Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

bože ne mogu da verujem da ima ljudi u bg koji ne znaju kaleta gospodara vremena... mada shan janov opis zbunjuje. crnogorac? smarao ribe? to nije baš kale kakvog znam.

ma kakav kale. nema sanse da se radi o istoj osobi.

kale se uhvati za sipku i prica sam za sebe, ponekad brilijantno (bez ikakve ironije) komentarise stvari i dogadjaje pored kojih prolazimo vozeci se u busu.

sve to naravno radi da bi bio u centru paznje, ali da je ikad ikog ozbiljno smarao, ne bi bio tu gde je sada.

 

ovo doduse sve pricam iz ranijeg iskustva, a dok sam ziveo na nbgd i vrlo cesto ga vidjao u prevozu.

mozda je u medjuvremenu uzeo cgorsku putovnicu, vele da se i akcenat u covjeka onda automacki promeni.

Link to comment

Kale je ulepšao dane tolikim ljudima u povratku kući nakon odvratnog dana na poslu. On mu dodje nešto kao dobri duh smarač iz javnog prevoza.

Edited by beowl
Link to comment

 

 

Политика, 3.11.2014. 

Будо Нововић

Мионица, Ваљево – Није Милојка (80), удова Радојка Мијаиловића из мионичког села Попадића, једина коју је заобишла помоћ, односно изградња или санација кућа које су тешко оштећене у земљотресу из 1998. године. Међутим, она је једна од ретких којој је општинска комисија још 2002. године означила кућу за рушење и изградњу нове од чега до данашњег дана није било ништа. Напросто, општинска бирократија уз сагласност локалних моћника буквално ју је избрисала са списка приоритета и оставила да живи у кући попуцалих зидова, застрашујућих рупа на плафону и са опорим мирисом земунице. Уз све то ноћи проводи у мраку, јер већ трећу годину нема струју.

У међувремену држава је престала да издваја средства из буџета за обнову и изградњу Колубарског округа погођеног земљотресом, а у току је и гашење дирекције која се бавила тим пословима. То практично значи да је беспомоћна старица закаснила, како би добила нов, сигуран и топао дом. Обијала је многе прагове, покуцала на велики број врата локалних и регионалних институција и њихових руководилаца. Једни су је тешили да се стрпи и да ће једног дана добити кућу, а други избацивали из кабинета отворено говорећи да пошто живи сама није исплативо да јој зидају кућу. У два наврата прошле и ове године обратила се државном заштитнику грађана Саши Јанковићу. Заштитник грађана је утврдио низ неправилности које су у овом случају починиле општинске службе и челни људи Мионице. Наиме, иако је одлуком Скупштине општине из априла 2002.  године Милојка стављена на ранг-листу приоритета у категорији објеката предвиђених за рушење или хитну санацију, надлежни локални органи је нису уписивали на списак програма за изградњу. Због чега то нису учинили, из општинских служби писмено нису обавестили Дирекцију за обнову, саму Милојку нити било ког другог. Овом врстом самовоље, констатовао је заштитник грађана, председник општине и председник СО Мионица учинили су пропуст у раду на штету Уставом загарантованих права своје суграђанке. Он је у писменој препоруци затражио да два челна човека локалне власти „без одлагања и уз извињење за учињени пропуст упуте Милојки Мијаиловић писмени одговор у којем ће изнети разлоге због којих надлежни општински органи нису њен објекат уврстили на спискове достављене уз Одлуке о утврђивању приоритета и одобравању изградње и санације индивидуалних стамбених објеката из 2010, 2011. и 2013. године”.

Иако је рок за достављање одговора био 60 дана, од њега није било ништа.

Боље познаваоце прилика то и не изненађује, јер је дуже време општина Мионица без стабилне политичке власти и њене кључне актере првенствено занима ко ће и са ким засести у фотеље, а не живот и проблеми грађана. Због тога и одговарајућег саговорника на ову тему нисмо имали, а на молбу да прокоментарише случај, један високи чиновник је рекао да у то време „његови” нису били на власти.

Старицу смо пре неколико дана затекли испред прага скоро срушене куће. Бризнула је у плач, јер је у први мах помислила да је коначно дошао неко да јој саопшти добре вести. Болесна и немоћна старица живи сама у кући грађеној 1962. године и то без цемента, која након земљотреса сасвим случајно није урушена. Наследила је од супруга пољопривредну пензију од 10.000 динара.

– Мог покојног сина су два пута мобилисали током последњих ратова, муж ми је био вредан и поштен домаћин и видите како се ти општинари понашају према мени.

Да су ми саградили кућу, могла сам да нађем некога да ме припази док не умрем а овако не знам да ли сам уопште жива – прича кроз сузе Милојка, инсистирајући да уђемо у кућу како бисмо видели како изгледа пакао. Са таванице су зјапиле велике црне рупе које је направила вода, односно киша и снег. Зидови испуцали и искривљени. Када смо је питали за два реда сложених цигли на поду, једну је подигла уз објашњење да њима затвара рупу из које су свакодневно, посебно током лета, излазиле змије. Мисли да им је велико легло у темељима куће.

Увече, наставља са причом, спава полуотворених очију а у јастучници под главом држи хлеб, јер је то једини начин да га заштити од агресивних пацова. Уз све ово старица је три године без струје. Прошлог месеца, због болести, чак је 16 дана била без свеће.

Процене су да је у Колубарском округу након 16 година од разорног земљотреса остало око 500 породица пред чије теже оштећене или срушене куће нису дошли зидари и екипе за санацију.

Link to comment


Buha se tereti da je 3.oktobra pretio dvojici članova obezbeđenja svoje supruge Ivane Buhe Tulović i tako izvršio krivično delo ugrožavanje sigurnosti i da je 8.novembra izvršio nasilje u porodici, odnosno prema svojoj supruzi, nakon čega je napao istu dvojicu članova njenog obezbeđenja i time izvršio krivično delo napad na službeno lice. 

 

Pritvor mu je određen zbog opasnosti da bi tokom istrage mogao da utiče na svedoke i da bi mogao da ponovi krivično delo. 

 

Kako saznaje Tanjug, Buha je na saslušanju kod tužioca rekao da ne priznaje krivično delo "i da njegova žena nije normalna". 

 

Prema njegovim tvrdnjama, nikada nije imao nikakav sukob sa njenim obezbedjenjem



 

Kakvo je ovo ludilo, napao obezbeđenje sopstvene žene (i šta će toj ženi obezbeđenje), o čemu se radi? Kakav polusvet, ovo je neverovatno.

Link to comment

Dobra je to fora, postaneš zaštićeni svedok i onda praviš sranja kako ti padne na pamet i još imaš obezbeđenje. Bolje od ogrlice, čuo sam pre neki dan da je ogrlica sad fora među krimosima, priznaš sranje koje si napravio (nagodiš se sa sudom) i umesto da odeš u zatvor dobiješ ogrlicu i pandura koji to kontroliše, platiš panduru 5000 evrića i praktično si slobodan čovek. Mana je što ne dobiješ obezbeđenje.

Edited by Anonymous
Link to comment

Šta te to čudi? Planeta nema dovoljno resursa da bi celokupna populacija mogla da ima skandinavski standard življenja. Tek će da bude veselo kada se milijardi Indijaca i milijardi Afrikanaca prijede čokolada. Ili ćemo se međusobno poubijati dok populacija ne spadne na prihvaljtivu meru ili ćemo višak populacije slati u vrli novi svet van ove planete. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...