Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moram da primetim da ljudi uporedjuju Tatona sa momkom koji je ubijen u Turskoj onomad. Interesantno je da su ti koji uporedjuju besni na Tatona, mada ne kapiram zasto.

 

Mi smo (Srbija, ne forum) jedna kloaka.

 

 

 

Neko je postavio pitanje zasto ljudi dislajkuju "Pocivaj u miru itd". Vidi, ovo nije adresa za primanje saucesca bilo koje persone, a pogotovo ne nekog ubijenog navijaca. Meni kao gradjaninu ovo nista ne znaci i nemam osecanja. Narod Srbije prezire i gnusa se ljudi kao sto su navijaci, taksisti,dizelasi itd. To nam ne treba, nama trebaju doktori matematike,fizike,hemije da nas povedu u novi vek s obzirom da i dalje tapkamo u mestu. Mi gradjani Srbije smo taoci desnicarskih organizacija koje nas drze u mraku, ledenom dobu. Moje misljenje je da nam nisu potrebne te grupe, neka promene opredeljenje neka postanu navijaci matematike, fizike pa cemo ih voleti. Zato generalno nikome u Srbiji i nije zao ubijenih huligana u bilo kojem incidentu. Ne radi se u opste o nacionalnosti da li je neko Srbin ili Hrvat, navijac je navijac i kao takav neprihvatljiv. Mozete kucati na youtubu recimo Brigate i videcete kada izlete klipovi sa 40-godisnjacima sa psihom nedozrelih tinejdzera. Ne znam imena ali onakvo ponasanje dok voditeljaka vodi uzivo program govori o tome koliko su ti navijaci prizemni, niski, mali, neobrazovani, zatucani i ne prihvatljivi ljudi. Takvo nesto se ne moze prevaspitati osim ukloniti, medjutim zakon u Srbiji jasno kaze da ljudska prava imaju i amebe. Eto, nadam se da sam ti pomogao...
(Objasnjenje22. novembar 2014 21:04)

# Link komentara

 

 

 

... a evo ima i drugacijih tonova

Edited by Caligula
Link to comment

Valjda isto kao i sadašnji zakon da neko sa 13 ili 15 ne sme da vozi, kako drugačije. :)

 

Pa saobraćajac će valjda lakše da prepozna klinca od 13 godina za volanom nego klinca od 20. Dvadesetogodišnjaka je praktično nemoguće razlikovati od tridesetogodišnjaka na osnovu jednog ovlaš pogleda, što znači da bi mogli morali preventivno da zaustavljaju svakog vozača koji nema bradu do kolena.

Link to comment

Ne vidim da se bilo kako izdvaja tretman napuštene romske od neromske dece. Kod mene u gradu ima jedna žena mentalno zaostala, nije Romkinja, koja se bavi prostitucijom i mislim da ima sigurno jedno sedmoro-osmoro dece koja se hrane tako što pustoše radnju u svojoj ulici. Nit ih ko sklanja, nit ih je ko oduzeo toj ženi i dao na usvajanje dok im je bilo spasa, ne verujem ni da su pismeni. Još grad nije kao Bg da kažeš da ne može da se izbori sa količinom problema, ima samo nekoliko toliko ekstremno ugrožene i napuštene dece. A isto ima i ta priča sa devojčicom kojoj moja mama svojevremeno nije htela da da pare nego da joj kupi nešto da pojede. Dete je zamolilo da joj ipak da pare jer ćale sve posmatra iz bočne ulice i ubiće je od batina ako je vidi da je uzela hranu, tako da joj je moja mama dala pare.

Ne vidim potrebu za zatvore za decu od 11 godina, ali ne vidim zašto njihovi nemaloletni roditelji ne sede tamo sa bačenim ključem. A dete bi mogli da sklone od zlostavljača i probakju sa nekim udaljenim domom, bez rešetaka, onako za početak. Mislim meni stvarno ne deluje da su ovde iscrpljene zakonski dozvoljene mogućnosti za saniranje situacije.

