Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    964

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

46 minutes ago, Svemir Zeka said:

Znaju novinarstvo. O čemu sad pričamo? O nasilju ili novinama?


Ja mislim isto sto i Zeka i Radisa. Hoce da sokiraju francusko drustvo koje tolerise koersivnost u pokusaju dolaska do svake vrste seksa.
Ovo su sve bili obicni ljudi iz istog mesta i okoline, nikakvi manijaci kojima plase zene u svakodnevnom zivotu.

 

Ona je sa sobom prelomila kad je odlucila da javno svedoci i da se obrati u lice onima koji su ucestvovali, a i drzavi i drustvu.

Lakse bi im svima bilo da nije. Ne moze njoj Carli Ebdo da naudi vise nakon ovoga. Imalo bi smisla zagrazavanje da su karikaturu objavili ako je ona odbila da svedoci. Oni zapravo izazivaju reakciju spoljnjeg sveta kome je tesko da poveze ovo gnusno delo sa obicnim ljudima u svakodnevici.
 

Sad su se svi usrali u tom gradu jer su pocinitelji  i na osetljivim poslovima i imaju svoje porodice.

 

Interesantno da se niko od tih likova koje ucestvovao nije zapitao da li ona to stvarno htela pa bi teoretski dogovorila zajedno sa njim (realno bilo ih je bas brige). Ispada neizgovoreno shvatanja da on u svojstvu muza moze da se dogovori sta da joj urade, sta god da je to. Otprilike kad je u braku, a i kad nije njeno telo nije sasvim njeno.
U najmanju ruku kao da mu je u vlasnistvu.  I drzave i crkve iz razlicitih razloga normalizuju seksualnu agresiju i socijalizuju zene da treba da joj se povunuju.

 

Ocekivalo su da ona nece svedociti javno i da ce biti move along nothing to see here  i sve pod tepih. A onda moze da se spinuje budalastinama i spekulacijama. Ne bi to obicni ljudi, jao nemojte imaju porodice i bla, bla.
Ovako im je svima pokazala srednji prst. Izuzetno hrabra zena.

Edited by Moonwalker
  • +1 6
  • Hvala 3
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:

Ne moze njoj Carli Ebdo da naudi vise nakon ovoga. 

Upravo. I baš zato što je izašla iz uloge žrtve (molim da se primeti "uloge"), verujem da ne može da škodi njenom sveopštem stanju. Jer sam sigurna da časopis nije imao za cilj da nju šejmuje. 

Link to comment

Vraca svima na jedini nacin na koji moze izlazuci ih svetlu dana i javnosti onakvima kakvi jesu, ne samo u Francuskoj. Nije tu dovoljna osuda pred par desetina ljudi, ni zatvor.

 

Nisam strucna da se bavim kako se to zove, ali intuitivno pretpostavljam sta joj je bio cilj.

 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment

A ne mogu da izdržim, jače je od mene. 

Niste svesni šta vam prve komšije rade. A ne dospe u javnost i onda ništa. To je suština ove priče, o njoj se saznalo na svetskom nivou. Tu pored nas i vas se siluje i maltretira svakodnevno. 

Ponekad neko i čuje i kao jbg. 

Meni je i dalje nezatvorena a najjezivija priča - priča iz Jagodine. Znate li neku ženu koja je izašla da svedoči?

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

zapravo, SVESNI ste sta vam prve komsije rade

ali birate da niste

 

onda se i ne desava, ali u kurcu

 

upravo mi je jagodina bila prva asocijacija kad sam video karikaturu

zaboravilo se jbg

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da bi ova karikatura bila to što želite da bude,  onda bi svaki od ovih muških likova morao da bude nekako obeležen, , jedan bi nosio u ruci lenjir i šestar, drugi bi imao oko vrata stetoskop. treći bi imao sudijsku kapu, četvrti ašov, e onda bi ovo bila kritika naših komšija, koji ko zna šta rade u tami svojih domova i kritika društva. 

Ovako je samo jedan neuksan promašaj.

  • +1 8
  • -1 1
Link to comment

Da je karikatura trebalo da bude kao kritika francuskog društva i hipokrizije, mogli su npr.da umesto ovih nepoznatih muških likova što čekaju na redaljku nacrtaju Makrona, Lepena, Melenšona, a umesto nesretne žene onu francusku sisatu Slobodu* , pa bi onda imalo više smisla, plus referenca na slučaj Žizel, ali bez eksplicitnog prikazivanja njenog lika.

Ovako je za mene samo jeftini lešinarski klikbejt senzacionalizam radi senzacionalizma le sensationnalisme pour le sensationnalisme

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

Nije promasaj. Pise se o tome sta su bilo po zanimanju. Medicinski tehnicar - «ne zna» da prepozna drogiranu osobu. Ne mora sve na karikaturu. Ako je ona mogla da prodje kroz to, moze ko se usudi i da vidi ovo.

 

@Filozof manijak

Koji ce ti djavo politicari? Politicari su prolazni, ovo ga ima od kada je sveta i veka. Drustvo se skrivanjem i sazaljenjem brani od neprijatnosti saznanja.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Kakvi suludi zaključi usmereni ka forumašima samo jer im se karikatura ne dopada :gospode:

Edited by Milošica
  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:

 

@Filozof manijak

Koji ce ti djavo politicari? Politicari su prolazni, ovo ga ima od kada je sveta i veka. Drustvo se skrivanjem i sazaljenjem brani od neprijatnosti saznanja.

Pričamo o kritici francuskog društva, ne?

Ja to uz najbolju volju ne vidim na karikaturi

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Pričamo o kritici francuskog društva, ne?

Ja to uz najbolju volju ne vidim na karikaturi


Dobro videcemo da li ce oni da vide. Drustvo su svi ljudi kojima smo okruzeni i kao rakvi odgovorni za ono sto urade.

Link to comment

Lično, ne osećam nikakvu odgovornost. Nisam nikog silovao, niti prikrivao tuđe silovanje. Ako samim žrtvama silovanja ovakav karikaturni prikaz ne smeta, aferim.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Ne moze njoj Carli Ebdo da naudi vise nakon ovoga.

Jao ima onaj Enisov ratni strip kad neki vojnik oće da se ubije i oficir ga zatekne. On kaže 'dotakao sam dno', ovaj ga odvede na groblje i kaže mu: e vidiš, ovo je dno. Uvek mogu više da naude, veruj mi. A to je samo početak priče zašto je ovo apsolutni medijski zločin. Ne šokira to društvo, na ovo je društvo skroz naviklo. Neke stvari prosto nisu za šalu, niti da se koriste da se kritikuje država. To je eksploatacija zločina da se proda časopis, kritika društva je da se traže promene pravila. Eksplicitno, nema tu šta da se karikira. Menjaj to i to (po stavkama) da se ne desi opet pička ti materina i ćao.

 

@Filozof manijak Uopšte nije na žrtvama da odlučuju o prikazima medija, nit su one za to sposobne. Ne zato što su žrtve, prosto opušteno mogu da ne umeju da procene uticaj, nit je to njihov posao. 

 

Ovo je, između ostalog i pre svega, s političke strane, teška buržoaska malograđanština. Koja uzrokuje patrijarhat, koji uzrokuje zločin. Ni manje, ni više.

Edited by Hermetico
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...