Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    964

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa ovo nije dijagnostikovanje, čist opis ponašanja. 

Ne verujem u kolektivnu psihologiju kao fenomen, prove me wrong. To je takođe teška malograđanština.

Edited by Hermetico
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:


Ma daj, sta ga diras, pa to ti je nase prosecno okruzenje, smo se lakse u ova vremena lakse autuju. Ostao bi bez ortaka.

naravno

koji ce mi kurac takvi ortaci?

mi i jesmo ovako raspadnuti zbog kompromisa i pogleda kroz sarene naocare kad su u pitanju "nasi" ortaci, rodjaci, ko god

Edited by pbg12345
  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, Moonwalker said:


Ma to svakako, nego sam mislila da znas ko je. 

 

Devi Mohan, supruga onog Mohanđija, sektaši

 

  • Hvala 2
Link to comment
17 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nije kolektivno, samo je čest fenomen. Nema veze s psihologijom, to će ti reći i vozač autobusa

Što baš vozač autobusa? Ja baš verujem da će ti pre reći školovani frojdovac, ili random psihijatar. Umetnik (i ovaj karikaturista mi je neki kolega), akademik... Al neko neće, možda baš vozač autobusa. 

 

@pbg12345 Ajde ovako, ispoštovaću te u fulu, pošto me pratiš. Ja sam ti se družio samo s drugaricama, to si pročitao/la. Bukvalno sam 2015. vodio galeriju s još 2 ortaka nije mi bilo dobro kad nema posla. Šok. Ali jbg, drugarice se odselile umrle (da ne ponavljam sad znaš čitao/la si). Moj najbolji drug je strava lik, al njega ne računam u muškarce, a znaš i da mi je drugi ortak strava lik jer sve lepo čitaš. A imam i ortaka koji je predvodio navijače, štajaznam tad sam se distancirao, u međuvremenu se lik upristojio, družimo se od kad sam bio 7. razred i spasao mi je život ili bar kosti ne jednom. A i moram da imam jednog Čačanina na speedial jer when the shit goes down you need a nigga. Reci da sam patriharhalan, reci da sam ovoono tako su me pljuvali ovde i za ortakinje jer se ne vakcinišu. Nisu to kompromisi, I contain multitudes. Mogu to da iznesem i ostanem čist, jebiga. Ne može svako, ja mogu. 

Edited by Hermetico
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Niste svesni šta vam prve komšije rade. A ne dospe u javnost i onda ništa. To je suština ove priče, o njoj se saznalo na svetskom nivou. Tu pored nas i vas se siluje i maltretira svakodnevno. 

Ponekad neko i čuje i kao jbg. 

Meni je i dalje nezatvorena a najjezivija priča - priča iz Jagodine. Znate li neku ženu koja je izašla da svedoči?


i meni je prva reakcija bila vidi kretenske karikature, međutim...

 

ako ova karikatura ima neki cilj, to bi u mom slučaju bilo to - seti se jagodine, ti nemaš pojma šta se dešava u tvom komšiluku, a kada se desi slegneš ramenima i zaboraviš

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 minutes ago, Frile said:

 

ako ova karikatura ima neki cilj, to bi u mom slučaju bilo to - seti se jagodine, ti nemaš pojma šta se dešava u tvom komšiluku, a kada se desi slegneš ramenima i zaboraviš

Mislim da je ovo promašeno poređenje. Svi mi dobro znamo šta je bilo u Palmingradu, digla se halabuka, bilo je u medijima, ne sećam se tačno da li su bile i podignute neke tužbe, ali je sve utihnulo zato što je u pitanju političar iz vladajuće partije, i političari njegovi gosti.

Naš su problem otete institucije od strane mafije na vlasti. 

Nikakve veze sa slučajem u Francuskoj nema.

  • -1 1
Link to comment

@Svemir Zeka Ulaziš mi u rl, ne smem da te pobijam po tom pitanju što si rekla da nema veze, provaliće ljudi. Tako da, tu imaš bod. Msm ko me jebe kad sam pička...

Edited by Hermetico
Link to comment

Zašto se svi sećate samo Jagodine? Vrhunac našeg beščašća je slučaj one duševno obolelel devojke koju je redovno silovalo celo selo, i svi su to znali, čak je njena baba ubijala tek rođene bebe, a taj horor je prijavila žena jednog od redovnih silovatelja, tako što je otišla u veći grad u policiju, jer u lokalnu nije mogla, jer su i oni......

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment

u jagodini se nije desilo ništa, jer da bi se desilo potrebno je da progovori neka žrtva, umesto toga izašla je marinika rekla da se u jagodini dešava 'ono što svi znamo da se dešava' i dala prostora i vremena palmi da dodatno uceni i pritisne žrtve i njihove porodice. 

aktivistkinje koje rade sa žrtvama nasilja su, opravdano, bile mnogo besne (priča  koja je došla do mene, je da je jedna ngo pripremala slučaj, siguran smeštaj za žrtve sve kako treba i da se marinika usrala u to), marinika je ubeležila neki politički poen, svi znamo šta se dešava u jagodini i ništa

 

(i palma je uporediva sa epstinom (ppolitička pozicija/pozicija moći, ucenjivački potencijal, previše uključenih, ili skkloniti palmu ili ćutati, odluka je bila da se ćuti), sa ovim slučajem baš nikakve veze nema

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

Zašto se svi sećate samo Jagodine? Vrhunac našeg beščašća je slučaj one duševno obolelel devojke koju je redovno silovalo celo selo, i svi su to znali, čak je njena baba ubijala tek rođene bebe, a taj horor je prijavila žena jednog od redovnih silovatelja, tako što je otišla u veći grad u policiju, jer u lokalnu nije mogla, jer su i oni......

 

 

e, ovo i u celom medijskom hororu koji je usledio, niko, apsolutno niko, se nije zapitao ko je pravio te bebe (odnosno, ko je silovao tu nesrećnu ženu)

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...