Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

aj meni reci, ne moras sad nego kad budes dobar sagovornik, u cemu se tacno sastoji tvoje prihvatanje odgovornosti, ono, sam mehanizam, i kakve benefite od toga moze bilo ko imati?

i prihvatas li odgovornost za sve lose pojave u drustvu? 

 

ne zuri, kad stignes, a svakako je oftopik :)

 

Ignorisaću sarkazam.

 

Da smo društvo, kakvo nismo, ova deca ne bi bila na ulici.

Bila bi ili u domu za nezbrinutu decu, ili u nekoj hraniteljskoj porodici.

Moja odgovornost je u tome (osim pomenute povremene verbalne agresije koju ispoljavam na ulici)

u tome što sam, idući linijom manjeg otpora, svaki put kad vidim klince da prose na ulici, dala pare ili šta već, 

umesto da pozovem socijalnog radnika.

Benefite? Lične, nikakve. 

 

Kad je juče krenula priča, na početku o malim Romima, koji su brutalno pretukli Rašu Popova,

a koji uz to imaju preko 300 prijava i već jednu smrt na savesti, ovde skoro pa niko nije posumnjao

u navode medija. 

Male sociopate, smestiti u zatvor, a ako ne može zatvor, onda u ludnicu.

Ne sećam se da se iko zapitao zašto su deca od 10 i 11 godina na ulici!

I posle prve prijave, a ne posle 300-te.

Jebote, pa šta radi taj Centar za socijalni rad!?

Onda je neko šeretski dodao da neće da rade svoj posao, da ih neko ne bi optužio za rasizam!

Na kraju dana je ispalo da Raša (na sreću) nije pretučen, da su ga klinci pratili, da je telefonski obavljena istraga!

Ha! Policija je telefonski rešila slučaj! Bravo Stefanoviću!

 

Moje, laičko mišljenje, zasnovano na mom odrastanju i ono malo pedagoške psihologije sa fakulteta

jeste da deca tog uzrasta NE ZNAJU šta je loše i zašto je nešto loše.

Preuzimaju model ponašanja najbliže okoline, porodice, a ako nije u pitanju porodica, onda model ponašanja 

onih koji o njima brinu (prave male monstrume) za svoje potrebe.

Moj, prilično licemerni doprinos (znam da mogu više, zato kažem da je licemerno ovo što radim) jeste kupovina 

časopisa Lice ulice, i davanje malim prosjacima neki sitniš za hranu.

Ekipi koja vodi projekat svratišta skidam kapu, žao mi je što nemam dovoljno vremena, (tačnije, što nisam sposobna

da remetim svoj komfor) da se aktivnije priključim.

 

Nadam se da sam jasno opisala svoju adgovornost.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Kad je juče krenula priča, na početku o malim Romima, koji su brutalno pretukli Rašu Popova,

a koji uz to imaju preko 300 prijava i već jednu smrt na savesti, ovde skoro pa niko nije posumnjao

u navode medija. 

Male sociopate, smestiti u zatvor, a ako ne može zatvor, onda u ludnicu.

Ne sećam se da se iko zapitao zašto su deca od 10 i 11 godina na ulici!

I posle prve prijave, a ne posle 300-te.

Jebote, pa šta radi taj Centar za socijalni rad!?

Onda je neko šeretski dodao da neće da rade svoj posao, da ih neko ne bi optužio za rasizam!

Na kraju dana je ispalo da Raša (na sreću) nije pretučen, da su ga klinci pratili, da je telefonski obavljena istraga!

Ha! Policija je telefonski rešila slučaj! Bravo Stefanoviću!

 

Koliko vidim mediji i dalje pišu da je onaj prvi čovek umro, ne vidim da je to ispravljeno? A koliko god da izmišljaju nekad i napišu nešto tačno.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/maloljetnici-u-beogradu-napali-starca-zbog-30-kuna-80godisnjak-kasnije-umro/773979.aspx

Edited by Time Crisis
Link to comment

Ignorisaću sarkazam.

 

Da smo društvo, kakvo nismo, ova deca ne bi bila na ulici.

Bila bi ili u domu za nezbrinutu decu, ili u nekoj hraniteljskoj porodici.

Moja odgovornost je u tome (osim pomenute povremene verbalne agresije koju ispoljavam na ulici)

u tome što sam, idući linijom manjeg otpora, svaki put kad vidim klince da prose na ulici, dala pare ili šta već, 

umesto da pozovem socijalnog radnika.

