Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ovo je katastrofa od izveštavanja. Katastrofa.

 

Iz Rašine naknadne izjave se vidi da nije bio "pretučen", nego da su ga deca pratila, napala verbalno i da je jedan zaglavio nogu u koleno pre nego što je ovaj zatvorio vrata stana. To je takođe strašno, ali to nije "prebijanje" kao što su svi od reda preneli.

 

I još jednom, ovde se piše da dečaci imaju ubistvo. Odakle ta informacija? Da li se od jednom veruje Blicu, Telegrafu i Informeru?

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeste katastrofa od izvestavanja. koliko sam pratio vest na B92 i ostalim medijima, pominje se samo da pomenuti imaju bogatu istoriju krivicnih dela i da su vec bila zapazena kada su napala nekog starog coveka koji je kasnije preminuo, dakle nije se pisalo da su imala ubistvo, kako ti kazes

 

meni je interesantan detalj izjave rase popova, da su ga pratili kao vucjaci zeca te da

 

oseća veliko razočarenje u tu decu, kojoj je taktika da prate i napadaju starije osobe kako bi ih opljačkali. On je takođe i malo zbunjen reakcijom javnosti, odnosno brigom za njegovo stanje.

 

– Saletali su me na ulici i pratili do zgrade a prilikom ulaska u stan pokušali su da uđu ali, sam uspeo da se sa njima izborim i zaključam vrata - rekao je Popov.

 

 

naravno da je zbunjen reakcijom javnosti koja je procitala da je on pretucen. otkud ta razlika u interpretaciji sam bog zna a bogme i urednici deskova u novinskim kucama.

 

e sad, ako je socijalno prihvatljivo ponasanje da maloletnici prate i napadaju starije osobe kako bi ih opljackali metodom pracenja do zgrade i ulaznih vrata stana sa pokusajem nasilnog ulaska u stan, onda nista, sve je u redu i sa tom decom i sa ovim drustvom.

 

ovde sada nedostaje gresni vasilije da kao poznavalac novinarstva i tehnologije uredjivanja vesti da objasnjenje kako i zasto se vest o prebijanju rase popova pojavila danas a ocito nije tacna jer je sam rasa popov dao izjavu sa svojom verzijom tog dogadjaja tj. demantovao je da je bio prebijen

Edited by Pontijak
Link to comment

Dakle:



 

Sve dok me klinac od 11. godina bije, pljačka, pljuje, vređa, cima za pantalone/jaknu - muštra po pees-u, najkraće - a nema iza sebe ubistvo/pokušaj ubistva (dok klinac od 11. godina nema iza sebe počinjeno ubistvo/pokušaj ubistva), moje je da odmahnem rukom (slomljenom, iščašenom u muštranju?!): "Jadno nemaženo i nepaženo dete." :(
Bez ironije, divim se svima koji na ovo gledaju sa aspekta koji meni nikad, ali nikad neće biti blizak.
I to nema nikakve veze sa Ciganima, a ni sa rasom, nacijom, pigmentacijom kože. Prosto, nisam dovoljno PC da mi ničim izazvane batine ili "koleno u vratima" budu normalni.

 

edit: Ne mislim bukvalno normalni, nego, eto, da nađem stopet opravdanja za onoga od koga sam dobila batine.

Edited by šarulja
Link to comment

itekako ima veze s vezom, nego ti mislis, a grijesis, da su opcije jedino neuracunljivost i apsolutno psihicko zdravlje. nije svaka osoba sa psihickim problemom neuracunljiva, niti sam ja govorila o neuracunljvosti. da nisi istrcao pred rudu vidjeo bi da niko na topiku o ovim klincima nije pricao kao o neuracunljivima, dakle ni kontekst forumske rasprave nije postavljen tako.

 

 

Mera bezbednosti obaveznog psihijatrisjkog lecenja moze da se izrekne ili na slobodi, ili u ustanovi zatvorenog tipa, citaj ludnici. Ne postoji medjustanje izmedju uracunljivosti i neuracunljivosti. Sama uracunljivost se moze gradirati, ali na kraju dana ona je ipak uracunljivost i za sobom povlaci kaznu, a iskljucuje meru bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lecenja. Bilo bi krajnje licemerno i nelegitimno da ti drzava pripise krivicu, strpa u zatvor, a onda negra funkcionalnost psihickog aprata nuznim lecenjem.

