Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

39 minutes ago, brusli said:

Jedna od najopasnijih siutaucija u saobracaju je na otvorenom putu kada je ogranicenje nerazumno postavljeno dosta nize od realnog.

Npr otvoren put, sve ravno, nije naselje, a ogranicenje 60.

I onda kada se pojavi neki legalista koji tera 59.

Iza sebe napravi kilometarsku kolonu i onda krecu rizicna preticanja i haos.

 

 

Milion puta mi se desi da naiđem iza kolone koja vozi iza kamiona, klacka se tako njih 6-7 na 75km/h gde može 80, niko da obiđe taj kamion. Otvoren put, konkretno BG - ZR. Svaki put ih sve u paketu obiđem, ne pada mi na pamet da klipšem dok se oni ne smisle da ubrzaju i preteknu taj kamion.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    965

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

55 minutes ago, radisa said:

U NS su stalnim radarima po Bulevarima manje vide normalizovali da svi u (polu)spicevima voze 50... 

 

Ali zato u kasnim casovima ili tamo gde se ne stavljaju radari... :(

 

inace onome ko je juce u NS, dakle petak, dakle popodnevni spic, odlucio da zatvori 2-3 najvaznije uluce zbog biciklisticke trke i izazove kopletan kolaps koji se preneo do oboda grada, zelim da crkne u najgorim mukama...

i sad je gužvetina, jedva sam se odglavio na keju

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

kada priča(te)mo o kršenju propisa svesni ste da je to vožnja od >50kmh?

 

 

takva vožnja u saobraćajnim uslovima kakvi su u beogradu samo je nešto manje rizična od ovih što “divljaju”

ako imate limitere brzine, postavite ih na 50 i uverićete se sami

 

 

 

 

daleko bilo da ovim postom promovišem

kršenje propisa

na tom delu je limit 80.

Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Jedna od najopasnijih siutaucija u saobracaju je na otvorenom putu kada je ogranicenje nerazumno postavljeno dosta nize od realnog.

Npr otvoren put, sve ravno, nije naselje, a ogranicenje 60.

I onda kada se pojavi neki legalista koji tera 59.

Iza sebe napravi kilometarsku kolonu i onda krecu rizicna preticanja i haos.

fer bi bilo da taj legalista pogleda u retovizor, stane uz put i pusti da ga preteknu i reskiraju snimanje radarom. isto tako fer bi bilo da tu urade šleperisti, traktoristi, bageristi, početnici......

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, mire said:

i sad je gužvetina, jedva sam se odglavio na keju

Pa da, i danas su zatvorili, ali juce...

 

Bukvalno sam imao poriv da budem Majkl Daglas...

 

image.png.0807d0765cd5aff3e3bd2852e0161c65.png

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 hours ago, đorđe geprat said:

juče, vozim iz sela ka rakovici.na orlovači ona jedna traka se pretvara u dve. idem na levu najpre zbog preticanja posle da izbegnem udubljenje na desnoj koje mi sjebava trap ako ga nagazim. vozim 80 kmh (toliko je propisano), imam branik uz moj branik uz stalno ablendovanje. kada sam prošao pored udubljenja prestrojavam se i tip projuri pored mene sa više od 100 kmh. valjda je to primer da moraš da kršiš propise. da sam nagazio preko stotke, prošao rupu samo da bi tip 20 sekundi ranije stigao do kružnog toka.

takva je deonica zeleznik ada

ka gradu, desna traka je neupotrebljiva, prepuna rupa, udubljenja, blata

ako je kisa iole jaca, onda je bukvalno prekrivena vodom i extremno opasna 

ogranicenje je 80, po dve trake u svakom smeru, razdvojene fizickom preprekom od suprotnog smera, verujem da vecina zna kako izgleda

 

tu se vozi 100 u proseku, neretko 120, a ima debila koji idu daleko preko toga

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

kada priča(te)mo o kršenju propisa svesni ste da je to vožnja od >50kmh?

 

 

takva vožnja u saobraćajnim uslovima kakvi su u beogradu samo je nešto manje rizična od ovih što “divljaju”

ako imate limitere brzine, postavite ih na 50 i uverićete se sami

 

 

 

Evo čovek probao.

