Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja, kosijaner u crnoj odeci koji duva gandzu u  parkicu narkicu... tako je mama reporteru opisivala lose ljude kad je bio mali pa sad valjda racuna da taki moraju da su i skinsi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ucestale tragedije ovog tipa su simptom ulaska u krajnju bedu. pretpostavljam da ce organi reda sto pre uhapsiti majku zbog toga sto je isla po vodu,

 

 

Donji Milanovac -- Dvoje dece izgorelo je jutros u požaru koji je izbio u njihovoj kući u blizini sela Mosna kod Donjeg Milanovca, saznaje B92.

 

Kako nezvanično saznaje B92, trenutno je nemoguće izvršiti uviđaj jer se do kuće može doći jedino terenskim vozilom.

Prema prvim nezvaničnim informacijama Blica, majka K. B. je decu, uzrasta od dve i tri godine ostavila, u kući dok je otišla po vodu.

Kuća je i dalje u plamenu, a tela dece su, kako Blic saznaje, u potpunosti izgorela. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

a jbg, vaso, mališani se ne nipošto ne ostavljaju bez nadzora. mogla ih je sa sobom povesti kada je krenula po vodu.

pre neku godinu u zgradi nedaleko od moje majka je otišla da se tušira, klinac se igrao upaljačem i odoše dva stana dok si reko piksla.

sinoć se u pola deset setim da možda u brzini nisam isključila radio u kolima te da ne bi danas išla pušaka, dreknem maloj da se obuva i oblači jaknu, idemo na parking. cim jest, al ne želim ni da mislim o tome šbbkbb, pu pu pu daleko bilo.

Link to comment

a jbg, vaso, mališani se ne nipošto ne ostavljaju bez nadzora. mogla ih je sa sobom povesti kada je krenula po vodu.

 

Zena jeste zakonski odgovorna za decu, ali mislim da primedba da je trebalo da vodi decu na vodu stoji samo ako se apstrahuje sve ostalo iz price, ukljucujuci i zivot u kolibi na lokaciji do koje se dolazi samo terenskim vozilom. mogu misliti na sta je taj zivot licio.

 

A i ne pricam o odgovornosti, na kraju, vec o grotesknoj praksi da se odredjuje pritvor majkama poginule dece.

Link to comment

mogu misliti na sta je taj zivot licio.

 

ali, požar se može dogoditi i u stambenoj zgradi u gradu, ne možeš gledati u pasulj da l je ovaj ispod tebe lego a da prethodno nije isključio peglu, kvarcnu, ringlu itede. koliba i nepristupačan teren joj svakako nisu opravdanje.

Link to comment

ali, požar se može dogoditi i u stambenoj zgradi u gradu, ne možeš gledati u pasulj da l je ovaj ispod tebe lego a da prethodno nije isključio peglu, kvarcnu, ringlu itede. koliba i nepristupačan teren joj svakako nisu opravdanje.

 

 

OK, ne bih dalje o ovome...na kraju, pojma nemamo sta je bilo.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ali istina da je ovo itekako simptom bede. u proteklih mesec dana, sedmoro dece je umrlo u požarima, i svaki požar se desio u trošnoj kući, bez struje, grejanja i vode. nije u stambenjaku sa centralnim grejanjem.

Link to comment

ni ja

opako sam osetljiva i istovremeno besna kad pročitam ovako što

 

i ja sam besan...samo nam se mozda perspektive razlikuju, meni je prva misao ona o drustvu u kome majke sa malom decom zive u dzungli bez vode i struje, a tebi ona o objektivnoj odgovornosti majke koja ne prestaje zato sto si siromasan. o oba ugla se moze pricati ali mi je ovo suvise heavy za forumsku polemiku.

 

ceterum censeo, rak da izede onoga ko i ovoj majci odredi pritvor, kako bi se umirili komentatori Blica.

Link to comment

ucestale tragedije ovog tipa su simptom ulaska u krajnju bedu. pretpostavljam da ce organi reda sto pre uhapsiti majku zbog toga sto je isla po vodu,

 

 

Majka mi je odrasla u tako jednom selu na planini do kog ideš džipom kad siđeš sa magistrale, ili peške u drugom slučaju. Do vode se leti išlo par kilometara, i to smo išli mi klinci. Mislim da je bitnija razlika ovde to samostalno odgajanje dece, kad je moja majka bila mala iako su uslovi u kojima odrastala bili recimo uporedivi sa ovim što znamo o toj porodici, ona je u domaćinstvu imala 4-5 starijih osoba da brinu o njima. Odgajanje dece sa jednim ili dvoje roditelja je moderan koncept, koji podrazumeva život u urbanoj sredini sa dovoljno novca za obdaništa, bebisiterke i igraonice, a mmi ovde imamo neki miks uslova za život na nivou ljudi iz 1950te bez porodične podrške iz tog vremena.

Link to comment

 a mi ovde imamo neki miks uslova za život na nivou ljudi iz 1950te bez porodične podrške iz tog vremena.

 

to je to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...