 

 

Znam ja o ovome vise nego sto ti mislis.  ;)

Link to comment

vidi care, ne pravi se da mi kontriras, ja sam upravo i rekla da lijecenje moze da ide i sa zatvorom i bez njega, na sta si ti odgovorio pominjuci neuracunljivost koju niko na topiku nije potezao - dakle, zeznuo si se

 

prema tome, odheklaj, ja se nisam postavila ni kao pravnik ni kao psihijatar a ti nemoj da se postavljas kao psihijatar. cao.

 

sad gledaj kako da napises kako svi psih bolesnici mogu biti lijeceni iskljucivo bolnicki a prenebregni i postojanje zatvorskih bolnica

Edited by morgana
Link to comment

Pontijače, bemumiša, bar pročitaj tih par rečenica iz mog posta. Ovde se piše da imaju ubistvo, ovde na PPP-u.

 

ups. izvini. ja sam se fokusirao na novinske vesti i potpuno sam prevideo da se na forumu pise da ta dvojica imaju ubistvo

Link to comment

aj da dodam jos jednu dok se vi bijete

 

stari poznanik koji je bio nevoljeni lider jedno 15 domacinstava ide u azil sa porodicom u germaniju

covek nedavno dobio vodu, struju zato sto je legalizovao "kucu", ali ne moze da prezivljava, nema posla, od skupljanja slabo ide, usluzna zaprega, i to slabo ide, zena bolesna ozbiljno, deca nezaposlena, nazivaju ih siptarima, a u stvari su muslimani

drzi porodicu na okupu i trude se da normalno funkcionisu

 

a ima druga porodica

tu sam ucestvovao u oduzimanju detetta (kod rodbine je, odlicna je..., a jedva je pretekla i secer i gorela je...), ali od ostalih sta ce biti, pitanje je

tu je zena zrela za psihijatriju

Link to comment

Pontijače, bemumiša, bar pročitaj tih par rečenica iz mog posta. Ovde se piše da imaju ubistvo, ovde na PPP-u.

Bio je i jutub na netu, mltretiranja tog starca od strane tih malih dripaca. za mene to jeste ubistvo, covek je valjda ubrzo i preminuo posle toga od posledica.

Za te stare ljude nije potreban neki jak udarac, ubod noza ili slican fizicki napad, njima je nekad, na zalost dovoljna i prestravljenost da odu sa ovog sveta.

Link to comment

Njihova nacija (dakle, ne i rasa, Romi su iste "rase" kao i Srbi) se nije pominjala na topiku dok ti nisi uleteo.

 

Ja sam ovde skrenuo pažnju da se deci pripisuje ubistvo zdravo za gotovo. Odnosno, ako nije zdravo za gotovo, onda ja ne znam odakle ta informacija o ubistvu i drage volje bih voleo da vidim odakle to.

 

Podvukao sam im u tekstu postoje sumanute protivrecnosti. 

Link to comment

Bio je i jutub na netu, mltretiranja tog starca od strane tih malih dripaca. za mene to jeste ubistvo, covek je valjda ubrzo i preminuo posle toga od posledica.

Za te stare ljude nije potreban neki jak udarac, ubod noza ili slican fizicki napad, njima je nekad, na zalost dovoljna i prestravljenost da odu sa ovog sveta.

 

Ne sporim ja generalnu temu o deci-kriminalcima ili o fejlovanju bilo koje strukture ove "zemlje", ali, opet, valjda bi trebalo razumni ljudi da imaju nekakav otklon.

 

Taj otklon može da bude bar prema deci. Jer koliko god zla da nanose, oni jesu deca. A i ti sam napišeš da je napadnuti čovek "valjda ubrzo preminuo". A nama su jedini izvor da se to desilo Blic, Alo, Informer i Telegraf. I ostala kopi/pejst marva što sebe naziva novinarima. A valjda bi trebalo da zastanemo pre nego što tek tako počnemo da učestvujemo u hajkanju govoreći da su ova deca povrh svega i ubice.

To je ozbiljna optužba, polako.

