Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

et Miralem

Otac im je nasilan, majka je napustila porodicu, ne zna se tačno ni koliko im je godina. Uklapanje u društvo podrazumeva mogućnost izbora koju ova deca nikada nisu imala. 

 

et djordje geprat

Svratište i domovi za decu bez roditelja (ne znam gde bi ih inače smestili u datim okolnostima) nisu pod strogim nadzorom, pa je iz njih relativno jednostavno pobeći. Policija se proglasila nadležnom za privođenje, ali ne i za nadzor. To što su se dečaci ponovo našli na ulici nije krivica bilo koje pojedinačne službe kojoj ograničavanje kretanja/pritvor ne spada u ovlašćenja. 

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

e sad, jedno pitanje- da li se secas mile? ako ne, evo sad cu ti kazem ko je to- pseto kome je neko pre koju godinu odsekao sve cetiri noge. to, nekako, nije obrazac ponasanja koji je taj neko zapatio u familiji. i ne verujem da bi se razgovorom sa njim moglo mnogo toga postici.

 

Mislim da niko ovde nije tvrdio da bi "razgovor" primenio kao idealnu korektivnu meru, nego kao preventivnu. 

 

Moram da priznam da bih, da saznam da moje dete muči životinje ili otima pare od sitnije dece/bespomoćnih staraca, privremeno zaboravio sve PC stavove o tome kako batine ništa ne rešavaju. Itekako bi pomogle da se malom psihopati stavi do znanja da iživljavanje nad slabijima nije OK jer si i ti uvek slabiji od nekog trećeg. Pa ako će da raste istraumiran, neka raste istraumiran, mea culpa, ali bar neće isto da trpe drugi oko njega.

Link to comment

Mislim da niko ovde nije tvrdio da bi "razgovor" primenio kao idealnu korektivnu meru, nego kao preventivnu. 

 

Moram da priznam da bih, da saznam da moje dete muči životinje ili otima pare od sitnije dece/bespomoćnih staraca, privremeno zaboravio sve PC stavove o tome kako batine ništa ne rešavaju. Itekako bi pomogle da se malom psihopati stavi do znanja da iživljavanje nad slabijima nije OK jer si i ti uvek slabiji od nekog trećeg. Pa ako će da raste istraumiran, neka raste istraumiran, mea culpa, ali bar neće isto da trpe drugi oko njega.

i kad bi se opet aktivirali PC stavovi?

Link to comment

Ne znam, jbg, pet minuta kasnije? Razumem da za njega to ne bi rešilo srž problema, tj. potrebu da zlostavlja bespomoćna stvorenja, ali se nadam da bi ga prinudno uslovilo, naučilo da se takve stvari ne rade makar zbog pretnje batina. Posle može kroz razgovor da uči zašto je to samo po sebi pogrešno, mada verovatno ne od mene.

Link to comment

Ne znam, jbg, pet minuta kasnije? Razumem da za njega to ne bi rešilo srž problema, tj. potrebu da zlostavlja bespomoćna stvorenja, ali se nadam da bi ga prinudno uslovilo, naučilo da se takve stvari ne rade makar zbog pretnje batina. Posle može kroz razgovor da uči zašto je to samo po sebi pogrešno, mada verovatno ne od mene.

zanimljivo, PC stavovi su za forum i okolinu, a batine bez razgovora za decu?

Link to comment

Zesce smarate sa simultanim pracenjem vise foruma, otvorite lepo temu o Vasinom drustvu, pa uzivajte. Ko da nije bilo dovoljno cinculiranja sa postovima od Tamo-a™.

У праву си скроз.

 

У своју одбрану имам да кажем да нисам био овде када се причало о фб92, као и да сам до сада један једини пут коментарисао постове са новог форума. Овај други пут сам се зајебао јер је квотован Лујо због кога сам попио пар банова све тврдећи да је лицемер који повлачи за нос наивце који га бране, па сам због слабости свог карактера поклекао када се указала прилика да ускликнем "told you so". :blush:

 

Извињавам се свима, а нарочито њему јер сам сигурно и овај пут погрешио у тумачењу његовог дијалекта српскохрватскохрватског језика.

