Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

I totalni off topik:

Zna li neko neku pogodnu literaturu koja govori o zloupotrebi psihijatrijske prakse u borbi protiv političkih

neistomišljenika u bivšem SSSR.

Naišla sam na zapise braće Medvedev, i sama tema me zaintrigirala, a kod njih nema preterano podataka.

Izvinjavam se za off.

Ima i kod Cavoskog u njegovim secanjima na Odbor za odbranu misli i slobode. Izdao Sluzbeni glasnik

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

... i na tom snimku nema nikakvog prebijanja. Ono što se vidi je maltretiranje i iznuđivanje. Naravno da može lako da se ispostavi da je nesrećni čovek umro od posledica stresa izazvanog tim maltretiranjem ali jbg ne može da se kaže da je umro od posledica prebijanja. Kog prebijanja? Klinci su takvi pikavci da nema te varijante u kojoj su mogli da ga prebiju. Ono što se vidi na snimku je tipično agresivno prosjačenje koje sam i video i doživeo u Beogradu, i koje miljama odudara od slike krvoloka koju stvara naslov tipa: "Ovo su monstrumi koji imaju 300 krivičnih prijava i ubistvo!".

 

Čoveka su na kraju snimka oborili na zemlju i tu se prekida, verovatno ne slučajno. Pogledaj malo bolje.

Link to comment

cudo jedno kako uvek postoji saosecanja koliko hoces za nasilnike a nekako se zrtve izgube iz fokusa. kako niko ne razmislja koliki je stres, ponizenje i osecaj ugrozenosti kod starih ljudi koji su zrtve maloletnih nasilnika? ova dva klinca su sociopate. da je pameti u drzavi pa da jednostavno promeni odredbe krivicnog zakonika i snizi odgovornost na 10 godina i onda bi sistem makar mogao da ovakve likove zakonski smesti u popravne domove, ovako, nista, da sacekamo sledecu vest u kojoj ce se pojaviti tandem malih sociopata.

Edited by Pontijak
Link to comment

cudo jedno kako uvek postoji saosecanja koliko hoces za nasilnike a nekako se zrtve izgube iz fokusa. kako niko ne razmislja koliki je stres, ponizenje i osecaj ugrozenosti kod starih ljudi koji su zrtve maloletnih nasilnika? ova dva klinca su sociopate. da je pameti u drzavi pa da jednostavno promeni odredbe krivicnog zakonika i snizi odgovornost na 10 godina i onda bi sistem makar mogao da ovakve likove zakonski smesti u popravne domove, ovako, nista, da sacekamo sledecu vest u kojoj ce se pojaviti tandem malih sociopata.

sistem cheka da sociopate ostare, pa da ih skemba. to je lukavi plan :wicked:

Edited by gospa buba
Link to comment

svashtabezneshto, da ne kvotujem

 

  ​ranije sam napisao da je okretanje glave nadležnih od ponašanja romske populacije vrhunac rasizma kod nas. to ignorisanje/tolerisanje skitnje, prosjačenja, neodlaska u školu, izostajanje iz raznoraznih evidencija, duvanja u lepak, prostitucije, otimačina........sa logikom da su to ciganska posla.  i, da je to njihov način življenja. odsustvo kontrole roditeljskog staranja. kada se tako nešto konstatuje kod "belog" deteta, roditelj se p®ozove

 

cigančićima ne dajem ništa iz principa. on imaju obavezu da odnesu određenu sumu novca svom mentoru/roditelju. samilosno bi bilo da im dam koji dinar kako ne bi popili batine po povratku. no, time bi samo ohrabrio taj sistem. nadležni treba da ga razbiju. da razbiju prosjačku mafiju kao što kenjaju da su razbili (ili nameravaju) kojekakve druge. da, redovno kupujem lice ulice. na ulici.

 

 

Sa ovim mogu da se složim potpuno.

Prosjačka mafija evidentno postoji, i treba je raskrinkati.

Pitanje je zašto niko time neće da se bavi.

Link to comment

cudo jedno kako uvek postoji saosecanja koliko hoces za nasilnike a nekako se zrtve izgube iz fokusa. kako niko ne razmislja koliki je stres, ponizenje i osecaj ugrozenosti kod starih ljudi koji su zrtve maloletnih nasilnika? ova dva klinca su sociopate. da je pameti u drzavi pa da jednostavno promeni odredbe krivicnog zakonika i snizi odgovornost na 10 godina i onda bi sistem makar mogao da ovakve likove zakonski smesti u popravne domove, ovako, nista, da sacekamo sledecu vest u kojoj ce se pojaviti tandem malih sociopata.

Postoje razlozi zasto su deca izuzeta od krivicne odgovornosti. A i iskustva zamalja u kojima to nije slucaj (Amerika), bas ne dokazuje da snizavanje granice odgovornosti (kao ni ostra kaznena politika uopste) smanjuje nasilje i kriminalitet.

Link to comment

ovo je 1 etalon kvalitetnog crnog humora :D

to je zato shto ne znam reshenje. mene su nauchili da kad ne znam, najbolje da se smeshkam, makar sam simpatichna :(

 

(u stvari to je zana moro nauchila nikitu u filmu. al meni je zana kao majka -_-)

Edited by gospa buba
Link to comment

Sa ovim mogu da se složim potpuno.