Benefite? Lične, nikakve. 

 

Kad je juče krenula priča, na početku o malim Romima, koji su brutalno pretukli Rašu Popova,

a koji uz to imaju preko 300 prijava i već jednu smrt na savesti, ovde skoro pa niko nije posumnjao

u navode medija. 

Male sociopate, smestiti u zatvor, a ako ne može zatvor, onda u ludnicu.

Ne sećam se da se iko zapitao zašto su deca od 10 i 11 godina na ulici!

I posle prve prijave, a ne posle 300-te.

Jebote, pa šta radi taj Centar za socijalni rad!?

Onda je neko šeretski dodao da neće da rade svoj posao, da ih neko ne bi optužio za rasizam!

Na kraju dana je ispalo da Raša (na sreću) nije pretučen, da su ga klinci pratili, da je telefonski obavljena istraga!

Ha! Policija je telefonski rešila slučaj! Bravo Stefanoviću!

 

Moje, laičko mišljenje, zasnovano na mom odrastanju i ono malo pedagoške psihologije sa fakulteta

jeste da deca tog uzrasta NE ZNAJU šta je loše i zašto je nešto loše.

Preuzimaju model ponašanja najbliže okoline, porodice, a ako nije u pitanju porodica, onda model ponašanja 

onih koji o njima brinu (prave male monstrume) za svoje potrebe.

Moj, prilično licemerni doprinos (znam da mogu više, zato kažem da je licemerno ovo što radim) jeste kupovina 

časopisa Lice ulice, i davanje malim prosjacima neki sitniš za hranu.

Ekipi koja vodi projekat svratišta skidam kapu, žao mi je što nemam dovoljno vremena, (tačnije, što nisam sposobna

da remetim svoj komfor) da se aktivnije priključim.

 

Nadam se da sam jasno opisala svoju adgovornost.

nema sarkazma.

reci mi, molim te, u cemu se sastoji tvoje preuzimanje krivice, buduci da si napisala da preuzimas krivicu.

kako se to tacno radi?

i da li prihvatas da preuzmes krivicu i za ostale negativne pojave.

 

edit - preuzimanje, ne prihvatanje

Edited by ToniAdams
Link to comment

Moja odgovornost je u tome (osim pomenute povremene verbalne agresije koju ispoljavam na ulici)

u tome što sam, idući linijom manjeg otpora, svaki put kad vidim klince da prose na ulici, dala pare ili šta već, 

umesto da pozovem socijalnog radnika.

 

...

 

Nadam se da sam jasno opisala svoju adgovornost.

 

Sistem ne funkcioniše. Da si pozvala Centar za socijalni rad oni bi ti ili spustili slušalicu ili zabeležili adresu na kojoj si srela decu kako prose i onda ništa ne bi uradili. Niko ne bi došao, ništa se ne bi dogodilo.

 

Da si pozvala socijalnog radnika na lični broj mobilnog, on/ona bi ti ili spustio slušalicu ili rekao da će doći za pola sata a onda se jednostavno i nikada ne bi pojavio/la.

 

Tvoja jedina odgovornost je zapravo više naivnost: dala si deci prosjacima novac iako ništa od tog novca neće pripasti njima nego sve ide mafiji koja ih drži na ulici i od koje Centar za socijalni rad verovatno dobija svoj tal (mada verovatno ni taj tal više nije potreban pošto ih jednostavno zabole da rade bilo šta iz domena posla za koji ih plaćamo). Ako si im dala neki slatkiš ili sendvič onda nisi pogrešila jer to mogu da zadrže za sebe. 

 

Što sistem ne funkcioniše, nije tvoja krivica niti odgovornost.

Link to comment

Super je ovaj tekst sa Indexa, sa sve imenima i prezimenima.

 

@Toni

 

Ne znam šta očekuješ da ti odgovorim.

Posipam se pepelom, idem tri puta dnevno u crkvu da molim za oprost..šta?

Rekla sam, moja krivica je što ne radim NIŠTA, osim licemernog umirivanja savesti, da se ta deca sklone sa ulice.

 

Inače, postoje li još uvek domovi za maloletne delikvente ili je to ukinuto?

Ako je utvrđeno da su ova deca odgovorna za nečiju smrt, zar ne bi trebalo da budu u nekoj takvoj ustanovi?

Postoji li mehanizam koji staratelje maloletnih delikvenata na bilo koji način kažnjava?

