Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Naravno da je ovo razvlačenje po toaletidima ogavno, no me zanima jer postoji neka zakonska zabrana da nastavnici ulaze u odnose sa učenicima?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

švaleracija...

 

... problem je u tome sto nesto spolja izgleda kao svaleracija a u stvari moze da bude interni bracni dogovor za koji ne znaju ni deca a jos manje javnost. Odakle pravo bilo kome (YuTjubu, ucenicima, tabloidima) da osvetljavaju neki dogadjaj svetlom koje generalizuje, osudjuje i baca na lomacu koju kvazi moralisti potpaljuju?

 

Ja sam eto juce (svaki dan zapravo) rekao par stvari, u najobicnijoj konverzaciji sa prijateljima, koje bi, ako se osvetle tabloidnim svetlom i da im se da patos osude mogu da me predstave kao coveka koji je u sustini los i nemoralan. Dakle svako od nas moze da bude meta "slobode govora" jer publika ne zeli da se udubljuje previse nego lomi preko najopstijeg stereotipa. 

 

Dobra je tema, moze da se splituje.

Edited by Caligula
Link to comment

Tabloidi postoje svuda, od Kanade do Australije (ne preko Tihog okeana, na drugu stranu) i poprilicno lice jedni na druge. Jedina je razlika u tome koliko su citani i koliko imaju uticaja na svakodnevna desavanja, a u srpskom slucaju i na visoku politiku.

 

Bila je prica oko razlike izmedju nasih i svetskih tabloida onomad kada su razvlacili nesrecne Ognjanovice. 

 

Tamo rade timovi legal/pravnika koji procenjuju stetu od tuzbi zbog objavljivanja i uporedjuju je sa profitom koji ce vest da donese. Ovde, naprotiv, mozes da napises sta hoces i niko nece podici tuzbu protiv tebe jer je nece ni dobiti.

Edited by Caligula
Link to comment

Ja racunam da ce uterivanje medija u pravne okvire poceti nekim bombasem-samoubicom koji je razneo redakciju.

 

 

@Radisa: govorim o malim, obicnim ljudima koje tabloidi razvlace na dnevnom nivou.

Edited by Caligula
Link to comment

Ja racunam da ce uterivanje medija u pravne okvire poceti nekim bombasem-samoubicom koji je razneo redakciju.

 

 

@Radisa: govorim o malim, obicnim ljudima koje tabloidi razvlace na dnevnom nivou.

Pa morgana je potegla Seve i Mila... Ja sam samo nastavio...
Link to comment

Ja racunam da ce uterivanje medija u pravne okvire poceti nekim bombasem-samoubicom koji je razneo redakciju.

 

Zato sam se i uključio na topik. Nezainteresovanost države da reguliše očiglednu anomaliju sistema će preko ruba očaja prebaciti neke ognjanoviće koji će za sobom povući verovatno najmanje krive, uvek je tako.

Link to comment

 

 

Akumulatorom mu drobili lobanju i izbegli pritvor
Boris Vuković | 01. 12. 2014. - 07:10h Foto: V. Lalić | Komentara: 11

Ti monstrumi su me tukli samo zato što sam džogirao. Udarali su me i osećao sam kako mi pucaju kosti. Mislio sam da će me ubiti.

544226_vladimir-mavrenovic-02rasfoto-ves
Dve operacije i pola godine oporavka: Vladimir Mavrenović

Beograđanin Vladimir Mavrenović (39) izašao je tog 9. decembra 2011. na pešačku stazu kod Hotela „Jugoslavija“ oko 20 sati da bi džogirao. Dobio je batine, lečio se dve nedelje u Urgentnom centru, huligani su ga udarali i akumulatorom po glavi, a za njega je neshvatljivo da su i dalje na slobodi, da ni dan nisu proveli u pritvoru.

 

Dok je trčao, prošao je pored dvojice mladića koji su uzvikivali „Partizan, Partizan“. Zaobilazi ih, a nakon nekoliko stotina metara vraća se ka „Jugoslaviji“. Odjednom zapaža da su ona dvojica mladića sela u automobil nedaleko od rampe i prolazi pored njih. Krupni mladić sa suvozačevog mesta počinje da dovikuje preteći: „Šta trčiš? Stani, bre, stani!“, uz mnoštvo psovki.

