Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

 

ŽIVOJIN Bosilkanović je do jula živeo u selu Mosna, gde je imao kuću koja je oštećena u julskim poplavama koje su pogodile taj kraj.

- Nisam imao novca da obnovim kuću pa sam, kao privremeno rešenje, odlučio da odem kod roditelja na pojatu - plače Živojin. - Kud sam odlazio iz Mosne, kukala mi majka. Da sam ostao, makar i u takvoj, polusrušenoj kući, deca bi mi bila živa.

ne znam šta da mislim. čitam ovo vasino. motaju mi se po glavi i vučić i blagojević i živojin i njegovi roditelji i trudna žena i sitna deca. šta je prioritet?

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ova porodica uop[te nije iz te price sa samohranim majkama koje nikad nisu radile i ciji partneri nisu zaposleni. Iz ovog sto je Vasa kacio, ispada da ih je direktno drzava Srbija unistila time sto im nakon poplave nije dala novac koji je namenjen za obnovu kuce. Ova trosna kuca cak nije bila nesto u cemu su navikli da zive, zeni je to mozda prvi put u zivotu da mora da ide negde peske po vodu.

Ja isto mislim da je jako neok radjati decu bez plana i kontrole pa ih onda drzati u totalnom siromastvu i davati na hraniteljstvo, ali ova porodica ne deluje da je iz te price nego iz neke u kojoj ljudi plivaju i brinu os svojoj deci, ali im se desi neka nesreca, poplavljena kuca, ili se neko razboli ili tako nesto, sto nedajboze svakom moze da se desi. Ja sto se uzroka problema, ne bih gledala dalje od ovoga da oni u novembru zive u dascari jer im Vlada nije dala pare za obnovu poplavljene kuce.

Link to comment

i meni se cini da ce se dogadjati slicne stvari jer je sve vise ljudi koji traze jeftinije nacine grejanja. lozenje vatre je vestina koja se nekada ucila od malih nogu a sada to rade ljudi koji su ceo zivot okretali dugme na ta-peci.

takodje mislim da je hapsenje zene svinjarija napravljena zbog svetine. razumeo bih nekakvu istragu, naravno, ali privodjenje i pritvor? zasto? da ne ponovi delo? pobegne iz zemlje? utice na svedoke? pre ce biti da je nasa policija opet naletela na tikvu bez korena pa moze da pokaze kako se trenira strogoca

Link to comment

ne znam zasto mislite da je samo privodjenje moglo da se izbjegne?

kako ce se vijecati o odgovornosti je druga stvar.

 

i da, vucic treba debelo da plati zbog ovoga

Edited by morgana
Link to comment

U jednoj od prvih vesti stajalo je da joj je odredjen pritvor posle privodjenja, posle je to sklonjeno.

Podrazumeva se da policija treba da vidi sta je tu bilo, ali je pritvor u oba ona slucaja bio brutalna mera sa tankim uporistem u zakonu.

Link to comment

nisam primetio vasin post i izjavu oca pa sam pretostavio da je bez muža kada je bila u situaciji da sama ide po vodu. gde je on bio? ne sa ženom u 9 mesecu trudnoće i dvoje sitne dece?

 

nisam kvotovao ceo tekst iz Novosti. otac je bio u nadnici. 

Link to comment

meni je primerenije odvodjenje u bolnicu i razgovor sa psihologom ako vec mora negde da se ide, a i to dobrovoljno. pa ajde da se tu zakaze i neki "informativni" razgovor sa organima. ono, rakonstrukcija dogadjaja, nalazi strucnjaka i tako to. pa ako se ne odazove, onda po redu. ovako, imam neki osecaj da ce sve da se zavrsi sa half ass vestacenjem, mrcvarenjem nesrecnice od strane "istrazitelja" koji ce da udari taksenu marku na slucaj i prosledi sudu gde ce da lupe pecat i promptno da je strpaju u "fioku" na par godina

Link to comment

ja sam sve ove slučajeve stavio u istu "korpu" jer su imali zajednički imenitelj: stradanje dece. sada, iz vašeg pisanja vidim da postoji i bitna razlika. vučić i blagojević stvarno bi trebalo da vise zbog ovoga. i svi oni koji su smatrali da su hapšenja majki prava stvar.

 

no, ostaje moja neverica da je žena pred porođajem ostavljena, očigledno sama, da brine o deci. i, pitanje šta učiniti da samohrane žene sa mnogo dece prestanu sa rađanjem. ove tragedije trebalo bi da podstaknu razmišljanje i planiranje i, na kraju, donošenje nekakvih rešenja. ako su uopšte bitni i natalitet i prosperitet.

 

mene je pogodilo kada sam čuo za nesreću u kojoj je izgoreo šleper sa svinjama ili vestern u kome zlikovci pale štalu farmera, pa izgore konji. kamoli ovo.

Link to comment

 no, ostaje moja neverica da je žena pred porođajem ostavljena, očigledno sama, da brine o deci

 

ili da je ostavi i ode u nadnicu, ili da svi zajedno crknu od gladi, nema tu bas mnogo izbora.

 

nema ovde vise nikakvih mehanizama kompenzacije.

Link to comment

nema, vjerovatno. neka politika bi mogla da se postavi za buducnost, edukacija prije svega, a od tvrdih mjera i krojenje djecijeg dodatka prema broju djece, naravno, samo uz pravovremenu najavu i komunikaciju dovoljno unaprijed (tako da podstice planiranje porodice a ne da ugrozava vec brojne porodice). postojale su vec takve mjere, npr drzava daje pomoc za troje djece ali ne preko toga, ili preko ne daje pun iznos.

 

edit, lose sam procitala vasudevin post, u stvari odgovaram na gepratov

 

naravno, poboljsanje socioekonomske situacije bi bilo najbolje rjesenje

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...