(U ovom slučaju to bi trebalo da bude Centar za socijalni rad, Rakovica, ako sam dobro ispratila).

Sad sam prelistala portale, Kurir, B92, Blic, tekstovi su senzacionalni, Kurir ne može da se dogovori da li je bilo dva ili

tri nasilnika...Ne postoji nikakva analiza, ništa, čak ni Jankovic (ili kako se preziva ona dežurna psihološkinja nije

pozvana da da bilo kakav komentar).

Link to comment

Sistem ne funkcioniše. Da si pozvala Centar za socijalni rad oni bi ti ili spustili slušalicu ili zabeležili adresu na kojoj si srela decu kako prose i onda ništa ne bi uradili. Niko ne bi došao, ništa se ne bi dogodilo.

 

Da si pozvala socijalnog radnika na lični broj mobilnog, on/ona bi ti ili spustio slušalicu ili rekao da će doći za pola sata a onda se jednostavno i nikada ne bi pojavio/la.

 

Tvoja jedina odgovornost je zapravo više naivnost: dala si deci prosjacima novac iako ništa od tog novca neće pripasti njima nego sve ide mafiji koja ih drži na ulici i od koje Centar za socijalni rad verovatno dobija svoj tal (mada verovatno ni taj tal više nije potreban pošto ih jednostavno zabole da rade bilo šta iz domena posla za koji ih plaćamo). Ako si im dala neki slatkiš ili sendvič onda nisi pogrešila jer to mogu da zadrže za sebe. 

 

Što sistem ne funkcioniše, nije tvoja krivica niti odgovornost.

 

Znam i to, zvala sam ih pretprošle zime, kad se klinka od manje od 5 godina smrzavala u nekom haustoru.

Nije htela da pođe sa nama, socijalnu radnicu nije preterano zanimalo, samo je zapisala adresu, 

i od nekud je iskočila žena koja se predstavila kao majka devojčice, i odvukla je  od nas

Jezivo.

Link to comment

Ignorisaću sarkazam.

 

Da smo društvo, kakvo nismo, ova deca ne bi bila na ulici.

Bila bi ili u domu za nezbrinutu decu, ili u nekoj hraniteljskoj porodici.

Moja odgovornost je u tome (osim pomenute povremene verbalne agresije koju ispoljavam na ulici)

u tome što sam, idući linijom manjeg otpora, svaki put kad vidim klince da prose na ulici, dala pare ili šta već, 

umesto da pozovem socijalnog radnika.

Benefite? Lične, nikakve. 

 

Kad je juče krenula priča, na početku o malim Romima, koji su brutalno pretukli Rašu Popova,

a koji uz to imaju preko 300 prijava i već jednu smrt na savesti, ovde skoro pa niko nije posumnjao

u navode medija. 

Male sociopate, smestiti u zatvor, a ako ne može zatvor, onda u ludnicu.

Ne sećam se da se iko zapitao zašto su deca od 10 i 11 godina na ulici!

I posle prve prijave, a ne posle 300-te.

Jebote, pa šta radi taj Centar za socijalni rad!?

Onda je neko šeretski dodao da neće da rade svoj posao, da ih neko ne bi optužio za rasizam!

Na kraju dana je ispalo da Raša (na sreću) nije pretučen, da su ga klinci pratili, da je telefonski obavljena istraga!

Ha! Policija je telefonski rešila slučaj! Bravo Stefanoviću!

 

Moje, laičko mišljenje, zasnovano na mom odrastanju i ono malo pedagoške psihologije sa fakulteta

jeste da deca tog uzrasta NE ZNAJU šta je loše i zašto je nešto loše.

Preuzimaju model ponašanja najbliže okoline, porodice, a ako nije u pitanju porodica, onda model ponašanja 

onih koji o njima brinu (prave male monstrume) za svoje potrebe.

Moj, prilično licemerni doprinos (znam da mogu više, zato kažem da je licemerno ovo što radim) jeste kupovina 

časopisa Lice ulice, i davanje malim prosjacima neki sitniš za hranu.

Ekipi koja vodi projekat svratišta skidam kapu, žao mi je što nemam dovoljno vremena, (tačnije, što nisam sposobna

da remetim svoj komfor) da se aktivnije priključim.

 

Nadam se da sam jasno opisala svoju adgovornost.

potpis. 