 

Da postoje mediji u Srbiji, neko bi probao da ovaj slučaj stavi u pravi kontekst na pravi način, a videćeš sutra kako će da izgleda dnevna štampa.

 

edit: Zaboravih i deo u kome Popov kaže da mu je policija rekla da ove dečake nema u evidenciji. U "vesti" nigde ne piše da su dečaci identifikovani, ali mi znamo nekako da su to dečaci sa 300 prijava i ubistvom. Pa sve mu živo jebem...

Edited by Lrd
Link to comment

vidi care, ne pravi se da mi kontriras, ja sam upravo i rekla da lijecenje moze da ide i sa zatvorom i bez njega, na sta si ti odgovorio pominjuci neuracunljivost koju niko na topiku nije potezao - dakle, zeznuo si se

 

prema tome, odheklaj, ja se nisam postavila ni kao pravnik ni kao psihijatar a ti nemoj da se postavljas kao psihijatar. cao.

 

sad gledaj kako da napises kako svi psih bolesnici mogu biti lijeceni iskljucivo bolnicki a prenebregni i postojanje zatvorskih bolnica

 

 

Carice, lecenje podrazumeva bolest. Bolest znaci dijagnoza. Sa dijagnozom se ide na sud i dokazuje neuracunljivost.

Edited by Verterdegete
Link to comment

E jbg, Lrd-e, kakva nam je stampa, ovde bi trebalo da se prica samo o ljubicicama kad im vreme nije. Nije prvi put da se pise o njima, postoji jasan uvid o tome da beze iz ustanove (ne znam vec koje) i ponavljaju vec uhodan nacin da dodju do love. Jutub postoji i dalje na netu, stari je preminuo od stresa, srca i sad treba da krivimo ambulantu sto mu nisu bolji tretman davali, da ojaca za slucaj agresije(?).

Link to comment

Bio je i jutub na netu, mltretiranja tog starca od strane tih malih dripaca. za mene to jeste ubistvo, covek je valjda ubrzo i preminuo posle toga od posledica.

Za te stare ljude nije potreban neki jak udarac, ubod noza ili slican fizicki napad, njima je nekad, na zalost dovoljna i prestravljenost da odu sa ovog sveta.

 

nisam znao da postoji i snimak na netu. to necu ni da trazim a kamoli da gledam.

 

malopre je fritfrut napisao o dve porodice. o jednoj gde patrijarh (ako mogu tako da ga nazovem) daje sve od sebe i svi se trude da funkcionisu normalno uprkos izuzetno teskim uslovima i drugoj porodici kojoj je moralo da se oduzme dete i da na staranje rodjacima. ne postoji neko opste objasnjenje za sve situacije. koliko su mi odvratna rasisticka objasnjenja da nemam reci da izrazim to gadjenje a opet, nelagodno mi je i sakrivanje problema da je moguce da postoje i sociopate koje cine vrlo gadna nasilja te se njihova patologija negira/umanjuje/sakriva jer im se daje neka vrsta alibija zbog socijalne/verske/nacionalne/itd. pripadnosti sve zbog pretpostavljene opasnosti od identifikovanja cele zajednice sa vrlo konkretnim sociopatama

Link to comment

E jbg, Lrd-e, kakva nam je stampa, ovde bi trebalo da se prica samo o ljubicicama kad im vreme nije. Nije prvi put da se pise o njima, postoji jasan uvid o tome da beze iz ustanove (ne znam vec koje) i ponavljaju vec uhodan nacin da dodju do love. Jutub postoji i dalje na netu, stari je preminuo od stresa, srca i sad treba da krivimo ambulantu sto mu nisu bolji tretman davali, da ojaca za slucaj agresije(?).

 

Da ne bude da se inatim, ali stvarno je ogromna razlika da se zna od čega je umro taj čovek. Svako od nas ima sklonost da uklapa nove informacije u postojeće koje već ima i da tako odmah napiše da je čovek "nedugo posle" (koliko nedugo?) napada i da je to uzrok smrti. Da imamo medije, znali bismo od čega je umro, kao i da li to ima veze sa tim.

 

Sve što ja hoću da kažem jeste da je jako lako, da ne kažem prirodno da se neko zaleti i donese zaključke, ali da ovde to ne treba da se radi još. Deca, bre. Deca sa ulice. 10 i 11 godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...