Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Pontijak

Osuda dela je podrazumevajuća, nadam se da to ne treba posebno naglašavati.

Ono što ja pokušavam da naglasim jeste da su to deca, 10 i 11 godina, treći i četvrti razred

bi bili, da idu u školu.

Da se kladimo da ne idu, a i ako idu, žrtve su vršnjačkog nasilja zbog boje kože.

Pretpostavljam da ovde ima psihologa, koji mnogo bolje od mene mogu pojasniti ovo što ja pokušavam da kažem.

Deca su kriva, imaju podugačku listu prijava. 

Ali kako je došlo do toga da deca od 10 i 11 godina dođu u situaciju da svakodnevno vrše krivična dela?

Verovatno zato što je svako ko je bio odgovoran za tu decu odgovornost sklanjao sebi sa grbače.

 

Online rasizma? Ti se šališ?

Skinuli su etničku odrednicu da već večeras naša deca™ ne bi redom krenula da biju Rome, 

ne bi li se osvetili zbog povređivanja otkrivenog idola svog detinjstva.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma jasno. dok se mi ovde slozimo ko je i koliko kriv proci ce nekoliko godina, dotle ce maloletne sociopate postati punoletne i mozda ce doci i do 700 krivicnih prijava, vreme ce pokazati.

 

Ali kako je došlo do toga da deca od 10 i 11 godina dođu u situaciju da svakodnevno vrše krivična dela?

 

 

nego, kako je doslo do toga da vecina dece koja imaju istu, khm, boju koze, kako ti kazes (neupucen citalac bi mislio da je rec o afrikancima ili indijancima iz perua), nema istoriju krivicnih dela a sistem tj drustvo je i u slucaju ogromne vecine romske dece (da, nije strasno napisati da su to romska deca, nije to sramota, nije potreban eufemizam tipa boje koze) koja zive u favelama isto tako zakazao kao i u slucaju ovih malih sociopata?

Link to comment

jbt, gde je ovaj odrastao?! :lolol:

 

mislim na erasa

Kod sipke na Dorcolu. Gomila klinaca je u to vreme zlostavljalo macice po kraju, ubrozgavalo im stvari, palilo i svasta jos. Ostao sam bez par drugara tada zbog toga.

Link to comment

Možda zbog toga što ta deca u svojim kućama, za početak imaju šta da jedu, uglavnom, toplo im je, 

uglavnom, nisu diskriminisana kako izađu na ulicu, uglavnom.

Ne mislim da je sramota reći da su to romska deca, i nisam htela da upotrebim eufemizam.

Ja sam iz Šapca, tamo sam odrasla, Romi su sa nama išli u školu, normalno, postoji romsko naselje, 

paralelno sa glavnom gradskom ulicom, i  postoje dve grupe Roma.

Beli Romi i tamni Romi.

Iskustveno znam da su beli Romi imali mnogo manje problema u društvu.

Zato sam napomenula tamniju boju kože.

Link to comment

Kod sipke na Dorcolu. Gomila klinaca je u to vreme zlostavljalo macice po kraju, ubrozgavalo im stvari, palilo i svasta jos. Ostao sam bez par drugara tada zbog toga.

 

ok, dorcol je zajeban kraj, teacher i ja smo iz provincije.

Link to comment

Ja ne mogu da verujem da verujete ovakvim novinskim tekstovima 

 

 

Popov, srpski književnik, krajem oktobra je bio žrtva braće I. N. (10) i J. N. (11), koji imaju više od 300 prijava zbog razbojništva i krađa, a jedan starac je umro pošto su ga umalo pretukli. Kako saznaju beogradski mediji, braća su Popova sačekala ispred ulaza u zgradu na Paliluli i zahtevali od njega da im da novac.

 

Neko od komšija je to video i pozvao policiju, a književnik je policajcima dao izjavu. Inače, braća I. N. (10) i J. N. (11) dospeli su u javnost kada je otkriveno da su u septembru jednog starca u Deligradskoj ulici pretukli i opljačkali, posle čega je nesrećni čovek umro.

Link to comment

Kod sipke na Dorcolu. Gomila klinaca je u to vreme zlostavljalo macice po kraju, ubrozgavalo im stvari, palilo i svasta jos. Ostao sam bez par drugara tada zbog toga.

 

 

Izdao si macice. 

Link to comment

@svashtabezneshto

 

a ja ponovo kazem: ogromna vecina romske dece koja zivi u beogradskim getima ( ide mi na zivce onaj izraz nehiigijensko naselje kao da ce tim nazivom geto postati manje getoizirano) nema nikakvu istoriju krivicnih dela kao ovo dvoje maloletnih sociopata a ne zive u toplim kucama i sumnjam da im je toplo kada vidim kakve su to sklepane stracare, tuga je videti tako nesto a tesko zamislivo kako je ziveti u takvim uslovima), mislim da se fokusom ili cenzurisanjem fokusa na etnickom i socijalnom kontekstu ove dvojice samo maskira da su u pitanju male sociopate koje ce naravno nastaviti sa tim modelom ponasanja jer im iskustvo govori da takvo ponasanje prolazi jer nema nikakvih sankcija a da ne pominjem sto ce se proizvoditi dodatno gorivo tinjajucem rasizmu koji ce naci alibi da u svoj romskoj deci koja su naterana na prosnju kao vid ekonomije vide potencijalne nasilnike i sociopate. da, jeste drustvo tj institucije sistema odgovorno za mnoge aspekte zivota romskih zajednica ali nisam ubedjen da je odgovorno i za pojavu malih sociopata a kako su i romi deo drustva nisu odgovorne ni romske zajednice za pojavu malih sociopata koji su, sto se ove dvojice tice, igrom slucaja romi.