 

 

 

 

Četiri odlaganja

Prvi glavni pretres odložen je zbog reforme sudstva, drugi kada je Kovačević tražio uslovnu kaznu. Treći pretres je odložen kada je okrivljeni odbio kućni pritvor, a četvrti jer se nije pojavila tužilac Bojana Savović.

- Nastavljam da trčim, ali začujem zvuk lomljenja metala. Okrenem se i vidim da pokušavaju da pomere rampu i da me jure automobilom. Ne uspevaju i počinju da trče ka meni. Uspevam da im pobegnem i utrčavam u kućicu kod rampe ispred koje stoji čuvar - priča Mavrenović.

 

Vladimir govori čuvaru da zove policiju i zaključa kućicu. Bilo je, međutim, prekasno.

 

- Obilaze čuvara i kreću da me udaraju. Najpre pesnicama. Od siline udaraca padam na pod, ali udarci pljušte. Udaraju me keramičkom posudom koju su dohvatili. Njihova meta je samo moja glava, osećam da strašno krvarim. Huligan čupa akumulator video-nadzora i počinje njime da me udara. Čujem i osećam kako mi pucaju kosti lobanje. Čuvar kuka i viče da me ubiše - priča Vladimir.

Huligani automobilom beže krvavih ruku i odeće, a Vladimir završava u Urgentnom centru. Tamo je bio dve nedelje, prošao je dve teške operacije glave i oporavljao se pola godine.

 

Hronologija slučaja

  • 9. decembar 2011.

- Dvojica huligana prebijaju Vladimira Mavrenovića dok džogira, lome mu kosti glave i lica

  • 5. januar 2012.

- Pretučeni u stanici Novi Beograd prepoznaje Stefana Kovačevića

  • 11. januar 2012.

- Huligan se brani da je tog dana bio na svadbi i da je samo prošao kejom

  • 25. jun 2013.

- Tužilac Zona Ilievski podiže optužnicu protiv Kovačevića

  • 24. decembar 2013.

- Sudija Marijana Sekulić zakazuje prvi glavni pretres, odložen zbog reforme sudstva

  • 5. februar 2014.

- Predmet se dodeljuje sudiji Ružici Živanović, kao i tužiocu Bojani Savović

  • 24. decembar 2014.

- Posle četiri odlaganja, peti put zakazan glavni pretres

 

Mavrenović u policiji mesec dana kasnije prepoznaje Stefana Kovačevića (24). Čuvar iz kućice je u iskazima potvrdio Mavrenovićeve navode. Huligan saučesnika nije otkrio i vodi se kao N.N. napadač. Mavrenović je ogorčen na tužilaštvo i sud jer Kovačević nije ni pritvoren i danas je na slobodi.

 

- Glavni pretres je odlagan četiri puta. Huligan dolazi bez advokata, laže da je imao tragediju u porodici. Sudija Ružica Živanović naseda na njegove laži. Na moje zaprepašćenje, tužilac Bojana Savović mu nudi sporazum da za 13 meseci zatvora prizna krivicu. On to odbija, jer želi da bude osuđen uslovno. Tužilac mu nudi pet meseci kućnog zatvora. Zapanjen sam i razočaran - kaže Mavrenović.

 

Produzite dalje, nothing new here...

Link to comment

Danas je bio bas rodan dan. Ocekujem da se buntovni gradjanin propisno kazni sto je ulubio sluzbeni auto dok su ga organi reda i mira lupali o njega.

 

 

 

СРБИЈА Жалио се на цену, добио батине

Смедеревац Радомир Антић из супермаркета „Идеа” изнео цедуљу са ценом у намери да пријави тржишној инспекцији, али га је обезбеђење продавнице у томе спречило а дежурна патрола полиције претукла

radomir-antic.gif
Радомир Антић показује модрице на ногама (Фото О. Милошевић)

Смедерево – Шездесетогодишњи Радомир Антић из Смедерева отишао је пре неколико дана у продавницу по шећер, а та куповина за њега се претворила у праву голготу. Због тога што је из супермаркета хтео да изнесе папирић са ценом, тврди да је добио батине од полиције и да је завршио у Хитној помоћи.

