Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    965

  • Filozof manijak

    932

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa znam al to je do tih morona i morona koji im to tolerišu.

Makar je sada svaki kurčevi pedalj pokriven kamerama i to bi se dalo jako brzo rešiti.

  • +1 3
Link to comment

pa ne resava se

imam jednu takvu deonicu na putu do kuce, noras da vozis preko ogranicenja i to dosta ili da bezis preko pune linije desno van puta, jer su solidne sanse da te odnese neka budala u preticanju

u gradskoj svakodnevnoj voznji nebrojeno situacija gde si prosto prinudjen da sledis druge u odredjenim preksajima prilikom ukljucivanja, iskljucivanja, brzine, drzanja distance

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

Nije samo korupcija, već je sistem namerno tako napravljen.. 

Advokatske tarife u prekrsajima su enormne, pa je vremenom to proizvelo odredjenja nekodifikovana pravila za izigravanje propisa i oslobađanje od odgovornosti. 

Na pirmer, okrivljeno pravno lice moze da zastupa bilo ko, ne mora da bude advokat, ali moze da bude načelnik saobraćajne policije. I onda bude malo neprijatno kad policajac koji zastupa optuzbu bude saslusavan od strane svog nacelnika koji zastupa okrivljenog. 

Ili na primer, kada sud u Pirotu osudi nekoga za prekrsaj na 10k dinara, okrivljeni preda nepotpisanu zalbu sudu u Beogradu. Dok sud u Beogradu (koji ima stotine hiljada predmeta godisnje) odradi sta treba sa zalbom i prosledi je nadležnom sudu, sud u Pirotu je vec odredio sprovodjenje kazne, na koje resenje se zali advokat i prilozi kao dokaz to da je žalba predata i sve tarifira sa 50k dinara. Ovo naravno prodje, sud u Pirotu plati troskove advokatu, ali jos uvek ne moze da posalje apelaciji zalbu, jer nije potpisana pa istu vrati okrivljenom da uredi. Okrivljeni ne samo da uredi i potpise, nego je potpise i advokat koji to tarifira sa 50k dinara. Dok se sve ovo odradi ide vreme i postupak zastari, pa advokat sabere sve sto je tarifirao i sud plati 250k troskova za delo gde je mogao da izrekne kaznu od 10k.

I tako, bitno je da se kapital obrće 

 

A rešenja i za jedno i za drugo su vrlo jednostavna, da jednostavnija ne mogu biti...

 

U prvom samo zakonom ograničiš da okrivljenog može da zastupa zakonski zastupnik ili advokat, i uskratiš zastupanje bilo kom drugom. I inače mislim da bi Komora trebala da lobira da se restriktivnije reguliše postulaciona sposobnost u svim vrstama postupaka (znam, mnogi se neće složiti sa ovim), jer smo mi valjda jedini pružaoci profesionalnih usluga kod kojih te usluge u određenim situacijama i bez problema mogu da pružaju i potpuni laici - to nema ni kod lekara, ni kod stomatologa, ni kod knjigovođa, ni kod revizora, ni kod regrutera, ni kod arhitekata, itd. No, mrka kapa od ovoga, jer je naša Komora valjda najraspalija profesionalna organizacija u Srbiji, beskorisna skupina ljudi koja ničemu ne služi.

 

U drugom slučaju je dovoljno da predvidiš da će se nepotpisane žalbe i žalbe podnete pogrešnom organu namerno ili nepažnjom odbacivati bez vraćanja na uređenje (isto znam da je ovaj moj stav diskutabilan). Mislim da ovakve i slične procesne kerefeke (npr. znam čoveka koji je pre par godina izjavio žalbu poslednji dan roka tako što je zvao Poštu na GP Batrovci u 11 uveče (jer ta Pošta valjda radi od 0 do 24) da pošalje telegram, i diktirao žalbu u formi telegrama zabezeknutim službenicima na telefon) samo narušavaju integritet profesije i doprinose tome da nas ljudi doživljavaju kao šarlatane i prevarante, a celu našu struku kao običnu cirkusijadu u kojoj nema nikakvih pravila. To nije nikakva snalažljivost, već čista zloupotreba.

