Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pristalice ’Građevinara’ osvrnuli su se na incidente iz Istranbula natpisom koji je glasio „Ko će brže, ko će prije, turske krvi da prolije“.

 

 

koji šabani jbt kakve su ovo novokomponovane gluposti

 

pravilno je ko će drugi ja ću prvi da pijemo turske krvi  :fantom:

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

zgrožen sam ovim što se desilo kod ada huje. koliko god mrzeo ovu vlast i nevoleo plavušu, bilo bi mi milo da se progura ono što je ona danas najavila.

 

žao mi je ove dečurlije, a što se tiče bola roditelja, tu sam baš ravnodušan.

To što ona hoće da uvede je najobičnija glupost. Da zabrani mlađima od 21 godine da voze kola sa više od 1400 kubika :isuse: , da im zabrani da voze od 23 do 6 :frust: i ajd ovo za nultu toleranciju na cugu i da razumem.  Besmisleno je da zbog neodgovornih pojedinaca kažnjavaš sve.

Link to comment

To što ona hoće da uvede je najobičnija glupost. Da zabrani mlađima od 21 godine da voze kola sa više od 1400 kubika :isuse: , da im zabrani da voze od 23 do 6 :frust: i ajd ovo za nultu toleranciju na cugu i da razumem.  Besmisleno je da zbog neodgovornih pojedinaca kažnjavaš sve.

pogledaj koliko je mladih izginulo ili bilo povređeno ili izazvalo saobraćajku tokom noći.

 

samo mi objasni zbog čega je kazna da tinejdžer ne vozi u tri ujutro kola koja za tren oka dobace do stotke.

 

mora, kada kreteni od roditelja neće da vode brigu o potomstvu.

Link to comment

Ovako trenutno izgleda strana sa vestima na B92:

 

Pa dobro™, 30% popusta na Dormeo dušeke i nije tako loše.

 

@čekmeže: Zar je stvarno neko predložio zabranu vožnje od 23 do 6? :blink: To je mera na nivou onog DSS antidarvinizma...

Link to comment

1400 kubika ne znači ništa,  imaš ladu 1500 kojoj treba pola minute da stigne do stotke, a imaš i jake automobile manje kubikaže.

Ne znam da li ima ijedno ograničenje za osobe od 21 godine? Punoletan si sa 18, možeš da ideš u rat al eto sa 21 ne možeš da voziš noću. Ne možeš biti taksista, profesionalni vozač, kamiondžija, hitna....budalaština. Nisam pravnik al mi se čini da ovo ne može tek tako da prođe.

 

edit

 

ima u toj vesti na b92 da minstarka svega i svačega Zorannah predlaže zabranu vožnje mlađima od 21godine od 23-06h.

Edited by čekmeže
Link to comment

+1

 

Obaska sto jebes ove gluposti oko kubikaze, znam ljude dobrano mladje od 25 godina koji voze nocne autobuske linije cnogorsko primorje - Beograd i obrnuto

 

Sa 18 godina ga posadis u tenk koji kosta kao 10 Ferarija, ocekujes da odgovorno glasa i lozis ga kao biraca, udvaras mu se pod parolom 'samo mladi' ili gde su mladi tu je sala', a ne das mu da vozi nocu sve u brizi da mu se nesto ne desi.

 

Ovo je em kretenizam, em je nepojmljivo licemeran sve pokusavajuci da ostavi utisak o brizi za mlade i ljudske zivote.

Edited by namenski
Link to comment

a šta je sa zabranom točenja alkohola maloletnim licima i ko to kontroliše? i zašto se neko najzad ne pozabavi rešavanjem uzroka problema?

ruku na srce, ovaj vozač od jutros jest punoletan, al gde su te patrole, jebem mu miša? ovaj ni dozvolu nije imao al važno da šašulje za crknutu sijalicu.

Link to comment

postovi munjevito niču, ne zamerite što kvotujem nešto od pre 3 - 4 strane.

ono što si otpisala miralemu je problem koji ova a ni bilo koja prethodna vlast nisu pokušale da poprave. iz razloga koji sam ranije pomenuo. zbog toga su se deca našla na ulici. svratište, domovi, zatvor dolaze posle toga.

 

žena mi je rekla da joj je ispričano da je vidno neuhranjeno i loše odeveno romče prosjače odbilo kiflu i tražilo pare. jedino dovoljno prikupljenih para mogu da ih spasu od večernje porcije batina. moguće je da je otac bio taj zlikovac. da li je on ikad snosio bilokakve posledice?

