapsenja tih roditelja jer su oni zakonski odgovorni za zestoko zanemarivanje svoje dece. samo sam pitao to za tu dvojicu i dao si najverovatniju prognozu o toj braci. na zalost najverovatniju.

 

na nesrecu ovde se sve pretvorilo u tabloidiziranu stvarnost. policija reagovala posle pisanja u tabloidima jer izgleda osim tog tipa stampe ne postoji nista drugo. ukoliko neko veruje da ce hapsenje ovih roditelja biti opomena svim roditeljima koji po istom modelu zestoko zanemaruju svoju decu, onda je on veliki idealista. ocito nesto treba menjati u zakonima da bi institucije sistema imale i ovlascenja i mogucnosti da deluju kada su tako zestoko zanemarena deca u pitanju

pricamo o potpuno drugaim stvarima.

reperi su tu da se postavljaju, a kad se postave, da se postuju.

nemam nikakvu iluziju niti sam idealista, ali mora se od necega poceti, bezobzira sto, kako kazes, da nije bilo tabloidnih medija, verovatno bi sve proslo ispod radara, kao i milion slicnih stvari koje su manje eksploatisane.

Link to comment

slazem se ja sa tobom, uzgred napisano, nisam mislio konkretno na tebe kada sam napisao ovo sto si stavio u bold. ja sam samo previse veliki pesimista i ovaj cin hapsenja roditelja sam shvatio samo kao deo tabloidizirane stvarnosti, zato sam i nekoliko puta pitao a gde su ta deca. nece sistem postaviti ikakve repere a kamoli ih postovati a u ovom slucaju reper bi bio da institucije sistema ove drzave rade ono za sta postoje a to je omogucavanje postovanja zakona ove drzave

Edited by Pontijak
Link to comment

pa zvuci apsurdno, ali institucije, ako se ogranicimo na ovo sto smod anas cidjeli, postuju zakone, sankcije roditeljima koji su zapustili djecu su potpuno zakonite. problem je upravo sto zakon ne pokriva kako treba mladje maloljetne kriminalce recidiviste.

Link to comment

pa zvuci apsurdno, ali institucije, ako se ogranicimo na ovo sto smod anas cidjeli, postuju zakone, sankcije roditeljima koji su zapustili djecu su potpuno zakonite. problem je upravo sto zakon ne pokriva kako treba mladje maloljetne kriminalce recidiviste.

+1

 

drago mi je sto si ovo napisala :) ustvari sam na to i ciljao: drzava problem manjkavog zakonodavstva koje ne pokriva mladje maloletnike kriminalce povratnike upravo maskira ovakvim tabloidiziranim akcijama hapsenja roditelja i time stvara iluziju da institucije rade svoj posao zbog cega, je l te, i postoje. daleko bilo da drzavi tj. zakonodavcu padne na pamet da napise zakon koji bi pokrivao kako treba i pomenutu kategoriju mladjih maloletnika, veliki je to posao napisati odgovarajuci zakon i izglasati ga u skupstini, ovako je lakse, prvo tabloid krene sa pricom, uvek je tu neki kantrimen™ ili nesto deseto, nema tabloida - nema coveka nad kojim je izvrsen zlocin a takodje ni coveka koji je vrsio zlocin. ovo cisto kao omaz legendarnom staljinovom nema coveka - nema problema. pa povremeno ima tabloida tek da privid funkcionisanja sistema moze da deluje na polzu i zadovoljenije gradjanstva

Edited by Pontijak
Link to comment

pa zvuci apsurdno, ali institucije, ako se ogranicimo na ovo sto smod anas cidjeli, postuju zakone, sankcije roditeljima koji su zapustili djecu su potpuno zakonite. problem je upravo sto zakon ne pokriva kako treba mladje maloljetne kriminalce recidiviste.

covek se toliko trudio pricao im, zube istrosio,  morao je i par zlatnih zuba da stavi al ne vredi da bi ga sad osudjivale dokone citateljke tabloida. kako ce ga kazniti, oduzeti mu decu I dati na usvajanje clanovima pppa?

Link to comment

pa evo, isprsi se, resi drustvo bede i prevaspitaj cigancad :)

 

ajoj pa kada nam dodju fon telefoncici za nekoliko godina i krenu da razbucavaju nas matorce po forumu, ono, navike iz detinjstva :lolol:

Link to comment

ajoj pa kada nam dodju fon telefoncici za nekoliko godina i krenu da razbucavaju nas matorce po forumu, ono, navike iz detinjstva :lolol:

 

Nije da zelim da hvalim svoje metode ne pada mu napamet da dize ruku na slabije od sebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...