Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

et Miralem

Otac im je nasilan, majka je napustila porodicu, ne zna se tačno ni koliko im je godina. Uklapanje u društvo podrazumeva mogućnost izbora koju ova deca nikada nisu imala. 

 

et djordje geprat

Svratište i domovi za decu bez roditelja (ne znam gde bi ih inače smestili u datim okolnostima) nisu pod strogim nadzorom, pa je iz njih relativno jednostavno pobeći. Policija se proglasila nadležnom za privođenje, ali ne i za nadzor. To što su se dečaci ponovo našli na ulici nije krivica bilo koje pojedinačne službe kojoj ograničavanje kretanja/pritvor ne spada u ovlašćenja. 

 

od price o nasilnom ocu i nebriznoj majci ta deca nemaju nista i vec se ponasaju kao male sociopate jer vide da nema nikakvih sankcija i da je ok napadati bespomocne starce (snimak sigurnosne kamere) i pokusavati sa nasilnim upadanjem u stan starca.

 

sve to stoji sto si napisala i samo se pitam, zar je tolika mudrost potrebna da se promeni zakon i da svratista i domovi za decu bez roditelja postaju mesta sa strogim nadzorom te da se iz njih ne moze pobeci? e tek kada ne mogu da pobegnu onda nesto moze i da se radi na njihovom vaspitanju i socijalizaciji

Za razliku od dece koja su, uprkos pozitivnim obrascima ponašanja u okruženju i vaspitanju koje ukazuje na razliku između dobrog i lošeg, odabrala da muče, tuku i otimaju, dečaci povodom kojih se razvila diskusija  nisu imali šansu ni da upoznaju različite mogućnosti. Nasilno ponašanje je jedini model koji su usvojili, a pošto, kao i svako drugo ponašanje, nasilje ima svrhu, jedini pravi način je da se ono kroz tretman zameni prihvatljivim ponašanjem koje ima istu svrhu (sigurnost, samopouzdanje, šta god). Kažnjavanje u takvim situacijama nema mnogo smisla. 

 

to sto ta deca nisu imala sansu ne znaci da drustvo treba da prihvati situaciju da su ona na ulici i da se razvijaju sa svojom sociopatijom u kojoj je model vrednosti da je ok muciti starce, tuci i otimati. da bi se uopste sproveo tretman resocijalizacije potrebno je ono sto sam napisao malopre: strogi nadzor u prihvatilistima za decu bez roditeljskog staranja. jer, ovako ce male sociopate da nastave onako kako jedino znaju sve dok ne dodju u okvir zakona tj ne napune 14 godina a nekako mislim da bi za njih bilo bolje da se sto pre uzmu u proces vaspitavanja i resocijalizacije. dakle, zacaran krug jer su zakoni sada ovakvi kakvi su a nadleznosti institucija su takve kakve su

 

Aha , znači sad je retorika problem... kad se ovde za svakog ko ne misli da je Brozoslavija najbolje mesto na svetu kaže da je fašista, i kad se sasvim opravdano jebe keva onom retardu malokurcom onda je to u redu, a kad neko kritikuje tebe ,onda treba birati reči. Pišeš stvari na internetu, to je na neki način javno, tako da jebiga očekuj da nekad budeš javno kritikovan.

 

Ti si rekao da su oni PRIVILEGOVANI JER SU ROMI :frust: :frust: :frust: To je u najboljoj tradiciji misli kao što je "još malo će nam trebati društvo za zaštitu Srba u Srbiji", "a zašto nema svetski dan muškaraca" i "kako to da postoji reč za mržnju prema jevrejima , a nema za mržnju prema šveđanima".  To je na toliko načina pogrešno , da stvarno nemaš pravo da se toliko vređaš.

 

law ond order forum burundi unit. :isuse:

 

Jebiga, uvek možeš da se praviš da si Rom , pa će te puste...

 

za pocetak bi mogao da naucis da citas postove plus sto besramno lazes jer ja nikada nisam napisao to sto mi ti imputiras i shodno svojoj lazi izvlacis te zakljucke i poredjenja  moguce je i da si ili glup ili zlonameran kada sa takvim lagarijama izvlacis ovakve zakljucke. kako bilo, budi ljubazan pa nadji post u kojem sam ja napisao ovo sto sam boldovao jer cu u protivnom zakljuciti da si zlonameran pa jos i glup jer cak ne umes ni posteno da iskonstruises laz na kojoj zasnivas svoj sud o meni

 

nego, koji je glavni grad burundija? ali bez gledanja u gugl :D

Edited by Pontijak
Link to comment

et Miralem

Otac im je nasilan, majka je napustila porodicu, ne zna se tačno ni koliko im je godina. Uklapanje u društvo podrazumeva mogućnost izbora koju ova deca nikada nisu imala. 

ama sta vam je svima, ja po peti put govorim da uopste o njima konkretno ne pisem.

