Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, pbg12345 said:

moras biti konkretniji

koji lik vodja navijaca?

to generacija pre sadama, adama, rusa?

Znamo mi navijače od ranih 90tih, ovo je bilo u najgore vreme kad su isterali onog crnca iz grada jebem ti Čačak da ti jebem. Da li bi se to desilo negde drugde? Teško, msm piso sam da sam sedeo za istim stolom sa Kavajom, došo da uzmem ključeve spavao kod tog ortaka. Ravnogorska omladina i ta sranja, horor. Ne smem da ga pitam direktno, ako se nije pokajao do nivoa pred samoubistvo ne bi mogo s njim da pričam više nikad. A treba mi da pričam ful čačanski, treba mi ponekad. Vrlo retko, ali treba mi. Gledajući mog ćaleta, kad ostari još par godina neću više moći s njim. Znam.

Edited by Hermetico
Link to comment
  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    964

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Hermetico said:

Znamo mi navijače od ranih 90tih, ovo je bilo u najgore vreme kad su isterali onog crnca iz grada jebem ti Čačak da ti jebem. Da li bi se to desilo negde drugde? Teško, msm piso sam da sam sedeo za istim stolom sa Kavajom, došo da uzmem ključeve spavao kod tog ortaka. Ravnogorska omladina i ta sranja, horor. Ne smem da ga pitam direktno, ako se nije pokajao do nivoa pred samoubistvo ne bi mogo s njim da pričam više nikad. A treba mi da pričam ful čačanski, treba mi ponekad. Vrlo retk, ali treba mi. Gledajući mog ćaleta, kad ostari još par godina neću više moći. Znam.

pa to je ta ekipa pocetak 2000

znam sve te ljude, relacije

niceg tu nema dobrog

 

"pricanje ful cacanskog" odnosno kontekst potpuno razumem

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

pa to je ta ekipa pocetak 2000

znam sve te ljude, relacije

niceg tu nema dobrog

 

"pricanje ful cacanskog" odnosno kontekst potpuno razumem

Pa onda se možda znamo. Štajaznam iskreno nas dvojica smo se dogovorili da ne pričamo o politici, on je čovek električar ja sam ga zaposlio preko ćaleta. Dobar je radnik. Štajaznam, vrv još koju godinu. Al mi ti se čujemo 2-3x godišnje inače, nego sad razvod sjatili se svi muški. Srećom, eo ženski se polako okupljaju... A znaš kako je, evo sad idem u Čačak i ne znam nikog, nikog tamo. A 16 godina sam živeo. Malo sjeb, bolje me znaju u Nadeždi Petrović ljudi koji me ne znaju nego moja generacija, ako je još uopšte ima tamo. Zna me Kralj Čačka lol, ali nismo drugari meni ta ekipa iz Tanaska nešto bila krindž (msm tad pre 20 i kusur godina) pa ostao whisper in my ghost

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Brt to nam je poso navikli smo da se zezamo na poslu. A bićemo 1 firma dok se ne raziđemo fizički, taj deo uvek. Ko vodi ovaj grad? Pioniri... Sitna ste mi vi riba za ovu raspravu, ali nemam nikog zanimljivijeg so there


Za koju raspravu?

Link to comment

Ajde samo da podsetim, ne kao admin nego da budemo ljudi ja bih voleo jer ako vi niste ljudi biću tužan, da je tema realno za Seksualno nasilje (al super što je ovde ja tamo više ne zalazim ne mogu). Dakle, vrlo osetljiva, sve nas pogađa, neke naročito, neke možda posebno naročito a mi ni ne znamo koje. Laganeze, ništa se neće promeniti ni brzo ni skoro. Ja sam danas dobio 'šamar' od ortaka za neko ponašanje, u pravu skroz i baš sam mu zahvalan. Laganeze, svi smo ljudi i svi smo stoka.

 

@Boksi Za raspravu o istoriji i uticaju satire i medija, naročito štampanih, a satire naročito likovne. Nemoj me shvatati skroz ozbiljno, ali manje više to je nešto čime se bavim od 99-2000. i u komjunitiju sam ljudi koji se time bave i to nam je posao,a danas sam em dokon em sam svašta uradio. Msm znam o čemu pričam, tu sam pro uža struka sam

Edited by Hermetico
  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
51 minutes ago, Frile said:

U stvari lažem, znam da nju karikatura ne dotiče, ona je raskrstila sa tim pitanjem kada je rešila da dozvolli da se snimci objave na sudu i kada se imenom i prezimenom javno obratila.

