Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ovaj ja ne znam dal je ovo okaceno zbog toga sta se desilo ili zbog naslova koji je na ovu vest okacen?mislim, wow, tip divljacki premlati zenu i izsutira je dok je na podu i ovi mandrili zalepe 'potukli se roditelji' :ph34r:
htedoh upravo da prokomentarišem. muškarac tukao ženu, bacio je na pod, šutirao, a ovamo vest da su se potukli i da ih je policajac razdvajao.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

@DarkAttractor, pacey defenderIzvinjavam se, nisam obrazložila; meni je sve zajedno bilo totalni mrak, počev od svetlog primera koji ovi roditelji daju deci, do načina na koji je to preneto u medijima.

Link to comment

Sto je najgore, ova zena, da ne kazem lekarka, uopste ne razume gde je pogresila.

Iz straha da joj pacijentkinja ne prenese ovčje boginje, izabrana lekarka u Domu zdravlja “Dr Milutin Ivković” u Borči odbila je da pregleda obolelu Snežanu Vasić. Iako je pacijentkinju primio drugi lekar, Vasićeva će se žaliti Lekarskoj komori Srbije u kojoj kažu da ovakvo ponašanje ozbiljno povređuje kodeks profesionalne etike. Ovčje boginje preneo mi je šestogodišnji sin zbog čega sam otišla kod svog izabranog lekara u Dom zdravlja da što pre otvorim bolovanje. Tamo sam na šalteru rekla da imam boginje, uzeli su mi knjižicu i rekli da sačekam. Niko me nije poslao u izolovanu prostoriju, već sam u punoj čekaonici sedela sa ostalim pacijentima. Kroz vrata ordinacije moje doktorke Vere Musić, čula sam kako burno reaguje i govori da zbog boginja neće da me primi - priča Snežana Vasić, kojoj je ova doktorka izabrani lekar već 10 godina.Medicinska sestra potom ju je uputila kod drugog lekara, koji je preležao ove boginje, i koji joj je otvorio bolovanje.- Objasnili su mi da moja doktorka nije preležala ovo oboljenje, da ima malo unuče kod kuće i da se plaši da se ne zarazi i prenese bolest detetu. Očekivala bih da mi se u najmanju ruku izvini i objasni u kakvom je položaju, a ne da kroz vrata slušam kako viče da neće da me primi - kaže Snežana, koja će svoj karton prebaciti u drugi dom zdravlja, a protiv doktorke Musić podneće žalbu Lekarskoj komori Srbije.Sa druge strane, dr Vera Musić smatra da pacijentkinja nema razloga za ljutnju.- Moja deca i ja nismo preležali boginje, kod mene je sada moje unuče i morala sam da izbegnem da se ne razbolim i prenesem ih detetu. Koleginica je pregledala pacijentkinju i otvorila joj bolovanje i nije mi jasno zašto je nastao ovoliki problem. Da je pacijentkinja insistirala da je primim, verovatno bih to i učinila - kaže dr Musić.U DZ “Dr Milutin Ivković“ slažu se da je najvažnije da pacijent bude primljen i pregledan.- Ona je primljena i to je najbitnije. Lekar joj je otvorio bolovanje, a što se tiče doktorke Vere, naš stručni savet ispitaće slučaj i preduzeti određene mere - naglašava dr Slavica Kalezić Milošević, direktorka ove ustanove.
Link to comment

Medju novozelandskim zenama je vrlo rasirena pojava da (zbog toga sto se osecaju 'more comfortable') insistiraju da ih pregleda lekarka. Ali, nisi na njih mislio, jel' da, hejteru.

Link to comment

Moram reci da meni nije bas tako strasno, sto rece direktor ustanove - usluzena je. Sad, da je ova bila jedina doktorka i da je nije usluzila to bi bila posve druga prica.

Link to comment
a šta misliš o obrnutoj situaciji : pacijent odbija da ga pregleda taj i taj lekar zbog toga što je, recimo, suprotnog pola?
:lolol: daj bre
Link to comment
Moram reci da meni nije bas tako strasno, sto rece direktor ustanove - usluzena je. Sad, da je ova bila jedina doktorka i da je nije usluzila to bi bila posve druga prica.
strasno je jer je to obicna bolest, svakodnevna. takav nivo kurcobolje me navodi na misao da bi bolesnika od AIDS-a ova zena izbacila vilama
Link to comment

A kako bi bilo ovako:Žena dođe, prijavi da ima ovčije boginje. Sestra izađe sa doktorkom, koja ne mora da se približava, i kaže: "Dobar dan, ja jesam vaš lekar, ali pošto imate jako zaraznu bolest, predlažem da vas danas pregleda moja koleginica koja je preležala ovčije boginje. Dok čekate, možete da sednete, evo ovde" (u neku drugu ordinaciju, recimo, da je udalji od drugih pacijenata).Nemam pojma kolika je zaraznost i opasnost od ovčijih boginja, ali recimo da jeste, malo kulture bi popravilo stvar. A plus što se poziva na unuče. Ovčije boginje nisu opasne za decu, jesu za odrasle. Deca i treba da ih preleže, jel tako valjda?

Link to comment
Ovčije boginje nisu opasne za decu, jesu za odrasle. Deca i treba da ih preleže, jel tako valjda?
ja bih moje rado vakcinisala kao na trulom zapadu, ali ne daju.
Link to comment
strasno je jer je to obicna bolest, svakodnevna. takav nivo kurcobolje me navodi na misao da bi bolesnika od AIDS-a ova zena izbacila vilama
Ne znam koliko su opasne ovcje boginje (prvi put cujem za njih). Svidja mi se kako jeziva razmislja. I deluje vise ko panika bez razloga al ajd, to mi je nekako najmanji zlocin. A sida ne moze da se prenese u svakodnevnom zivotu u zajednici pa sve i da hoces, no opet mi nije bilo svejedno u pocetku.
Link to comment

opasne su ovčije boginje. recimo trudna žena ako ih dobije, može da rodi dete sa deformacijama.zato se gleda da se deca zaraze pre škole, i "odrade" imunizaciju za ceo život. to kada nije bilo vakcine, sad evo kaže neko, ima vakcina za dečicu.

Link to comment
strasno je jer je to obicna bolest, svakodnevna. takav nivo kurcobolje me navodi na misao da bi bolesnika od AIDS-a ova zena izbacila vilama
Nije bas isto, boginje i hiv se ne prenose isto. Varicela jeste svakodnevna bolest ali sto je kasnije dobijes komplikacije su vece (upala pluća je relativno cesta kod odraslih i moze biti fatalna) Ja isto nisam prelezao i nosio sam masku kada sam par puta bio u blizini zarazene osobe a kada bih mogao da izbegnem kontakt uradio bih bez dranja ovako kao sto je jeza napisala.. Nije ovde dr brinula za unuce nego za nju samu.. I da iskoristim priliku da se poserem po senzacionalistickom naslovu i novinama koje su to objavile.. Pacijent je primljen, dobio je sta je i trebalo, slucaj završen.. Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...