 

@fon telefon

 

ovaj tekst cije delove si kopirao je za pocetak napisan sa velikim manjkom osnovne pismenosti pa vise nije jasno sta se ustvari desilo

Edited by Pontijak
Link to comment

zatvoren ne iskljucuje psihijatrijsku pomoc ali ni nuznost psihijatrijskog tretmana ne iskljucuje zatvor

 

prakticna zena br 1825

 

 

Ovo nema veze s vezom. Ako si u trenutku izvrsenja krivicnog dela neuracunljiv, ne mozes se smatrati krivim za ucinjenim delo, pa samim tim i ne moze da ti se odredi kazna.

Link to comment

Kaže Popov:
 

 

- Nakon napada se loše osećam, jer sam ceo život posvetio pisanju deci ali eto doživeo sam i to da me oni na sopstvenom pragu napadnu. Oni su me pratili kao vučjaci zeca ali na svu sreću sve se dobro završilo - rekao je Popov za Alo.

 

Prema njegovim rečima oseća veliko razočarenje u tu decu, kojoj je taktika da prate i napadaju starije osobe kako bi ih opljačkali. On je takođe i malo zbunjen reakcijom javnosti, odnosno brigom za njegovo stanje.

 

– Saletali su me na ulici i pratili do zgrade a prilikom ulaska u stan pokušali su da uđu ali, sam uspeo da se sa njima izborim i zaključam vrata - rekao je Popov.

 

 

Ne vidim da je rekao da su ga tukli.

 

Vidim i da se na topiku zdravo za gotovo piše da ova deca imaju ubistvo - postoji li neki izvor za to koji nije uvek pouzdani Blic/Alo, ili lučonoše hrabre novinarske misli Informer/Telegraf, koji su u septembru pisali o ovim "Romima" kojima pomažu "drugi Romi" da pljačkaju i ubijaju?

Link to comment

Ovo nema veze s vezom. Ako si u trenutku izvrsenja krivicnog dela neuracunljiv, ne mozes se smatrati krivim za ucinjenim delo, pa samim tim i ne moze da ti se odredi kazna.

 

itekako ima veze s vezom, nego ti mislis, a grijesis, da su opcije jedino neuracunljivost i apsolutno psihicko zdravlje. nije svaka osoba sa psihickim problemom neuracunljiva, niti sam ja govorila o neuracunljvosti. da nisi istrcao pred rudu vidjeo bi da niko na topiku o ovim klincima nije pricao kao o neuracunljivima, dakle ni kontekst forumske rasprave nije postavljen tako.

Edited by morgana
Link to comment

@lrd

 

hajde sada da peglamo potencijalnu stetu davanja pogonskog goriva rasistima. da li ta deca sa takvim inicijalima uopste postoje? da li su uopste pratila starca do zgrade pa do stana? da taj rasa popov nije dementan pa mu se ucinilo? i tako dalje.

Edited by Pontijak
Link to comment

mislim da se ne smiju objavljivati inicijali maloljetnika, niti nacionalna pripadnost, trebalo bi da je to regulisano zakonom, jel?

 

 

 

a clanak jeste ocajno napisan, treba informaciju traziti drugdje a ne u blicu

Link to comment

@lrd

 

hajde sada da peglamo potencijalnu stetu davanja pogonskog goriva rasistima. da li ta deca sa takvim inicijalima uopste postoje? da li su uopste pratila starca do zgrade pa do stana? da taj rasa popov nije dementan pa mu se ucinilo? i tako dalje.

 

Njihova nacija (dakle, ne i rasa, Romi su iste "rase" kao i Srbi) se nije pominjala na topiku dok ti nisi uleteo.

 

Ja sam ovde skrenuo pažnju da se deci pripisuje ubistvo zdravo za gotovo. Odnosno, ako nije zdravo za gotovo, onda ja ne znam odakle ta informacija o ubistvu i drage volje bih voleo da vidim odakle to.

Link to comment

pa ja sam citao na B92 o ovom slucaju. a to o razlici izmedju nacije i rase, lepo ti to pokusaj da objasnis domacim rasistima da oni ustvari nisu rasisti vec samo nacionalisti sa prigodnim kratkim predavanjem iz fizicke antropologije :)  a etnicka pripadnost (dopusti mi da uprkos svim naporima ovde a i u svetu™ nesto nisam ubedjen da se romi mogu etiketirati sa tim nacija za koje se veruje da prosto daje neki dignitet, ah ta sklonost ka etiketama a nacija tako gordo zvuci) se pominjala prepodne u onlajn vestima i onda je prestala da se pominje iz pretpostavljenih razloga nedolivanja ulja na tinjajucu vatricu rasizma koja postoji u ovom drustvu hteli mi to da priznamo ili ne

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...