Link to comment

i samo da dodam da nisam stekla utisak da oko ovog napisanog ima mesta za raspravu, posto se em svi slazemo, em nema ovde nikakvog moralisanja i optuzivanja, vec samo licnih utisaka, koji su isti kod svih nas (koji smo trenutno na temi)

Link to comment

sori, ali apsolutno se ne slazemo svi, i verujem da ima mesta za raspravu.

samo mi nesto i nije prioritet u zivotu da ulazim u polemiku sa ljudima koji recimo izjednacavaju psihijatrijsko lecenje i ludnicu.

 

@svastanesto

 

ne ocekujem nista, samo sam alergican na floskule koje bi trebale nositi tezinu, a u sustini bas nista ne znace.

nista licno i ne zameri.

Link to comment

sori, ali apsolutno se ne slazemo svi, i verujem da ima mesta za raspravu.

samo mi nesto i nije prioritet u zivotu da ulazim u polemiku sa ljudima koji recimo izjednacavaju psihijatrijsko lecenje i ludnicu.

 

onda sam nesto propustila, pa pricam napamet

Link to comment

onda sam nesto propustila, pa pricam napamet

 

Neko se već iščuđavao "pa zar u ludaru da šaljete decu", pošto je to valjda mesto rezervisano samo za ludake.

Link to comment

sori, ali apsolutno se ne slazemo svi, i verujem da ima mesta za raspravu.

samo mi nesto i nije prioritet u zivotu da ulazim u polemiku sa ljudima koji recimo izjednacavaju psihijatrijsko lecenje i ludnicu.

 

Ako je prioritet da se ova dvojica sklone sa ulice onda psihjatrija jedino može da pomogne tako što će ih na duže smestiti u ustanovu zatvorenog tipa, ne?

 

Mislim, šta vredi neko ograničeno lečenje posle kog se vraćaju na ulicu koja će ekspresno poništiti sve efekte istog?

Link to comment

Nije samo sa indeksa, objavljen je čak i u Mirror-u i ko zna gde još, lako se izgugla.

 

Naravno da se lako izgugla, ali to ne dokazuje baš ništa. Nije ovde poenta koliko je medija prenelo informaciju, nego ko ima pravu informaciju.

 

Ti si linkovao Index, koji kaže da Mirror piše da je čovek umro od napada. Mirror samo napiše da je umro ne navodeći nikakav izvor za tu informaciju. To, dakle, nije dobra informacija. Ako budeš još guglao, videćeš da jedan jedini izvor koji se ponekad navodi jeste da je to Blicu rekao "čovek blizak istrazi".

To je sumanuto, to veze nema sa informacijama. Prava informacija bi bila da neki lekar objasni šta je bio uzrok smrti i da li je to moglo da bude ili jeste povezano sa napadom na umrlog.

 

Ovo ovako prenošenje rekla-kazala, kopipejstovanje medija jednih od drugih čini samo da se ta priča pojavljuje češće na guglu, ali je ne čini istinitom.

 

Mislim, zašto se ovo uzima zdravo za gotovo, a ne uzima se zdravo za gotovo da je Goran Jevtić silovao dete ili da članovi sekte Crne ruže piju krv na seansama?

Edited by Lrd
Link to comment

sori, ali apsolutno se ne slazemo svi, i verujem da ima mesta za raspravu.

samo mi nesto i nije prioritet u zivotu da ulazim u polemiku sa ljudima koji recimo izjednacavaju psihijatrijsko lecenje i ludnicu.

 

@svastanesto

 

ne ocekujem nista, samo sam alergican na floskule koje bi trebale nositi tezinu, a u sustini bas nista ne znace.

nista licno i ne zameri.

 

 

Nisam izbacivala floskule, ja se stvarno osećam i loše i krivom i odgovornom kad vidim ovakve slučajeve.

Tek nisam izjednačavala psihijatrijsko lečenje i ludnicu.

Samo mislim da bi pre no dođe do tog lečenja, trebalo ustanoviti tačnu dijagnozu, ukoliko je ima, kod te dece.

Staviti ih u neku psihijatrijsku ustanovu, samo da bi bila sklonjena sa ulice, ne mislim da je dobro rešenje.

 

...ništa, odustajem.

 

I totalni off topik:

Zna li neko neku pogodnu literaturu koja govori o zloupotrebi psihijatrijske prakse u borbi protiv političkih

neistomišljenika u bivšem SSSR.

Naišla sam na zapise braće Medvedev, i sama tema me zaintrigirala, a kod njih nema preterano podataka.

Izvinjavam se za off.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...