Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

nemam pojma. ne znam, nije mi ni za hejtovanje. toliko mi je nenormalno ovo da ne znam ni šta da mislim.

jbte, ja sa 10 godina nisam znala baš najpreciznije gde mi se završava dupe i počinje tobogan (a kao bila harambaša), a ovi već ubili jednog i pretukli drugog čoveka od 80 godina. na sve to se o njima brine™ centar u rakovici.

ma u tri lepe sve baš.

Link to comment

Kako se hejtuju? baciti govna u zivi krec zajedno sa onima koji su ih pustili na slobodu posle 300 prijava i ovogodisnjeg ubistva starca.

 

Pa time bi Lancia pokazali da smo isti kao ti jedanaestogodisnjaci  :fantom:
 

 

Eh, gde je sada Belch i njena hriscanska oprost™ kad su nam najpotrebniji.

 

btw. jos jednom srpska stvarnost ima dobar osecaj za ironiju: Rasu pretukla deca jbt.

Edited by Caligula
Link to comment

Na koju foru se ti slobodno šetaju sa 300 prijava i jednim ubistvom? Zar ne postoje više popravni domovi ili nešto slično?

 

Valjda je donja granica za upućivanje u VPD 14 godina, sve drugo ide pod pojačan roditeljski nadzor ili centar za socijalni rad.

Link to comment

Valjda je donja granica za upućivanje u VPD 14 godina, sve drugo ide pod pojačan roditeljski nadzor ili centar za socijalni rad.

 

Valjda je i pre 300. prijave bilo jasno da nema ništa ni od jednog ni od drugog... znači do 14. godine imaju fore da rade šta im padne na pamet? A mašte im očigledno ne fali.

Link to comment

prvo što mi je palo na pamet je ovaj slučaj.

nisam bleeding-heart liberal, ali svejedno ne mislim da deci treba suditi kao odraslima. mrzi me da ponovo čitam ovaj članak gore, ali sećam se da mi je utisak dok sam ga čitala prvi put bio da ova dva britanska klinca, bez obzira na jezivost onoga što su uradili, nisu imala svest o tome šta rade. moguće da nešto nisam dobro ni ukopčala.

ne znam, stvarno mislim da je decu čak i ako jako zabrazde i ako su jako zapostavljena milion puta lakše rehabilitovati od odraslih, osim u retkim slučajevima kada je reč o hardkor sociopatiji (bez želje da se frljam dijagnozama, ali ne znam kako drugačije da objasnim).

moguće da su ova dva naša™ klinca ubola baš najhardkor od svih hardkor patologija i da ne postoji ništa što bi ih moglo spasiti. ipak, verujem da su i popov i onaj nesretnik koji je umro i ovi klinci prvenstveno žrtve, skužajte na francuzizmu, neverovatne hronične kurcobolje ovog trulog društva i njegovih još trulijih institucija. da je iko IKO u tih 300 instanci digao dupe i uradio svoj jebeni posao verujem da bar do ubistva ne bi došlo.

----

nevezano za navedeni zbun - ako se ovo desilo pre 20 dana, zašto tek sad objavljuju? jel moguće da su toliki moroderi da bi i ovim pilićarili samo da odvuku pažnju javnosti od nečeg što im je srcu i foteljaškoj guzici bliže?

Edited by Joshua
Link to comment

Valjda je i pre 300. prijave bilo jasno da nema ništa ni od jednog ni od drugog... znači do 14. godine imaju fore da rade šta im padne na pamet? A mašte im očigledno ne fali.

 

Tako izgleda. Još se iz prošlog stoleća vuče taj koncept da do 14-te bukvalno ni za šta ne može da se odgovara, a u međuvremenu je svet ubacio u sedmu brzinu i deca sada odrastaju (i postaju sposobna za raznorazne stvari) mnogo brže.

Link to comment

a jbt, postoje mali kreteni koje niko i nista ne moze izvesti na pravi put (koji god on bio) i koje je bolje zatuci motkom na vreme. ali nije poenta u njima, vec u sistemu- mozemo odabrati dva- jedan u kome ce svi biti primerno kaznjeni za nedela bez obzira na uzrast i okolnosti, i drugi u kome ce se odredjenim kategorijama davati nova sansa. oba su nesavrsena, i u oba ce postojati primeri koji to dokazuju. ako smo odabrali onaj uslovno receno humaniji, onda moramo da progutamo da se neki psihopata provuce, a vazi i suprotno- u onom restriktivnijem ce najebati i po neki za kog postoji sansa, ili je nevin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...