Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    965

  • Filozof manijak

    933

  • radisa

    789

Top Posters In This Topic

Posted Images

mozda je ironican, a mozda nije kliknuo na link i video ostatak fotografije

i ja sam slicno pomislio kad sam video ova 4 prekrsaja za 6 godina, gde jedino upada u oci ova voznja os gotovo 130 gde je dozvoljeno 80

(mada ima deonica, cukarica -zeleznik, ili jos bolji primer surcin-novi beograd, gde vecina vozaca vozi daleko iznad dozvoljene brzine, gde je deo problema i u ogranicenju na prenisku kilometrazu)

77/50 u tom smislu moze biti daleko vece ugrozavanje bezbednosti, u zavisnosti na kojoj deonici i u kakvim okolnostima se desilo

 

sve ovo jesu prekrsaji, neopravdavam, ali daleko od toga da spadaju u onu kategoriju divljaka-ubica koju redovno srecemo po srpskim putevima

 

ovaj nastavak koji se vidi kad se ucita cela fotografija je apsolutno kvalifikuje za tu kategoriju, sto po kvantitetu, sto po "kvalitetu" prekrsaja

osoba sa ovakvim saobracajnim dosijeom ne bi smela za volan, uostalom i imala je zabranu od 8 meseci (mada je i to malo)

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, pt 2.0 said:

"Bela škoda skala jurila je niz Ulicu vojvode Stepe, u beogradskom naselju Voždovac. Bilo je oko 11 sati uveče. Za volanom je bila Nina Kovačević, producentkinja televizije Pink.

Kako će tužilaštvo kasnije saopštiti, u krvi je imala 1,51 promila alkohola u krvi, skoro osam puta više nego što zakon toleriše.

Kola su se velikom brzinom približavala pešačkom prelazu i par sekundi kasnije udarila devojčicu koja se na njemu našla. Sa teškim telesnim povredama petneastogodišnjakinju je hitna pomoć prevezla na Vojnomedicinsku akademiju(VMA) gde je nedelju dana provela na intenzivnoj nezi.

 

Drugo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je posle nepuna dva meseca podnelo optužni predlog protiv Nine Kovačević zbog teškog dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja. Iako je do tada bila u pritvoru, nakon podnošenja optužnog predloga joj je odobren kućni pritvor uz elektronski nadzor.

Međutim, da sistem nije zakazao, Nina Kovačević te večeri ne bi ni smela da bude za volanom.

 

Kako Centar za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS) otkriva, ona je u avgustu prošle godine vozila iako je imala izrečenu zabranu upravljanja vozilom, ali policija nije zbog toga podnela prijavu protiv nje. Pravnici sa kojima je pričao CINS kažu da joj je to omogućilo da izbegne moguće oduzimanje dozvole. Drugi put je u kršenju iste zabrane uhvaćena u martu ove godine, ali je ta prijava u sud stigla tek nakon nesreće na Voždovcu.

 

Advokat Marko Pantić, koji između ostalog zastupa klijente i prilikom saobraćajnih prekršaja, kaže da je kršenje zabrane upravljanja vozilom jedan od najtežih prekršaja po Zakonu o bezbednosti saobraćaja.

 

Ko je Nina Kovačević?

Nina Kovačević je dugogodišnja producentkinja televizije Pink. Prošle godine našla se u fokusu javnosti kada je građanima koji su se okupili ispred televizije Pink u znak protesta zbog nasilja koji se promoviše u rijaliti programima te televizije pokazala srednji prst.

 

„Da je policija napisala prekršajnu prijavu kada je prvi put prekršila zabranu upravljanja vozilom, njoj bi trebalo da bude izreknuta nova mera zabrane upravljanja i dobila bi nove kaznene poene, usled čega bi joj bila oduzeta dozvola.“

I ne samo to.

Dokumentacija Prekršajnih sudova do koje je došao CINS pokazuje da je u periodu od 2014. do 2024. godine policija najmanje 16 puta pisala prijavu ili nalog Nini Kovačević zbog prekršaja koji su uključivali brzu vožnju. Ipak, u većini ovih postupaka izricane su kazne koje su blaže od mogućih.

 

Pet puta je dobila minimalnu ili kaznu blizu minimalne, a jednom je sklopila sporazum o priznanju prekršaja. Prekršaji koje je tom prilikom pravila bili su prekoračenje brzine od 28 kilometara na sat do preko 87 kilometara na sat. Usled brze vožnje je u jednom slučaju udarila i u saobraćajnu signalizaciju u blizini naplatne rampe „Preljina“.