Антић за „Политику” прича да је на рафу за шећер била једна цена, а на каси друга, што, тврди, није први пут у супермаркету „Идеа” у центру града. Прекипело му је и одлучио је да случај пријави тржишној инспекцији. Како је била субота увече, скинуо је цену у намери да је у понедељак заједно са фискалним рачуном однесе инспекцији. То је пријавио касирки и кренуо кући. Чим је изашао из објекта, она је почела да виче, позвала је обезбеђење да интервенише јер је, наводно, „украо цену”, објашњава он и додаје:

– Радник обезбеђења ме је стигао на самом излазу. Почео је да виче и да ме вуче за руку да вратим папирић, што сам одбио јер ми је требао доказ о разлици у ценама. Рекао је да ће звати полицију, а ја сам прихватио, надајући се да ће ми они помоћи да бар имам неки записник за инспекцију – прича Антић.

Међутим, ни од заштите, ни од записника није било ништа. Двојица полицајаца, тврди, грубо су се обрушила на њега одмах по доласку.

– Нису ме ништа ни питали, одмах су ме зграбили и почели да вичу да вратим цену. Млађи ме је шчепао за десну, а старији полицајац за леву руку. Истргли су ми папир из руке и вратили раднику обезбеђења. Буквално су ме изнели из објекта и као последњег криминалца гурнули на предњу хаубу полицијског возила. Старији ме је држао док ме је млађи шутирао у чукљеве да бих раширио ноге. Тако ваљда треба кад вас хапсе, али ја то нисам знао, први пут сам имао „сусрет” са полицијом. Наставио је да ме удара песницама, по бубрезима и ребрима – објашњава овај Смедеревац.

Окупили су се и пролазници, а тек када је један од њих реаговао, старији полицајац је од Антића затражио личну карту.

– Извадио сам новчаник са документима и рекао сам „Пребисте ме, па ме онда питате за име”. Млађи се још више разјарио тражећи да све извадим из џепова и винуо: „Где држиш дрогу, где је дрога?“ Био сам у шоку. Наишао је мој познаник и објаснио ко сам и шта сам, па су ме тек онда пустили – прича за наш лист Радомир Антић.

Он је, додаје, тражио записник о интервенцији, али је то одбијено уз објашњење да ће га контактирати њихов шеф. То се није десило, па је након два дана отишао сам у полицију, о чему постоји службена белешка. Одмах по немилом догађају отишао је у Хитну помоћ где су му констатовани „тамноплави подливи на оба скочна зглоба и подливи коже и поткожног ткива величине песнице на подлактици и леђима”.

У смедеревској полицији кажу да „су обавили разговор са радником обезбеђења и са још једним грађанином кога је сам Антић предложио за сведока, те да су обојица изјавили да га полицајци нису тукли”. Наводе да је „патроли полиције 15. новембра пријављен инцидент у маркету „Идеа” и да је полиција изашла на место догађаја и идентификовала пријављеног грађанина”.

– Два дана касније, грађанин је дошао у Полицијску управу да пријави да су га полицајци тукли и тада су фотографисане повреде које је, наводно, задобио том приликом. Такође, помоћник командира Полицијске испоставе је фотографисао и оштећење службеног возила, настало као последица пружања отпора пријављеног грађанина поступању полицијске патроле испред маркета. О пријави је упознат заменик основног јавног тужиоца у Смедереву, који се није изјаснио о постојању кривичног дела и наложио да се консултације поново обаве када пријавилац достави медицинску документацију са констатацијом повреда, што он још увек није учинио – одговорено је „ Политици” из смедеревске полиције.

Радомир Антић каже да у полицији крију имена колега који су га, према његовим тврдњама, тукли и најављује да ће правду потражити на суду.

– Ни данас не знам ко ме је тукао.Невероватно је да неће да ми дају податке о њима, јер није то нечије приватно обезбеђење и не може да буде Н. Н. лице. То је полиција која врши службену дужност и дужна је да штити грађане – огорчен је Антић.

Цео случај очито неће ни стићи до инспекције,што је била намера овог Смедеревца, али ће зато суд морати да се изјасни.

 
Оливера Милошевић
објављено: 29.11.2014.
Link to comment

potpuno ga razumem. meni se to redovno desava u idei. ne da me biju, ali da je jedna cena u rafu, druga u kasi. 

jadan covek. koliko ima godina, a do sad nije shvatio da u srbiji ne treba da ispravlja krive drine. nije vredno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...