Link to comment

Moram da primetim da ljudi uporedjuju Tatona sa momkom koji je ubijen u Turskoj onomad. Interesantno je da su ti koji uporedjuju besni na Tatona, mada ne kapiram zasto.

 

Mi smo (Srbija, ne forum) jedna kloaka.

paralela je za nas neminovna, ako nishta drugo - na nivou shta i kako u prirodi. meni je veci problem kako u procesu uporedjivanja ne uochavaju koji deo je zaista slichan/isti.

Edited by gospa buba
Link to comment

Moram da primetim da ljudi uporedjuju Tatona sa momkom koji je ubijen u Turskoj onomad. Interesantno je da su ti koji uporedjuju besni na Tatona, mada ne kapiram zasto.

 

Mi smo (Srbija, ne forum) jedna kloaka.

 

Nisu besni na Tatona, besni su na kobnog zelayu zato što je napisao da mu je do ubijenog navijača stalo koliko i do žrtava rata u Iraku. (Sinoć su neki bili besni i na teachera zato što nije bio tu da momentalno osudi ubistvo, a inače je tu da kenja kad god navijači nešto naprave, smrad jedan.)

Link to comment

ako krenemo putem oduzimanja dece, eto nas u tri laka koraka kod onih srba kojima su zli amerikanci oduzeli decu jer su u kompjuteru imali slike kupanja. te ajde da ne idemo tim putem, bili smo, ruzno je. mislim mi kao diskusija, ne oduzimanje dece kao cesto vrlo opravdana mera.

Link to comment

Kobni nije, ja sam se založio za njega na licu mesta pa ga je moderacija poštedela -_-

 

Teacher je možda kaznio samog sebe što nije bio tu, ne znam.

 

Edit: @kingmaker

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ako krenemo putem oduzimanja dece, eto nas u tri laka koraka kod onih srba kojima su zli amerikanci oduzeli decu jer su u kompjuteru imali slike kupanja. te ajde da ne idemo tim putem, bili smo, ruzno je. mislim mi kao diskusija, ne oduzimanje dece kao cesto vrlo opravdana mera.

 

 

Za gole slike u kompjuteru nisam sigurna da je po zakonu oduzimanje dece, a za potpunu nebrigu o deci nekoga ko nema ni poslovnu ni bilo kakvu sposobnost, te za oduzimanje dece od riditelja koji ga teško fizički zlostavljaju, mislim da je po našem zakonu protivzakonito ne oduzimati decu. Nem atu šta da se diskutuje više nego o tome ako neko uhvati neku devojku pa je siluje da li onda treba da ide u zatvor.

Link to comment

A ok, sad kapiram. Ma ja ne razumem zašto se ovde diskutuje dal deca od 10-11 treba da idu u zatvor, a otac im na slobodi, ostalni punoletni članovi ganga takođe, majku niko nije ni tražio kad je odbegla a i to je onako malo problematično. Kad se neko razvede skidaju mu od plate alimentaciju, ali ako hoćeš da se digneš i napustiš šestoro dece, široko ti polje.

Link to comment

Pa saobraćajac će valjda lakše da prepozna klinca od 13 godina za volanom nego klinca od 20. Dvadesetogodišnjaka je praktično nemoguće razlikovati od tridesetogodišnjaka na osnovu jednog ovlaš pogleda, što znači da bi mogli morali preventivno da zaustavljaju svakog vozača koji nema bradu do kolena.

 

To je nebitno, da bi zaustavio automobil saobraćajac svakako mora da mu dâ odgovarajući znak mnogo ranije i sa daljine sa koje ionako ne može prepoznati da li neko ima 15 ili 55 godina. A kad ga zaustavi svakako će mu tražiti vozačku i saobraćajnu itd.

Link to comment

...i kad između vozačke i saobraćajne vidi jednu-dve-tri crvene pustiće ga da nastavi vožnju...

Ne postoji efikasna unutrašnja kontrola terenskog rada saobraćajne policije. Da se svaki razgovor između saobraćajca i zaustavljenog vozača snima (i slika i zvuk, onaj američki sistem) bilo bi mnogo drugačije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...