 

Mislim da niko ovde nije tvrdio da bi "razgovor" primenio kao idealnu korektivnu meru, nego kao preventivnu. 

 

Moram da priznam da bih, da saznam da moje dete muči životinje ili otima pare od sitnije dece/bespomoćnih staraca, privremeno zaboravio sve PC stavove o tome kako batine ništa ne rešavaju. Itekako bi pomogle da se malom psihopati stavi do znanja da iživljavanje nad slabijima nije OK jer si i ti uvek slabiji od nekog trećeg. Pa ako će da raste istraumiran, neka raste istraumiran, mea culpa, ali bar neće isto da trpe drugi oko njega.

stavr i jeste u tome sto je ovo forum, pa moze da se drvi do besvesti i virtuelno bude majka tereza. jos kada se podje od toga da su sva deca ista, samo sto neki imaju manje uslova, put ka vratima pakla je otvoren.

 

Ne znam , nisam ni sociolog, ni psiholog ni pedagog, samo verujem ,da u ogromnoj većini slučajeva, ako bi tu decu sklonili sa ulice , spasili od nasilnih roditelja i postavili u neke normalne društvene okolnosti (porodice u kojoj bi brinuli o njima, škola , vršnjaci, neki sport, neka hobi), da bi oni mogli da se rehabilituju i da izrastu u zdrave ljude.

 

A izgleda da je propuštena prilika za diskusiju u tom pravcu i da se odmah krenulo u "treba im bre jebati mamu cigansku " pravcu....

 

EDIT : U osnovi - kažem ovo što je Notorius rekla , samo s manje elokvencije :)

ja i ne pisem o ogromnoj vecini slucajeva, nego bas o izuzecima, onih nekoliko koji cine razliku.

 

nego, ajde sad lepo reci ko je i gde rekao da im treba jebati majku cigansku? taman se lepo dogovorimo oko nekih stvari i objasnimo ko je sta pisao a sta nije, a ti opet pocinjes da divljas. ne ide to tako, dete janko.

Link to comment

 dete janko.

 

kako ti umes da budes obziran i pazljiv i strpljiv sa decom pa to je cudo :D to je pravi pristup a ne odmah djonom, nego nezno, pedagoski, da nauci kako da komunicira, kako da cita postove a za pocetak i da ih zaista procita :D

Link to comment

od price o nasilnom ocu i nebriznoj majci ta deca nemaju nista i vec se ponasaju kao male sociopate jer vide da nema nikakvih sankcija i da je ok napadati bespomocne starce (snimak sigurnosne kamere) i pokusavati sa nasilnim upadanjem u stan starca.

 

sve to stoji sto si napisala i samo se pitam, zar je tolika mudrost potrebna da se promeni zakon i da svratista i domovi za decu bez roditelja postaju mesta sa strogim nadzorom te da se iz njih ne moze pobeci? e tek kada ne mogu da pobegnu onda nesto moze i da se radi na njihovom vaspitanju i socijalizaciji

 

to sto ta deca nisu imala sansu ne znaci da drustvo treba da prihvati situaciju da su ona na ulici i da se razvijaju sa svojom sociopatijom u kojoj je model vrednosti da je ok muciti starce, tuci i otimati. da bi se uopste sproveo tretman resocijalizacije potrebno je ono sto sam napisao malopre: strogi nadzor u prihvatilistima za decu bez roditeljskog staranja. jer, ovako ce male sociopate da nastave onako kako jedino znaju sve dok ne dodju u okvir zakona tj ne napune 14 godina a nekako mislim da bi za njih bilo bolje da se sto pre uzmu u proces vaspitavanja i resocijalizacije. dakle, zacaran krug jer su zakoni sada ovakvi kakvi su a nadleznosti institucija su takve kakve su

 

 

Podaci o uslovima u kojima su deca rasla imaju i te kakav značaj za planiranje programa resocijalizacije. 