 

 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Dsnake said:

Ali to je poenta pravila, da smanje rizik. Ne zalis se na nerazumno ogranicenje tako sto vozis preko istog, ili obilazis kolonu.

u ostruznici je takva situacija, ogranicenje delom 80, delom 60, ali (sa punim razlogom dupla puna)

ima mentola koji preticu i tu, ali istina retko vidjam

 

ali zato, kad se izadje iz ostruznice ide nizbrdica ka umci i tu se ogromna vecina ponasa kao da voze formulu i da su izasli iz pit stopa

preticanje u tom smeru jos uvek nije dozvoljeno do odredjene tacke, ali toga se niko ne drzi, cim prestane dupla, krece ludilo

put je jako sirok, ali ne dovoljno kao u delu do ostruznice da budu 2X2 trake i onda su to pre godinu, dve resili tako sto su povukli punu liniju sa obe strane na recimo metar od ivica puta i ostavili po jednu i dalje prilicno siroku traku po smeru

da bi i na taj nacin idiotima prikazali da postoji jedna traka u smeru

mozda je mesec dana davalo rezultat i vecina je vozila sporije, do ogranicenja u toj jednoj predvidjenoj traci

posle toga, vozi se po starom, najsporiji prelaze tu punu liniju i idu do ivice da bi oslobodili prostor za preticanje, ostali jure

dakle, apsolutno si prisiljen da krsis propis pitanje je samo na koji nacin

postoji izbor da vozis solidno preko ograncenja ili da vozis ispod ogranicenja, ali preko pune linije uz samu ivicu

 

nebrojeno puta mi se desilo da mentol koji me pretice naglo koci tik ispred mene i ubacuje se, jer je kasno shvatio (pomenuta nizbrdica + plus krivina) da mu u susret ide takodje fanatik poput njega koji pretice iz suprotnog smera

 

kad je kisa, pogotovo ne jos uvek dovoljno jaka da bi svima bilo u glavi da prilagode il mrak, a opet narocito sumrak, kad se opet vecina ne prilagodjava uslovima mraka, tad sve to postaje solidno rizicno

nesrece na tom delu i to one najgore sa smrtnim ishodima su redovna pojava

onaj autobus skoro, sto je udario u kamion, sa nekoliko poginulih i teze povredjenih, to se upravo desilo na tom delu puta

 

 

poenta, odavno sam shvatio, da je bezbednije osim ako se ne radi o idiotima koji voze debelo preko ogranicenja ili su uslovi zaista losi (kisa, magla (takodje cesta tu zbog save u blizini), mrak) da mi je bolje da i ja vozim brze ispred mentola koji bi me obilazili i da zavisim od stanja mog automobila i mojih sposobnosti, nego da vozim do ogranicenja i zavisim od niza faktora na koji nemam nikakav uticaj

Edited by pbg12345
Link to comment
4 hours ago, copkillah said:

 

U jednom višegodišnjem periodu sam prilično često vozio tuda i to o čemu pričaš ja na nivou incidenta, a ne pravila, kao i bilo gde drugde.

 

Naravno, uvek postoji gomila idiota ali daleko od toga da moraš svesno da kršiš pravila da bi vozio Pančevcem ili po Bgdu.

 

Ili ja lažem ili ti lažeš.

Link to comment
1 hour ago, Sestre Bronte said:

 

Ili ja lažem ili ti lažeš.

 

Pa ono, voziš desnom trakom normalno, ne vidim kako tačno moraš da kršiš pravila. Pojasni to moranje.

 

  • +1 1
Link to comment

Ja vozim po kraju sporo sto je na gornjoj granici dozvojnene brzine, znaci 40 ili 50, i ljudi me redovno zaobilaze, besne, histericno preticu itd. Definitivno ometam normalan tok voznje.

Link to comment

da li ste uopšte sigurni da vam sat pokazuje tačnu brzinu, negde sam pročitao da su po eu propisima satovi baždareni tako da prikazuju najmanje 10% veću brzinu od stvarne kojom se krećete, to možete proveriti pomoću neke aplikacije na telefonu, kojom brzinom se zapravo krećete

- možda neki od tih nervoznih vozača znaju za ovu caku pa ih iritira vožnja od 43 km/h tamo gde je dozvoljeno 50 :happy:

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...