Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бољи је био зидни календар ”Фратри Рима” (све млађи момци). Продавао се на свим киосцима у Риму, поред календара ”Мачке Рима”. Ово је нека варијанта за извоз.  :fantom:

Link to comment

10460464_771098962926419_824608762126746

 

22-year-old Tuğçe Albayrak didn't hesitate to run to the aid of two teenage girls being harassed by several men in a restaurant bathroom near Frankfurt, Germany, but her courageous act cost Tuğçe her life -- one of the men returned and attacked her in the parking lot. She fell into a coma following the attack two weeks ago and, on her 23rd birthday last Friday, she was removed from life support after being pronounced brain dead. Now, over 150,000 people have signed a petition calling for Tuğçe to be awarded Germany's National Order of Merit for her selfless act.

Thousands of people across Germany held vigils honoring Tuğçe on Sunday, including hundreds who gathered at the Oranienplatz in Berlin, holding signs written in German and Turkish praising her courage. The University of Giessen student was studying to become a German and ethics teacher. Tuğçe's 18-year-old attacker has confessed to the crime and is now in police custody.

In response to the petition asking him to honor Tuğçe, German President Joachim Gauck confirmed that he would consider the award. In a condolence letter to the Albayrak family, he wrote, “Like countless citizens, I am shocked and appalled by this terrible act. Tuğçe has earned gratitude and respect from us all. She will always remain a role model to us, our entire country mourns with you. Where other people looked the other way, Tuğçe' showed exemplary courage and moral fortitude."

 

 

Inače, tip koji je udario je izvesni Sanel M. (18), poreklom odnekud iz Sandžaka. Sve se desilo u McDonaldsu, zaposleni nisu reagovali na viku i pozive upomoć iz toaleta, a kad je Tuğçe, nakon udarca tražila vode od njih, nisu joj dali - rekli su da mora da je kupi.

Link to comment

10460464_771098962926419_824608762126746

 

 

 

Inače, tip koji je udario je izvesni Sanel M. (18), poreklom odnekud iz Sandžaka. Sve se desilo u McDonaldsu, zaposleni nisu reagovali na viku i pozive upomoć iz toaleta, a kad je Tuğçe, nakon udarca tražila vode od njih, nisu joj dali - rekli su da mora da je kupi.

preuzasno.

kako sam uspeo da primetim, mozda gresim, ali nemci su zaista u slicnim situacijama uzasno uzdrzani.

neko zlonameran bi mozda rekao da cak uzivaju u predstavi.

Link to comment

^^

eh sto ti je postovanje zakona. interesuje me samo kako ce hapsenje roditelja doprineti da ta deca sociopate prestanu da pljackaju stare ljude po ulicama i hodnicima.

 

 

a za nesrecnu devojku u nemackoj, u sta se pretvara ovaj svet....

zaposleni nisu reagovali na viku i pozive upomoć iz toaleta, a kad je Tuğçe, nakon udarca tražila vode od njih, nisu joj dali - rekli su da mora da je kupi.

 

Edited by Pontijak
Link to comment

^^

eh sto ti je postovanje zakona. interesuje me samo kako ce hapsenje roditelja doprineti da ta deca sociopate prestanu da pljackaju stare ljude po ulicama i hodnicima.

 

a institucija odgovornosti, il to nema veze?

Link to comment

ma slazem se ja sa tobom. hteo sam samo da kazem, kako ce to pomoci da se ta deca preusmere sa svog socipatskog modela ponasanja? o njima niko ne brine jer je, eto, takav zakon. ta dvojica lunjaju gde zele, kada ih odvedu u ustanovu socijalnog staranja ona jednostavno odu istog dana itd. o cemu sve sve vec pretresli do sitnih detalja pa nema sta novo da se kaze. i bas me interesuje kako ce u sudskom postupku da dokazu da su ti roditelji primoravali decu da prose ako samo roditelji to ne priznaju.
 
@Toni
 
i tebi kazem slicno, slazem se da roditelji treba da odgovaraju po zakonu i opet pitam, kako ce to pomoci da se deca preusmere sa svog sociopatskog modela ponasanja? ok, roditelji ce odgovarati po zakonu, kako se to kaze. i opet, kako ce to pomoci da se deca presumere sa svog sociopatskog modela ponasanja jer je sistem ocito pokazao kako se lako nestane u rupama zakona kada sve institucije sistema rade u skladu sa svojim ovlascenjima a da dvojica rade po svome

 

da, ovaj komentar citaoca na vest u novinama mi je bio bas interesantan
 

a nisu hapsili roditelje decaka koji je uleteo u dunav kolima i usmrtio 3 dece, kad je bio maloletan i pravio prekrsaje i kad je policija dolazila kuci a on se krio, tada su roditelji morali biti privedeni, a oni pricali kako ne znaju gde je onda su socijalne sluzbe morale da reaguje

odlican komentar. neki roditelji su dakle odgovorni a neki eto nisu. sve zavisi od rase™ i klase™

Edited by Pontijak
Link to comment

pa cuj, time koga nisu hapsili a trebalo je mozemo da relativizujemo bilo sta. 

 

ne vidim da nedostatan zakon o socijalnom staranju ili politici kaznjavanja mladjih maloljetnih abolira roditelje. ne abolira, s druge strane, ni drzavu.

 

ako se gadjamo poluargumentima, mogu da kazem da bi, simetrije radi, trebalo i u slucaju roditelja maloljetnog vozaca cekati na hapsenje koliko i u slucaju roditelja ovo dvoje cigancica. pa ako policija okasni preko tog perioda, da se ljutimo :). to je naravno cinicna sala, da ne bude zabune.

 

slazem se da toj djeci treba pomoci da se resocijalizuju, naravno.

Edited by morgana
Link to comment

@Toni

 

i tebi kazem slicno, slazem se da roditelji treba da odgovaraju po zakonu i opet pitam, kako ce to pomoci da se deca preusmere sa svog sociopatskog modela ponasanja?

 

nikako, ali moze pomoci nekim buducim klincima. 

a odmoci nece sigurno.

Link to comment

eh sto ti je postovanje zakona. interesuje me samo kako ce hapsenje roditelja doprineti da ta deca sociopate prestanu da pljackaju stare ljude po ulicama i hodnicima.

oni su dopustili da izraste idiot - ko ih jebe

 

inače, psihopatologiija, as in psihopata, je manje više priođena (osim ako nisi žešće zlostavljan u malim godinama), sociopatija se pak, "uči"

Link to comment

nikako, ali moze pomoci nekim buducim klincima. 

a odmoci nece sigurno.

 

da se razumemo, daleko bilo da sam protiv hapsenja tih roditelja jer su oni zakonski odgovorni za zestoko zanemarivanje svoje dece. samo sam pitao to za tu dvojicu i dao si najverovatniju prognozu o toj braci. na zalost najverovatniju.

 

na nesrecu ovde se sve pretvorilo u tabloidiziranu stvarnost. policija reagovala posle pisanja u tabloidima jer izgleda osim tog tipa stampe ne postoji nista drugo. ukoliko neko veruje da ce hapsenje ovih roditelja biti opomena svim roditeljima koji po istom modelu zestoko zanemaruju svoju decu, onda je on veliki idealista. ocito nesto treba menjati u zakonima da bi institucije sistema imale i ovlascenja i mogucnosti da deluju kada su tako zestoko zanemarena deca u pitanju

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...