Nisam ni nagovestila da mislim da bi društvo trebalo da pusti da dalje usavršavaju nasilničko ponašanje (nije trebalo ni do sada, ali je tako kako je), upravo suprotno. Ne slažem se da je strogi nadzor u prihvatilištima najprihvatljivije rešenje, ali je moguće da je jedino koje je potencijalno ostvarivo. 

Link to comment

+1

 

nema tu pomoci. nisu to deca vec male sociopate i naravno da im se nista nece desiti + sto imaju i za sebe olaksavajucu okolnost da pripadaju manjinskoj grupi i tek tu sistem trokira jer niko od cinovnika  nece da se smara i odgovara na eventualne optuzbe za rasizam. terace te psihiopate tako dok ne napune 14 godina a posle ce se videti sta ce sistem sa njima. nista, brinuti o starijim sugradjanima tako sto ce kad god je to moguce imati pratnju nekog blizeg na ulicama

Link to comment

nego, ajde sad lepo reci ko je i gde rekao da im treba jebati majku cigansku? taman se lepo dogovorimo oko nekih stvari i objasnimo ko je sta pisao a sta nije, a ti opet pocinjes da divljas. ne ide to tako, dete janko.

Mislio sam uopšte ovako na društvenim mrežama i po komentarima ...

Link to comment

Ama prefokusirala sam se 

 

:D

 

Nego, šabilo, forum se (opet) podelio. Ko je sad zapalio? E kukavno forumstvo (i PPPstvo) ugašeno... 

Edited by MancMellow
Link to comment

Podaci o uslovima u kojima su deca rasla imaju i te kakav značaj za planiranje programa resocijalizacije. 

Nisam ni nagovestila da mislim da bi društvo trebalo da pusti da dalje usavršavaju nasilničko ponašanje (nije trebalo ni do sada, ali je tako kako je), upravo suprotno. Ne slažem se da je strogi nadzor u prihvatilištima najprihvatljivije rešenje, ali je moguće da je jedino koje je potencijalno ostvarivo. 

 

ma znam da nisi ti ni nagovestila da drustvo treba da prepusti te klince njihovoj sudbini. naravno da nije strogi nadzor resenje za svu decu ali za ovu dvojicu ocito jedino resenje. mislim, stalno beze i stalno su na ulici i izdrzavaju se pljackanjem prolaznika, narocito starih ljudi, to im izgleda obrazac. kako uopste raditi sa tim klincima ako ih niko ne moze zadrzati? ponavljam, zar je tako tesko promeniti clan zakona za preciznim definisanjem u kojim slucajevima se moze odrediti strogi nadzor u prihvatilistima jer je to izgleda jedino potencijalno ostvarivo resenje za resocijalizaciju i vaspitanje odredjenih klinaca? ovako je zacaran krug, svi rade u skladu sa svojim nadleznostima i rezultat je da za ovu dvojicu niko nije nadlezan dok ne napune 14 godina a dotle ce oni nastaviti da zive po jedinom obrascu koji poznaju

Link to comment

nisam znao da postoji i snimak na netu. to necu ni da trazim a kamoli da gledam.

 

malopre je fritfrut napisao o dve porodice. o jednoj gde patrijarh (ako mogu tako da ga nazovem) daje sve od sebe i svi se trude da funkcionisu normalno uprkos izuzetno teskim uslovima i drugoj porodici kojoj je moralo da se oduzme dete i da na staranje rodjacima. ne postoji neko opste objasnjenje za sve situacije. koliko su mi odvratna rasisticka objasnjenja da nemam reci da izrazim to gadjenje a opet, nelagodno mi je i sakrivanje problema da je moguce da postoje i sociopate koje cine vrlo gadna nasilja te se njihova patologija negira/umanjuje/sakriva jer im se daje neka vrsta alibija zbog socijalne/verske/nacionalne/itd. pripadnosti sve zbog pretpostavljene opasnosti od identifikovanja cele zajednice sa vrlo konkretnim sociopatama

 

 

 

problem mi je sto se sociopatsko ponasanje tih klinaca opravdava svim mogucim razlozima pa i pripadnoscu odredjenoj zajednici u smislu da se tezi guranju pod tepih njihovo delanje aka nasilje

 

 

 