Link to comment

Ne znam, jbg, pet minuta kasnije? Razumem da za njega to ne bi rešilo srž problema, tj. potrebu da zlostavlja bespomoćna stvorenja, ali se nadam da bi ga prinudno uslovilo, naučilo da se takve stvari ne rade makar zbog pretnje batina. Posle može kroz razgovor da uči zašto je to samo po sebi pogrešno, mada verovatno ne od mene.

 

Za razliku od dece koja su, uprkos pozitivnim obrascima ponašanja u okruženju i vaspitanju koje ukazuje na razliku između dobrog i lošeg, odabrala da muče, tuku i otimaju, dečaci povodom kojih se razvila diskusija  nisu imali šansu ni da upoznaju različite mogućnosti. Nasilno ponašanje je jedini model koji su usvojili, a pošto, kao i svako drugo ponašanje, nasilje ima svrhu, jedini pravi način je da se ono kroz tretman zameni prihvatljivim ponašanjem koje ima istu svrhu (sigurnost, samopouzdanje, šta god). Kažnjavanje u takvim situacijama nema mnogo smisla. 

Link to comment

zanimljivo, PC stavovi su za forum i okolinu, a batine bez razgovora za decu?

 

Ne ne, rado bih i ja pokušao razgovor, samo teško da bi on slušao bilo šta od iste osobe koja mu stoji u glavi kao pretnja fizičkim nasiljem. Uvek bi mu, i to opravdano, bilo u svesti pitanje "zašto je pogrešno kad i ti to radiš" Neka posle razgovaraju mama, psiholozi, i druga stručna lica. 

 

@Notorious: Razumem, verujem da si u pravu, i nema veze sa ovim mojim (srećom hipotetičkim) slučajem. Ali teško mi je da zamislim tu vrstu tretmana koja će ovek klince da prenese u neko čarobno okruženje koje pruža sigurnost, samopouzdanje, i šta sve već ne.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Da... Super je to priča, objašnjavanje, no pitanje je hoće li uopšte doći do toga da razume zašto to nije prihvatljivo. I da li će mu uopšte biti bitno što društvo to smatra neprihvatljivim...

Link to comment

 

ma jasno, nije strasno sto su ucesnici ovog foruma okarakterisani na drugom forumu kao ljudi koji zagovaraju bacanje romske dece u zivi krec :isuse:

 

Aha , znači sad je retorika problem... kad se ovde za svakog ko ne misli da je Brozoslavija najbolje mesto na svetu kaže da je fašista, i kad se sasvim opravdano jebe keva onom retardu malokurcom onda je to u redu, a kad neko kritikuje tebe ,onda treba birati reči. Pišeš stvari na internetu, to je na neki način javno, tako da jebiga očekuj da nekad budeš javno kritikovan.

 

Ti si rekao da su oni PRIVILEGOVANI JER SU ROMI :frust: :frust: :frust: To je u najboljoj tradiciji misli kao što je "još malo će nam trebati društvo za zaštitu Srba u Srbiji", "a zašto nema svetski dan muškaraca" i "kako to da postoji reč za mržnju prema jevrejima , a nema za mržnju prema šveđanima".  To je na toliko načina pogrešno , da stvarno nemaš pravo da se toliko vređaš.

 

, nego cisto da se ne sokiramo ako i policija prati internet pa nam upadnu kroz prozore i vrata specijalci pod punom opremom u cilju neutralisanja ljudi koji planiraju da bacaju romsku decu u zivi krec <_<

 

 

law ond order forum burundi unit. :isuse:

 

Jebiga, uvek možeš da se praviš da si Rom , pa će te puste...

Link to comment

Ne ne, rado bih i ja pokušao razgovor, samo teško da bi on slušao bilo šta od iste osobe koja mu stoji u glavi kao pretnja fizičkim nasiljem. Uvek bi mu, i to opravdano, bilo u svesti pitanje "zašto je pogrešno kad i ti to radiš" Neka posle razgovaraju mama, psiholozi, i druga stručna lica. 

xexe, to se zove rasti u strahopostovanju. 'yes, Sir' model.

Link to comment

xexe, to se zove rasti u strahopostovanju. 'yes, Sir' model.

 

Znam, i grozno mi zvuči, ali je neuporedivo manje zlo nego da raste sa svešću da je savršeno OK zlostavljati koga god ti se ukaže prilika da bi se osetio superiornim. Neka se prosto navikne na mere represije koje ga ionako čekaju kad odraste. Kad napuni 18, neće mu država nuditi razgovor & razumevanje ako i dalje bude kanalisao svoje bedne male frustracije u nasilje... 

