Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

40 minutes ago, 3opge said:

 

da te uhvate, stave ti lisice na ruke, uzmu dozvolu na par godina i osude na jedno par meseci zatvora ne bi ti se vise nikada desilo, beleive you me.

 

sad bih stavio sliku trenutne teme topika kako nam pokazuje lak na obe ruke ali neka

Link to comment
  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    965

  • Filozof manijak

    933

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, 3opge said:

 

da te uhvate, stave ti lisice na ruke, uzmu dozvolu na par godina i osude na jedno par meseci zatvora ne bi ti se vise nikada desilo, beleive you me.

 

 

Bio je sarkastičan.

  • +1 3
Link to comment
24 minutes ago, copkillah said:

 

Bio je sarkastičan.

 

nisam ukapirao, ovde obicno tolerisu do najvise 20 mph vise od limita, ako predjes 30 onda vec vaze malo drugacija pravila.

pri tome je najveca dozvoljena brzina 70 mph =112 km/h.

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

Ja iz ove istorije prekršaja ne vidim da je ona prolazila bitno drugačije kod prekršajaca nego što bi prolazio neki random Mile koji nije član SNS-a. Blago kažnjavanje prekršaja i krivičnih dela kod nas je više stvar kaznene politike, sudske prakse i mentalnog sklopa društva, nego što je ova oštrokonđa imala neki specijalan tretman u tim postupcima. 

Mislim da nam ovo ne daje celu sliku, nije problem blaga kaznena politika već normalizacija korupcije u policiji. A zamisli samo koliko je ova spodoba svesna toga i koliko to iskorišćava. Nejasno mi je samo kako policiju ne grize savest kad ne kazne pijanu osobu ili osobu koja divljački vozi, i kako znaju da na sledećoj krivini neko neće biti mrtav zbog par hiljada dinara. Što mi nije palo na pamet dok mi neko nije ispričao kako u Španiji morao sa detetom 300 metara pešaka od auta do kuće jer policajac nije hteo da dozvoli da dete bude u krilu, bez ikakve napisane kazne ili korupcije. Ne znam da li negde postoji statistika, ali u okolini, korupcija vodi u odnosu na kazne, pa jedno 20:2. 

Link to comment

ne radi se ovde o korupciji, radi se o tome da bi policajac koji bi tako nešto uradio bilo kome od tih "jel znaš ti ko sam ja" likova sutra ostao bez posla. to što im ponekad ponude i koju sitnu kintu je više nekakav izraz dobre volje.

  • +1 5
Link to comment

uh ne znam, moj utisak je da je korupcija normalna i očekivana od strane saobraćajne policije, ne da je to kao nešto specijalno rezervisano za znaš ti ko sam ja. I da to motiviše granične slučajeve da "uvek nose 20 evra za svaki slučaj". Ne deluje mi da je ova osoba neko zbog koga se popije otkaz u policiji. Al ok, utisak može da bude pogrešan, lepo bi bilo da postoji neka statistika

Link to comment

'ajde zajebite sakodnevicu, sa kerovima svuda i ovako i onako, radi se o ordinarnom skotu, koji se samo i iskljucivo legitimise ovim:

Pink-Srednji-Prst.jpg

 

I koja je pripita udarila i povredila pesaka na pesackom prelazu...

Kakva bre prekoracenja brzine, ovamo-onamo, manje-vise...

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, aram said:

ne radi se ovde o korupciji, radi se o tome da bi policajac koji bi tako nešto uradio bilo kome od tih "jel znaš ti ko sam ja" likova sutra ostao bez posla. to što im ponekad ponude i koju sitnu kintu je više nekakav izraz dobre volje.

 

+1

 

Ona zna da ce nastaviti da vozi kako hoce i kada bi platila kaznu, to je problem. Na autoputu, stranci i nasi, voze iznad 130 i ne mare kada na naplatnoj daju lovu jer je imaju, racunaju na kaznu. Ova kao i kumovi vozi drogirana, pijana i takva predstavlja veliku opasnosy po zivot. Radi to jer je sistem nece iskljuciti i ona je to uracunala u svoje ponasanje

Edited by villiem
Link to comment
1 hour ago, Dsnake said:

Mislim da nam ovo ne daje celu sliku, nije problem blaga kaznena politika već normalizacija korupcije u policiji. A zamisli samo koliko je ova spodoba svesna toga i koliko to iskorišćava. Nejasno mi je samo kako policiju ne grize savest kad ne kazne pijanu osobu ili osobu koja divljački vozi, i kako znaju da na sledećoj krivini neko neće biti mrtav zbog par hiljada dinara. Što mi nije palo na pamet dok mi neko nije ispričao kako u Španiji morao sa detetom 300 metara pešaka od auta do kuće jer policajac nije hteo da dozvoli da dete bude u krilu, bez ikakve napisane kazne ili korupcije. Ne znam da li negde postoji statistika, ali u okolini, korupcija vodi u odnosu na kazne, pa jedno 20:2. 

