Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

За вожњу у гепеку, кад су се они момци у јуну спуцали на затвореном мосту ка Новом Саду скоро, наводно су још двојица кренула са њима у гепеку, али су изашли раније. Изгледа да је то честа појава.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

У касети аута држим онај мулти алат, типа клешта са још неколико алата. Нисам га проверавао, али верујем да би могао да разбије бочно стакло. Оно није ламинирано, и при ударцу лако пуца на мале комаде. После тога би се ауто брзо напунио водом, и било би лакше да се или отворе врата или изађе кроз прозор.

 

pogledaj onaj video na par strana ranije sto je Praslin okacio, pokazuje da vrata mogu da se otvore tek posto se izjednaci pritisak (kada auto legne na dno, pa malo kasnije), sto je za dubinu vecu od otprilike plicaka prekasno. znaci treba otvarati vrata ili prozor cim auto padne u vodu

Link to comment

 

jbg. ja mislio da se pritisak izjednacava cim auto potone. znaci, covek bukvalno ima 10-20 sekundi da otvori prozor/vrata dok ne potone, a onda GSP razbijach stakla, srafciger,..

Link to comment

jbg. ja mislio da se pritisak izjednacava cim auto potone. znaci, covek bukvalno ima 10-20 sekundi da otvori prozor/vrata dok ne potone, a onda GSP razbijach stakla, srafciger,..

 

Pritisak se ne izjednačava čim potone nego čim se potpuno napuni vodom. Ali meni je taj video prilično glupav, naravno da čovek ako može treba da otvori vrata na dubini od 30 cm i ispliva, to niko nije ni sporio. Ali ako si zakasnio, ako je voda već spolja pritiska toliko da ne možeš da otvoriš, treba da se smiriš i sačuvaš to malo vazduha što imaš, pa kad se skroz napuni, tek onda da pokušaš ponovo. Inače ljudi u panici krenu da drndaju vrata odmah i traće vazduh na taj uzaludni fizički napor, pa posle teško da mogu da otvore i isplivaju pre nego što im ponestane.

Link to comment

jbg. ja mislio da se pritisak izjednacava cim auto potone. znaci, covek bukvalno ima 10-20 sekundi da otvori prozor/vrata dok ne potone, a onda GSP razbijach stakla, srafciger,..

... peraja, boca sa kiseonikom.

Link to comment

u izveštaju sa ove nesreće se vidi izvlačenje bmw-a, prozori su celi, vrata suvozača su bila otvorena, verovatno su se otvorla od udarca prilikom sletanja u dunav

Link to comment

Pritisak se ne izjednačava čim potone nego čim se potpuno napuni vodom. Ali meni je taj video prilično glupav, naravno da čovek ako može treba da otvori vrata na dubini od 30 cm i ispliva, to niko nije ni sporio. Ali ako si zakasnio, ako je voda već spolja pritiska toliko da ne možeš da otvoriš, treba da se smiriš i sačuvaš to malo vazduha što imaš, pa kad se skroz napuni, tek onda da pokušaš ponovo. Inače ljudi u panici krenu da drndaju vrata odmah i traće vazduh na taj uzaludni fizički napor, pa posle teško da mogu da otvore i isplivaju pre nego što im ponestane.

 

da, ali u videu su konstatovali da na dubini na kojoj su oni eksperimentisali nije bilo dovoljno vremena da se izjednaci pritisak, sto znaci da bi imalo vise smisla pokusati razbiti prozor.

Edited by odmor
Link to comment

Има неколико инфо научних емисија са отварањем врата, али код ове се лепо види битна ствар - ауто се накривио по уласку у воду и тоне задњим крајем. Полако се пуни водом и возач има времена да удахне до краја, али они позади би провели више времена под водом, што се ауто спорије пунио то горе по њих. Да је био разбијен прозор раније, имали би више времена.

Link to comment

Mene zanima jel tu uopste dozvoljen saobraćaj, da li postoji znak za opasnost posto se sa slika vidi da stubica, barijera ili nedajboze onih crnobelih strelica nema. i koliko ce jos pijane dece da izgine na putevima čiji "kraj" nije obeležen, pre nego sto se to identifikuje kao problem.

Dozvoljen je saobracaj, ali mislim da je ogranicenje brzine max 30 km/h. Taj put kojim se dolazi do setalista je uzasan kako za pesake, tako i za vozace. Neosvetljen, uzak, a pri samom kraju se iz potpunog mraka izlazi na 30-40 metara od bedema (ciji je vrh u nivou puta). Neko ko nikada nije isao tamo bi nocu pri velikoj brzini i trezan imao problema da uoci da put ispred njega nestaje.

Link to comment

Ako sam dobro skontao dolazio je iz ovog pravca:

 

https://www.google.ru/maps/@44.8231672,20.5094292,3a,75y,198.36h,93.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1s1RlJiaaJDUPVB68NWUwMoA!2e0

 

A ovo je pogled sa istog mesta na drugu stranu, prema reci. Tu je valjda uleteo u reku...

 

https://www.google.ru/maps/@44.8231672,20.5094292,3a,75y,351.17h,89.44t/data=!3m4!1e1!3m2!1s1RlJiaaJDUPVB68NWUwMoA!2e0

 

Nikakav znak ne postoji, nikakva barijera, nikakav ležeći policajac (ništa od toga im ne bi pomoglo, ali činjenica je da nema ničega...)

 

 

Link to comment

Da, to je puteljak koji od Višnjičke izbija na Carsku ohotu (vidi se i parking restorana). Može da se skrene desno i nastavi prema još par kafića, može i levo ali nema ničega i asfalt prestaje vrlo brzo. Nema krivine koja bi usporila vožnju, nego se iz solidnog pravca izlazi direktno na taj mali plato na čijoj ivici nema nikakve zaštite. Nevezano za to što zaštita u ovom slučaju ne bi pomogla, u pitanju je kvalitetan biser bezbednosti saobraćaja u srbalja.  

Edited by beowl
Link to comment

 

jeeebo te... meni ovo nešto najužasnije što recento pročitah - stojiš na ulici gledajući svoja posla, priđu ti psihopate, iskasape te i ostave nepokretnim do kraja života

 

je-zi-vo

Link to comment

Da, to je puteljak koji od Višnjičke izbija na Carsku ohotu (vidi se i parking restorana). Može da se skrene desno i nastavi prema još par kafića, može i levo ali nema ničega i asfalt prestaje vrlo brzo. Nema krivine koja bi usporila vožnju, nego se iz solidnog pravca izlazi direktno na taj mali plato na čijoj ivici nema nikakve zaštite. Nevezano za to što zaštita u ovom slučaju ne bi pomogla, u pitanju je kvalitetan biser bezbednosti saobraćaja u srbalja.  

ne treba bilmezima krivina da im usporava vožnju već pamet.

razvio je tolku brzinu u toj, kako navodite, ja nisam bila, uzanoj i neosvetljenoj ulici u jebenom gradu kao da je na autoputu, ej! skrenuo bi taj desno na vreme da je vozio do 50 km/h, al onda si šmokljan, valjda.

Link to comment

ne treba bilmezima krivina da im usporava vožnju već pamet.

razvio je tolku brzinu u toj, kako navodite, ja nisam bila, uzanoj i neosvetljenoj ulici u jebenom gradu kao da je na autoputu, ej! skrenuo bi taj desno na vreme da je vozio do 50 km/h, al onda si šmokljan, valjda.

 

Tačno tako, jedno od glavnih pravila vožnje je "prilagoditi brzinu uslovima puta".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...