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment

@pbg12345

Apsolutno ne postoji opravdanje za kršenje saobraćajnih propisa. Razumem da imaš kretensku situaciju pa uradiš nešto da je izbegneš, ali kršenje propisa unapred u očekivanju takve situacije nije ništa drugo nego saučestvovanje.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, JozoMujica said:

@pbg12345

Apsolutno ne postoji opravdanje za kršenje saobraćajnih propisa. Razumem da imaš kretensku situaciju pa uradiš nešto da je izbegneš, ali kršenje propisa unapred u očekivanju takve situacije nije ništa drugo nego saučestvovanje.

pogresno citas sta pisem

ne opravdavam krsenje saobracajnih propisa, vec upravo suprotno, kazem da je kvalitet i kolicna saobracaja u beogradu takva da tera na krsenje saobracajnih propisa sve ucesnike

opet ponavljam, tih "kretenskih situacija" je u jednom prosecnom sobracajnom beogradskom danu toliko da je jedini nacin da ih izbegnes da prosto ne sedas za volan

Link to comment
2 hours ago, Sestre Bronte said:

nosićeš konstantno nekog morona na zadnjem braniku

 

U jednom višegodišnjem periodu sam prilično često vozio tuda i to o čemu pričaš ja na nivou incidenta, a ne pravila, kao i bilo gde drugde.

 

Naravno, uvek postoji gomila idiota ali daleko od toga da moraš svesno da kršiš pravila da bi vozio Pančevcem ili po Bgdu.

  • +1 3
Link to comment

Ja ne znam da li postoji kamera koja radi u BG-u, u Vojvođanskoj pored škole je <50 na nivou incidenta, nema više ni radara koji je ranije tu bio redovan. U jurija gagarina su iz nekog razloga malo usporili, pre dva meseca je 70 bio prosek. Na početku gde je kamera, svi voze oko 60, i tu se ne sećam kad je poslednji put bio radar. Na mostu na adi se opušteno vozi 100. Baš često vidim ljude koji prolaze kroz puno crveno. Često viđam i ljude koji obilaze kad je puna linija, kroz naseljena mesta gde je 40 se vozi 60, usporava se samo gde su kamere. Prestrojavanje okretanje parkiranje bukvalno kao da nema pravila. Desilo mi se da me neko psuje kad sam vozio 50 u vojvođanskoj. Meni je opšti utisak da ljude nerviraš ako poštuješ pravila i sprečiš ih da negde projure, i da je saobraćaj u beogradu potpuno liberalizovan. I onda kad odeš u austriju nprm, sve vreme gledaš u brzinomer. Ne znam kako je moguće da se toliko razlikuju utisci.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

Šta pančevački most?

Ako se drzis propisane brzine nastradaces?

juče, vozim iz sela ka rakovici.na orlovači ona jedna traka se pretvara u dve. idem na levu najpre zbog preticanja posle da izbegnem udubljenje na desnoj koje mi sjebava trap ako ga nagazim. vozim 80 kmh (toliko je propisano), imam branik uz moj branik uz stalno ablendovanje. kada sam prošao pored udubljenja prestrojavam se i tip projuri pored mene sa više od 100 kmh. valjda je to primer da moraš da kršiš propise. da sam nagazio preko stotke, prošao rupu samo da bi tip 20 sekundi ranije stigao do kružnog toka.

Link to comment

kada priča(te)mo o kršenju propisa svesni ste da je to vožnja od >50kmh?

 

 

takva vožnja u saobraćajnim uslovima kakvi su u beogradu samo je nešto manje rizična od ovih što “divljaju”

ako imate limitere brzine, postavite ih na 50 i uverićete se sami

 

 

 

 

daleko bilo da ovim postom promovišem

kršenje propisa

  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment

U NS su stalnim radarima po Bulevarima manje vide normalizovali da svi u (polu)spicevima voze 50... 

 

Ali zato u kasnim casovima ili tamo gde se ne stavljaju radari... :(

 

inace onome ko je juce u NS, dakle petak, dakle popodnevni spic, odlucio da zatvori 2-3 najvaznije uluce zbog biciklisticke trke i izazove kopletan kolaps koji se preneo do oboda grada, zelim da crkne u najgorim mukama...

  • +1 1
Link to comment

Jedna od najopasnijih siutaucija u saobracaju je na otvorenom putu kada je ogranicenje nerazumno postavljeno dosta nize od realnog.

Npr otvoren put, sve ravno, nije naselje, a ogranicenje 60.

I onda kada se pojavi neki legalista koji tera 59.

Iza sebe napravi kilometarsku kolonu i onda krecu rizicna preticanja i haos.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...