 

Ne, nema ovo veze sa korupcijom u policiji. Isto ovako, ili vrlo slično, bih prošao i ja ili ti sa sličnim track recordom, bez bilo kakve veze u policiji i bez bilo kakve korupcije, jednostavno je kaznena politika i procesna praksa u prekršajima takva da se oni veoma blago kažnjavaju, na granici posebnog minimuma ili ispod njega, te da povezanost prekršaja retko dovodi do nekih posledica. Ja za 20+ godina karijere u pravu još nisam video ni jednu prekršajnu osudu za bilo kakav prekršaj da je u gornjoj polovini raspona zaprećene kazne, uvek se ta kazna vrti oko posebnog minimuma ili ispod njega. Jedini izuzetak tu budu carinski i devizni prekršaji, a i to samo ponekad. 

 

Dodatno, primetičeš da je ona bila procesuirana više od 15 puta. Da ima neke vrlo debele veze po policiji i prekršajcima, ne bi bila procesuirana nikada, i ne bi joj prinudno naplaćivali kazne sa plate. Sad, moguće je da je ona bila procesuirana 15 puta, a da su 150 puta neke prijave ostale po fiokama, to bi onda bacilo malo drugačije svetlo na ovu priču, ali mi to ne znamo da li je tako.

  • +1 5
Link to comment
57 minutes ago, Ayatollah said:

Dodatno, primetičeš da je ona bila procesuirana više od 15 puta. Da ima neke vrlo debele veze po policiji i prekršajcima, ne bi bila procesuirana nikada, i ne bi joj prinudno naplaćivali kazne sa plate. Sad, moguće je da je ona bila procesuirana 15 puta, a da su 150 puta neke prijave ostale po fiokama, to bi onda bacilo malo drugačije svetlo na ovu priču, ali mi to ne znamo da li je tako.

Pa zato i kažem da bi bilo dobro da postoji neka statistika koju bi mogli da množimo sa onom slikom i tako procenimo uticaj korupcije, jer je očigledno da se (do sada) nije pozivala na neke veze. Meni je nekako logično da rad saobraćajne policije utiče na ponašanje ljudi u saobraćaju i broj nesreća na putevima ali ok, mozda preuveličavam.

Link to comment

Nije samo korupcija, već je sistem namerno tako napravljen.. 

Advokatske tarife u prekrsajima su enormne, pa je vremenom to proizvelo odredjenja nekodifikovana pravila za izigravanje propisa i oslobađanje od odgovornosti. 

Na pirmer, okrivljeno pravno lice moze da zastupa bilo ko, ne mora da bude advokat, ali moze da bude načelnik saobraćajne policije. I onda bude malo neprijatno kad policajac koji zastupa optuzbu bude saslusavan od strane svog nacelnika koji zastupa okrivljenog. 

Ili na primer, kada sud u Pirotu osudi nekoga za prekrsaj na 10k dinara, okrivljeni preda nepotpisanu zalbu sudu u Beogradu. Dok sud u Beogradu (koji ima stotine hiljada predmeta godisnje) odradi sta treba sa zalbom i prosledi je nadležnom sudu, sud u Pirotu je vec odredio sprovodjenje kazne, na koje resenje se zali advokat i prilozi kao dokaz to da je žalba predata i sve tarifira sa 50k dinara. Ovo naravno prodje, sud u Pirotu plati troskove advokatu, ali jos uvek ne moze da posalje apelaciji zalbu, jer nije potpisana pa istu vrati okrivljenom da uredi. Okrivljeni ne samo da uredi i potpise, nego je potpise i advokat koji to tarifira sa 50k dinara. Dok se sve ovo odradi ide vreme i postupak zastari, pa advokat sabere sve sto je tarifirao i sud plati 250k troskova za delo gde je mogao da izrekne kaznu od 10k.

I tako, bitno je da se kapital obrće 

  • +1 1
  • Hvala 7
Link to comment
20 hours ago, pbg12345 said:

saobracaj u beogradu je takav da te tera da krsis propise

ako se drzis saobracajnih propisa, dozvoljene brzine u pojedinim situacijama mozes solidno da najebes

 

jedan u nizu razloga zasto mi se smucila voznja u (beo)gradu i izbegavam je i svodim na najmanju mogucu meru

osetim ne samo psihicko, vec bukvalno i fizicko olaksanje kad prodjem pored nadvoznjaka koji predstavlja granicu izmedju gradske guzve i otvorenog puta dalje ka kauci

Daj primer za ovo pošto fazon 30 godina vozim po Beogradu i stvarno nisam ništa slično primetio.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...