 

mediji su nam stvarno katastrofa. sta su mislili da postignu sa tim prvo pominjanjem pa naknadnim brisanjem? smanjenje rasnih tenzija u drustvu koje su prvo malo pojacali pominjanjem? jesu li mislili ti vajni planeri kakav efekat to moze da ima kod citalaca kojima predrasude bas i nisu slabija strana licnosti? koja je onda vest o nasilju nad popovim istinita? ona prva ili ona naknadna? sta mislite, zar nece citaoci pomisliti da su medi uvrtali ruku ubedili popova da nije politicki oportuno da insistira na toj prici jer se eto, nista strasno nije desilo, samo su ga pratili do stana i pokusali nasilno da udju u covekov stan, ma sitnica, deca su to i jos jadna stigmatizovana nesrecnim detinjstvom. a i nije po zakonu pominjati da se to desilo tj desilo se negde u nekom gradu jer su neki maloletnici sprovodili neko nasilje nad nekim starcem. deca su to

Link to comment

 

+1

 

nema tu pomoci. nisu to deca vec male sociopate i naravno da im se nista nece desiti + sto imaju i za sebe olaksavajucu okolnost da pripadaju manjinskoj grupi i tek tu sistem trokira jer niko od cinovnika  nece da se smara i odgovara na eventualne optuzbe za rasizam. terace te psihiopate tako dok ne napune 14 godina a posle ce se videti sta ce sistem sa njima. nista, brinuti o starijim sugradjanima tako sto ce kad god je to moguce imati pratnju nekog blizeg na ulicama

 

 

ok, a sada ponovo procitaj to i pokusaj da vidis razliku izmedju onoga sto sam ja napisao i rasistickog stava da se romima sve tolerise jer su romi.

 

vidi ovako. ta dva klinaca se ponasaju kao sociopate. prihvatili su model ponasanja da je ok napadati i pljackati stare ljude i po mogucnosti im upadati u stanove. stari ljudi su jednostavno fizicki nemocni da se odbrane. iskustvo im je da im se nista nije desilo svaki put kada bi bili uhvaceni. privedu ih, transferuju u centar za socijalni rad, oni u roku od odmah pobegnu odatle. oni stvarno dozivljavaju kao olaksavajucu okolnost sto su to sto jesu, zato sam i napisao za njih olaksavajucu okolnost  u znacenju njihovog shvatanja olaksavajucih okolnosti jer oni imaju svoj dozivljaj sveta na osnovu svog iskustva jer je njihovo iskustvo da nema sankcija za njihovo ponasanje, dakle, ok je da nastave sa svojim stilom zivota. realnost je da cinovnici zaista nece da se bave romskom populacijom, ni decom ni odraslima i zbog vrlo prozaicnog razloga: ne zele da budu uvlaceni u ikakve price, rasprave i optuzbe za rasizam. lakse im je da prepuste ljude svojoj sudbini. i tako se okrece taj zacarani krug.

 

takodje pokusaj i da shvatis sta sam napisao i u ta dva sledeca posta koja si kvotovao a vidim da imas problem sa shvatanjem zbog lose centriranih ideoloskih stakala u naocarima kroz koje gledas svet

 

recimo

 

nelagodno mi je i sakrivanje problema da je moguce da postoje i sociopate koje cine vrlo gadna nasilja te se njihova patologija negira/umanjuje/sakriva jer im se daje neka vrsta alibija zbog socijalne/verske/nacionalne/itd. pripadnosti sve zbog pretpostavljene opasnosti od identifikovanja cele zajednice sa vrlo konkretnim sociopatama

 

 

je opsti stav i isto tako vazi i za narod ciji sam ja etnicki pripadnik kao sto vazi i za druge narode i nacionalne manjine koje zive u drzavi u kojoj i ja zivim a bar je bilo ihaj primera negiranja i sakrivanja cinjenica da je bilo bas jezivih primera sociopata i psihopata koji su cinili uzasne zlocine ali ne! nije to istina, tim pricama se blati srpski narod, nismo mi takvi a i ako je istina pa sta, kao da smo mi srbi jedini, pogledajte kakvih sve monstruma ima u americi ili belgiji, to se desava svuda u svetu, a sta su oni nama radili, to su posledice ratova i sankcija i opsteg siromastva a sankcije su nicim izazvane i nepravedne i slicne reakcije sakrivanja problema da je

 

moguce da postoje i sociopate koje cine vrlo gadna nasilja te se njihova patologija negira/umanjuje/sakriva jer im se daje neka vrsta alibija zbog socijalne/verske/nacionalne/itd. pripadnosti sve zbog pretpostavljene opasnosti od identifikovanja cele zajednice sa vrlo konkretnim sociopatama

 

 

 

morao sam dva puta isto da kvotujem, izgleda da nema drugog nacina da ti se objasni sta je pisac napisao :D

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...