Prosjačka mafija evidentno postoji, i treba je raskrinkati.

Pitanje je zašto niko time neće da se bavi.

 

s jedne strane niko nece da se bavi prosjackom mafijom zbog razloga koje je naveo djordje geprat

 

okretanje glave nadležnih od ponašanja romske populacije vrhunac rasizma kod nas. to ignorisanje/tolerisanje skitnje, prosjačenja, [/size]neodlaska u školu, izostajanje iz raznoraznih evidencija, duvanja u lepak, prostitucije, otimačina........sa logikom da su to ciganska posla.  i, da je to njihov način življenja.

 

sa druge strane cinovnici u sistemu zaziru od prozivki za rasizam jer kada krenu u bilo kakve akcije suzbijanja te prosjacke mafije koja je verovatno umrezena i sa drugim mafijama koje postoje u toj etnickoj grupi. setimo se prozivki povodom raseljavanja geta ispod gazele i kod belvila, djilas je bio proglasen za maltene ss kolovodju rasistickog ponasanja prema romima jer ih je raselio sa tih lokacija i time im negirao gradjansko pravo da zive na bilo kojoj javnoj povrsini koju izaberu.

 

Postoje razlozi zasto su deca izuzeta od krivicne odgovornosti. A i iskustva zamalja u kojima to nije slucaj (Amerika), bas ne dokazuje da snizavanje granice odgovornosti (kao ni ostra kaznena politika uopste) smanjuje nasilje i kriminalitet.

e pa vidis, sama cinjenica postojanja tih odredbi zakonodavstva u usa kojim je snizena starosna granica odgovornosti i poostrena kaznena politika uopste isto tako ima svoje razloge i to ocito uverljive kod americkog glasackog tela jer su takvi zakoni izglasani. na nama je da nam se vise svidjaju ovi ili oni razlozi jer ne postoje dokazi ni za suprotan stav da blaga kaznena politika smanjuje nasilje i kriminalitet. sta cu kada bi se meni vise svidjala situacija u kojoj bi dvojica sociopata o kojima je rec dozivela tzv. americku pravdu od postojece situacije u kojoj im se nije desilo nista te ce pasti u zaborav do sledece novinske vesti o njima a dok ne napadnu neku poznatu licnost ili neko premine posle napada mediji se nece ni interesovati za male sociopate, nije tirazna vest o pljackanju anonimnih staraca

Link to comment

cudo jedno kako uvek postoji saosecanja koliko hoces za nasilnike a nekako se zrtve izgube iz fokusa. kako niko ne razmislja koliki je stres, ponizenje i osecaj ugrozenosti kod starih ljudi koji su zrtve maloletnih nasilnika?

 

Ja nemam saosećanje za ovu dvojicu ali imam električnu stolicu za srpske tzv medije i njihovo tzv izveštavanje o ovakvim (veoma ozbiljnim) stvarima. To su đubrad koja namerno plasiraju naslove i tekstove čiji je cilj da izazovu što više emocija kod ljudi i za to ih redom treba pozatvarati a uredništvo im oterati na robiju. Sve što kažem je da o adekvatnom postupanju sa ova dva krimi-deteta treba da odluče merodavne institucije a ne skrnavi kliknime-tabloidi. Čak i kada imamo situaciju u kojoj institucije očigledno ne funkcionišu i ne rade svoj posao, to i dalje ne znači da treba da dozvolimo da nam emocije i reakcije oblikuju raznorazni Blicevi. Jer ako to dozvolimo onda nam tek nema spasa.

Link to comment

tu se slazem sa tobom. ustvari, suluda je situacija da smo o malim sociopatama saznali preko ovakvih katastrofalnih medija jer su to jedini mediji koji postoje. medoravne insistucije se lepo drze zakona, 10 i 11 godina, nista, hajde deco dovidjenja i vidimo se kada napunite 14 godina.

Link to comment

Čoveka su na kraju snimka oborili na zemlju i tu se prekida, verovatno ne slučajno. Pogledaj malo bolje.

 

 

Hvala, promaklo mi je to, nisam obratio pažnju šta se dešava iza onih crvenih šipki koje smetaju.

Link to comment

Klinci su takvi pikavci da nema te varijante u kojoj su mogli da ga prebiju. Ono što se vidi na snimku je tipično agresivno prosjačenje koje sam i video i doživeo u Beogradu

 

Šta je to agresivno prosjačenje? Ako misliš na cigančkiće koji čoporativno okružuju i uolaze u putanju kretanja, to i nije tako agresivno, nikakve stvarne pretnje nema. Ovo da klinci prate čoveka, da mora komšija da ih sprečava da uđu u lift sa njim, da idu stepenicama i lupaju mu na vrata stana dok neko ne pozove policiju... ne znam kako se takve pojave zovu, ali ne bih rekao da imaju mnogo veze sa prosjačenjem.

 

A tek to što su klinci previše mali da bi naneli neku ozbiljnu štetu nema nikakve veze ni sa čim. Društvo u kom deca od 10-11 godina pokušavaju da iznude novac od bespomoćnih staraca je isto društvo u kom malo starije dete™ čizmama ugazi dva beskućnika do smrti, nadam se da tu ne treba da se crta uzročno-posledična veza.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...