 

Sprečavanje zloupotrebe dece za prosjačenje i/ili kriminal je ozbiljna koska za društvo, kako zbog nedostatka sredstava za podršku ugroženim porodicama, tako i zbog problema utvrđivanja osnova za sankcionisanje roditelja ili oduzimanje dece. Zlopotrebu dece je teško utvrditi bez materijalnih dokaza i/ili svedoka, a reagovanje na osnovu indicija može da bude okvalifikovano kao diskriminacija.

Nije potrebno maglašavati da bi preventivno delovanje (edukacija, zapošljavanje, druge vrste podrške) bilo najefikasnije, ali smo i dalje daleko od toga da ono preraste u nešto konkretnije od dobrih želja. 

 

edit: opismenjavanje

Edited by Notorious
Link to comment

kad odem u vlašku, svako leto ima bar po nekoliko priča o klincima koji su prerano seli u prejak auto i umrli

 

peglali roditelji svoju odsutnost skupim poklonima, potpuno neprikladnim

 

dok god ima roditelja koji su voljni da deci čine medveđe usluge biće ovakvih sranja

 

sada mediji aktivno pokrivaju baš ovakve događaje, pa znamo za baš svaku nesreću koje se desi

 

država ne može preterano mnogo da uradi, osim ako se ne donese odluka da se lepo kažnjava kao po nekim arabijama saudijskim

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Sprečavanje zloupotrebe dece za prosjačenje i/ili kriminal je ozbiljna koska za društvo, kako zbog nedostatka sredstava za podršku ugroženim porodicama, tako i zbog problema utvrđivanja osnova za sankcionisanje roditelja ili oduzimanje dece. Zlopotrebu dece je teško utvrditi bez materijalnih dokaza i/ili svedoka, a reagovanje na osnovu indicija može da bude okvalifikovano kao diskriminacija.

Nije potrebno maglašavati da bi preventivno delovanje (edukacija, zapošljavanje, druge vrste podrške) bilo najefikasnije, ali smo i dalje daleko od toga da ono preraste u nešto konkretnije od dobrih želja. 

 

edit: opismenjavanje

naravno, opismenjavanje,zapošljavanje, podizanje nivoa opšteg obrazovanja i tako dalje. stizala je lova za to iz EU, moja žena je u delokrugu svog posla imala i obrazovanje odraslih. umesto likovnog  i fizičkog vaspitanja tu su bila predavanja o bolestima, higijeni, vaspitavanju, kontracepciji.......

 

sredstava ima. da ti ne nabrajam na šta se bacaju pare. mi ovde nemamo potpunu evidenciju stanovništva. imaš nevidljive, nigde registovane novorođenčad/decu/ljude.

 

zar nije dokaz kada nadležni (policajac, inspektor, soc. radnik) privede klinče koje spava u ulaz ili na klupi, klinče koje prosi ili pere šoferšajbne?popriča sa decom u svratištu.  šta se radi kada klinče pođe u prvi razred pa prestane da ide u školu u drugom jer na ulici može da nabavi kintu za ćaleta? da li "onaj ko je nadležan" prijavi nedolazak, drugi istraži slučaj?

 

znam zašto je to neizvodljivo. s jedne strane imaćeš hor branitelja ljudskih prava na "šta te zabole kako ja živim i šta radim" i na rasne posebnosti, s druge strane na nadređene u administraciji koji jednostavno misle/kažu: jebeš njh , to su ciganska posla. rasiste.

 

dok se onaj ko treba ne smisli, ova jadna deca žive svoje mučeničke živote

Link to comment

Koliko?

ne, ne znam broj. znam za decu koja su izginula negde kod ovčar banje, znam za ono u novom sadu, u batajnici, na obilaznici, ovo sinoć. ne verujem da je i u jednom slučaju od ovih bio u pitanju sopstveni auto vozača. dao tata da se dete provede. 

 

vidi, mator sam čovek. imam 40 godina vozačkog staža. znam da mi je sposobnost rasla iz dana u dan voačkog staža, svestan sam da mi u poslednjih 10 godina iz dana u dan opada. znamo obojica da je to mora tako. i sada, kad vozim magistralom dole na jug i gledam, vozeći 90 km/h, kako me preko pune linije pretiču klinci u audijima, pasatima, oktavijama....... negde u malom mozgu mi čuči da me pretiču donori.

 

ovakva zabrana/ograničenje bila bi dobra za njih. da prikoče u jurnjavi.  kad već roditelji to ne žele. gadno mi je čoveče kada ovde na ulazu u park kad sam sa kujama oko ponoći gledam 2 para klinaca i klinki (garant nemaju 100 godina zbirno) kako izlaze iz nečeg ala ovo izvučeno iz dunava i idu u "monument.".

 

no, nek ide kako ide.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...