 

Osim ako bude mučio, tukao, ili trovao životinje. To će i dalje biti savršeno OK, jer ima policija pametnija posla.

Link to comment

prihvatam izvinjenje.

 

e sad, jedno pitanje- da li se secas mile? ako ne, evo sad cu ti kazem ko je to- pseto kome je neko pre koju godinu odsekao sve cetiri noge. to, nekako, nije obrazac ponasanja koji je taj neko zapatio u familiji. i ne verujem da bi se razgovorom sa njim moglo mnogo toga postici.

mogu ja sada da nabrajam koljace, masovne ubice, serijske silovatelje, friclove, pa tako sve preko ovog davidovica do hitlera. sve su to dobri ljudi, ali nekako nisu za ovo drustvo. ne uklapaju se, da ga jebes. mogu ja da shvatim zasto je smrtna kazna ukinuta, i sam to podrzavam, ali tu i tamo se desi da je neko ipak zasluzi.

Ne znam , nisam ni sociolog, ni psiholog ni pedagog, samo verujem ,da u ogromnoj većini slučajeva, ako bi tu decu sklonili sa ulice , spasili od nasilnih roditelja i postavili u neke normalne društvene okolnosti (porodice u kojoj bi brinuli o njima, škola , vršnjaci, neki sport, neka hobi), da bi oni mogli da se rehabilituju i da izrastu u zdrave ljude.

 

A izgleda da je propuštena prilika za diskusiju u tom pravcu i da se odmah krenulo u "treba im bre jebati mamu cigansku " pravcu....

 

EDIT : U osnovi - kažem ovo što je Notorius rekla , samo s manje elokvencije :)

Edited by Janko
Link to comment
Auto sleteo u Dunav: Dvoje se utopilo, za jednim se traga
 
Dvoje mladih se utopilo, a za jednom osobom se traga nakon što je jutros oko četiri sata automobil marke BMW sleteo u Dunav kod Ade Huje.
 
Kako saznajemo u automobilu je bilo šest osoba, od kojih su dvojica mladića i devojka uspeli da isplivaju. Kako je rečeno agenciji Beta u policiji, ronici su do sada izvukli dva tela, a za trećim se još traga.
 
Po nalogu višeg javnog tužioca Jasmine Stanković, vozaču D.J. određeno je zadržavanje u pritvoru.
 
Prema rečima onih koji su se spasili iz automobila koji je potonuo, u vozilu su bili još jedna devojka i dvojica muškaraca, a jedan od njih se vozio u gepeku.
 
Ekipe Hitne pomoći prevezle su povređene u Urgentni centar na reanimaciju.
 
Rečna policija u blizini restorana "Carska Ohota" pokušava da pronađe mesto gde je auto potonuo. U potragu su se uključili i ronioci Žandarmerije, dok na obali dežuraju policijske patrole i vatrogasci.
 
Putnici u automobilu su imali između 16 do 20 godina.

 

 

Link to comment

Ne ne, rado bih i ja pokušao razgovor, samo teško da bi on slušao bilo šta od iste osobe koja mu stoji u glavi kao pretnja fizičkim nasiljem. Uvek bi mu, i to opravdano, bilo u svesti pitanje "zašto je pogrešno kad i ti to radiš" Neka posle razgovaraju mama, psiholozi, i druga stručna lica. 

 

@Notorious: Razumem, verujem da si u pravu, i nema veze sa ovim mojim (srećom hipotetičkim) slučajem. Ali teško mi je da zamislim tu vrstu tretmana koja će ovek klince da prenese u neko čarobno okruženje koje pruža sigurnost, samopouzdanje, i šta sve već ne.

 

Nismo se razumeli, pisala sam o ponašanju koje služi jačanju doživljaja sigurnosti, samopouzdanja i sl., ne o nekom spoljašnjem okruženju. Dete može, na primer, da, u svrhu skretanja pažnje na sebe, odabere da bude najbolji recitator u odeljenju ili da premlati najboljeg recitatora (pažnja je pažnja), svrha je ista a metodi različiti. Suština je u prihvatanju socijalno prihvatljivih načina zadovoljavanja različitih potreba. Naravno, promena ponašanja bi trebalo da bude praćena i promenom ambijenta u kome deca odrastaju, a to je tek ozbiljan problem. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...