 

Znaš koliko je mučno i koliko snage je potrebno da žrtva progovori i javnosti izloži sebe i ceo slučaj do detalja...

Ona to sigurno nije učinila u nameri da nju i bilo koju žrtvu instrumentalizuju u gnusnoj karikaturi.

Iz potpuno druge namere je žena sve otvorila za javnost.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Hermetico said:

...ali manje više to je nešto čime se bavim od 99-2000. i u komjunitiju sam ljudi koji se time bave i to nam je posao,a danas sam em dokon em sam svašta uradio. Msm znam o čemu pričam, tu sam pro uža struka sam

Pa 'ajde onda experte :D pomagaj da ozivim(o) ovaj topik dole sto tuguje na Deponiji, suzanj tuzni bez igde ikoga... :D 

Link to comment
13 minutes ago, Klara said:

 

Znaš koliko je mučno i koliko snage je potrebno da žrtva progovori i javnosti izloži sebe i ceo slučaj do detalja...

Ona to sigurno nije učinila u nameri da nju i bilo koju žrtvu instrumentalizuju u gnusnoj karikaturi.

Iz potpuno druge namere je žena sve otvorila za javnost.


 

Posle ovoga dole je ona to odlucila da javno svedoci. “Predstavnik” javnosti u cugu, pa onda nije bas tako mislio. 

 

 

Quote

 

Louis Bonnet, mayor of Mazan, the southern French town of 6,000 ­people where the Pelicots and a ­number of the alleged rapists lived, who added that “no one was killed”, later apologised and admitted his words were not “entirely appropriate”.


 

Quote

 

The 50 men, aged between 26 and 73 at the time of their arrest, include a councillor, a journalist, a former police officer, a prison guard, a soldier, a firefighter and a civil servant.

 

Many were the couple’s neighbours in Mazan and had no previous ­criminal records. Of the 50 accused, 35 have denied the charges.

Mailfert added: “Mazan has ­resonated in France because it’s Mr and Mrs Tout-le-Monde, seemingly ordinary people we can identify with.


 

https://www.ledauphine.com/faits-divers-justice/2024/09/19/le-maire-de-mazan-regrette-ses-propos-a-la-bbc-et-condamne-ces-medias-qui-ne-prennent-en-compte-que-le-scandale

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
Just now, Boksi said:

@Hermetico ali onda nas koje zanima nauči nešto, daj kritički osvrt, podeli izvore, pomozi da pokušamo da razumemo odakle dolazi tvoj stav i poimanje predmeta diskusije. 

Jacques Ranciere - The Paradoxes of Political Art - This document summarizes the paradoxes of viewing political art as directly pedagogical or able to induce specific political reactions in viewers. It notes that in the 18th century, Rousseau questioned whether works like Moliere's could truly teach viewers lessons or change behavior. Today, the assumption that reproducing advertising icons or depicting victims of violence will necessarily lead to political resistance or change also remains uncertain. The direct link between what art displays and its real political effects is more complex than commonly assumed. 

Eto, Francuz. odličan tekst ovako uopšte, ne o karikaturi. Ne znam šta je pisano o karikaturi, ja sam studirao ilustraciju tako da se razumem, ali moji profesori se razilaze. Npr Borut Vilt nikad ne bi mogao da razume Petričića (skoro je Borut reko da mi je bio profan u nekom podcastu ja se iskreno ne sećam ali ako on kaže valjda jeste), Ćirić je meni govno od čoveka jer su tri generacije Ćirića na istog katedri ja to ne mogu da razumem ako je nasledio mesto nije moro svoje dete da zaposli, Vlahović je prekul možda je pojeo jedan LSD previše ali je prekul i dalje čovek je bio u Plejboju ne sećam se dal je i radio nešto il su ga samo vodili, nebitno, opasan iskusan odmeren on se u ove teme u životu ne bi petljao. Petričića ne znam on je bio pre mene ali sem Jugoslava cela FPU grafika je teško sranje, Borut na stranu njega ne računam on je carina i treba baš nešto da radimo zajedno al on isto nikad ne bi imao veze s ovim

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...