Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

ŽIVOJIN Bosilkanović je do jula živeo u selu Mosna, gde je imao kuću koja je oštećena u julskim poplavama koje su pogodile taj kraj.

- Nisam imao novca da obnovim kuću pa sam, kao privremeno rešenje, odlučio da odem kod roditelja na pojatu - plače Živojin. - Kud sam odlazio iz Mosne, kukala mi majka. Da sam ostao, makar i u takvoj, polusrušenoj kući, deca bi mi bila živa.

 

Sva infrastruktura, osim energetike, biće obnovljena do oktobra, kuće do jeseni, a škole moraju početi da rade u septembru, kaže za RTS ministarka građevine Zorana Mihajlović.

 

Link to comment

Potpuno mi je neverovatno da se ovo desava po treci put u poslednjih godinu dana. Ne znam sta bih drugo rekao, i meni je heavy da komentarisem.

meni je indikativno da se u ovom (ako je infomacija iz toaletoida tačna) i u slučajevima iz pančeva i novog beograda radilo o porodicama samohranih majki sa više dece. takve porodice bi morale da budu predmet permanentnog nadzora/brige/pomoći. ako dodamo i slčaj onog utapanja deteta u potoku........ ovo je stršan niz. dolazi zima, biće još toga, bojim se.

 

nemojte me loše shvatiti ali, kako se postaviti da majke koje tako žive prestanu sa rađanjem, trudnoćom?

Link to comment

meni je indikativno da se u ovom (ako je infomacija iz toaletoida tačna) i u slučajevima iz pančeva i novog beograda radilo o porodicama samohranih majki sa više dece. takve porodice bi morale da budu predmet permanentnog nadzora/brige/pomoći. ako dodamo i slčaj onog utapanja deteta u potoku........ ovo je stršan niz. dolazi zima, biće još toga, bojim se.

 

nemojte me loše shvatiti ali, kako se postaviti da majke koje tako žive prestanu sa rađanjem, trudnoćom?

 

Vasa je u postu pre tvog kvotovao izjavu oca nastradale dece (ili ja nisam dobro shvatila). 

Inače, mislim da pitanje ograničavanja rađanja samohranim majkama duboko zalazi u diskriminaciju, ma koliko se u nekim situacijama činilo opravdanim.  

Link to comment

nisam ni mislio na neko ograničavanje. kako tim majkama prići da prihvate da imajući u vidu situaciju u kojoj su prestanu sa trudnoćom. koliko sam čuo, nesretnica iz pančeva je već dala 4 dece na usvajanje/hraniteljstvo. 

 

nisam primetio vasin post i izjavu oca pa sam pretostavio da je bez muža kada je bila u situaciji da sama ide po vodu. gde je on bio? ne sa ženom u 9 mesecu trudnoće i dvoje sitne dece?

 

naravno da je pitanje kako omogućiti dostojanstven život  no, to je vrrrrlo kompleksno.

Link to comment

nisam ni mislio na neko ograničavanje. kako tim majkama prići da prihvate da imajući u vidu situaciju u kojoj su prestanu sa trudnoćom. koliko sam čuo, nesretnica iz pančeva je već dala 4 dece na usvajanje/hraniteljstvo. 

 

nisam primetio vasin post i izjavu oca pa sam pretostavio da je bez muža kada je bila u situaciji da sama ide po vodu. gde je on bio? ne sa ženom u 9 mesecu trudnoće i dvoje sitne dece?

 

naravno da je pitanje kako omogućiti dostojanstven život  no, to je vrrrrlo kompleksno.

 

cetvoro sitne dece.

 

a da, pitanje kako omoguciti dostojanstven zivot i nije tako kompleksno. tako sto ce joj (socjalna drzava) dati kucu sa tekucom vodom i strujom i socjalnu pomoc dovoljnu da prehrani decu. 

Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...