Bilo je i slučajeva, njih šest, kada su kamere na autoputu zabeležile da je njeno vozilo prekoračilo brzinu. Ipak, pošto kamere registruju automobil, ali ne i lice osobe za volanom, sudovi su od nje kao vlasnice automobila tražili da dostavi podatke o tome ko je vozio. Pošto se nije odazivala na pozive suda i nikada nije dostavila te podatke, sud nije mogao da utvrdi identitet vozača koga bi kaznili za prekoračenje brzine, pa su joj u tim slučajevima izricali kazne za nedostavljanje podataka.

 

Iako zakon propisuje da u slučaju da ne dostaviš podatke o tome ko je vozio možeš da budeš kažnjen između 100 i 120 hiljada dinara, u slučaju Kovačević je bilo drugačije. Sudije su u tim postupcima smatrale da bi se manjom kaznom postigla svrha kažnjavanja i zbog toga je dobijala kazne u rasponu od 10 do 25 hiljada dinara. Pored manjih kazni, jedan postupak je zastareo, a u drugom je sklopila sporazum o priznanju prekršaja sa policijom."

 

Neću uopšte da diskutujem o tome šta je malo prekoračenje, da ne bih psovala ovde.

Uzgred, ljudsko biće možeš da ubiješ i pri manjoj brzini vožnje ako nezgodno padne.

Za čovečanstvo bi bilo bolje da ova drogirana i pijana fuksa ne samo nikada ne vozi, nego ni ne postoji.

 

edit. i ovo što kaže Dsnake - množiti sa (najmanje) dvadeset, za sve one situacije kada nije bila uhvaćena. Ološ.

 

 

Ko je Nina Kovačević sa Pinka koja je udarila devojčicu na pešačkom  prelazu? - Vreme

 

 

 

 

Slika i prilike države u kojoj živimo, i ona, i sistem i institucije koji je navodno procesuiraju.

  • +1 4
Link to comment
28 minutes ago, pt 2.0 said:

Neću uopšte da diskutujem o tome šta je malo prekoračenje, da ne bih psovala ovde.

Uzgred, ljudsko biće možeš da ubiješ i pri manjoj brzini vožnje ako nezgodno padne.

Za čovečanstvo bi bilo bolje da ova drogirana i pijana fuksa ne samo nikada ne vozi, nego ni ne postoji.

 

edit. i ovo što kaže Dsnake - množiti sa (najmanje) dvadeset, za sve one situacije kada nije bila uhvaćena. Ološ.

pa mozes da ubijes i ako vozis unutar dozvoljene brzine i to vrlo male

jbg, postoji razlika izmedju prekoracenja za nekoliko kilometara na sat, to sam siguran da u beogradu radi na dnevnom nivou najmanje 90% vozaca

apsolutno je greska vozaca, kaznjivo je i treba da bude kaznjivo

ali jednostavno nije ista kategorija i ogromna ke razlika u odnosu kad ubice poput ove pojave sednu za volan odvaljeni od alkohola i voze duplo brze od dozvoljenog

Link to comment
22 minutes ago, pbg12345 said:

pa mozes da ubijes i ako vozis unutar dozvoljene brzine i to vrlo male

tačno. i ako upravo to nije argument da se kao pijan plota držiš svih saobraćajnih pravila,

da znaš da sam nisi doprineo ničim da ugroziš drugo ljudsko biće, onda ne znam šta je.

  • +1 3
Link to comment

Postoje termini dozvoljena i prilagođena brzina.

U slučaju saobracajke moze se odgovarati i ako se utvrdi da si vozio neprilagođenom brzinom.

Ograničenje može biti npr.80 ali ako pada jaka kiša i klizavo je, vozač je dužan da prilagodi brzinu uslovima na putu i vozi npr.ne više od 40.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ja iz ove istorije prekršaja ne vidim da je ona prolazila bitno drugačije kod prekršajaca nego što bi prolazio neki random Mile koji nije član SNS-a. Blago kažnjavanje prekršaja i krivičnih dela kod nas je više stvar kaznene politike, sudske prakse i mentalnog sklopa društva, nego što je ova oštrokonđa imala neki specijalan tretman u tim postupcima. 

  • +1 3
Link to comment

Ma kome se nije desilo da ne pogleda u brzinomer par sekundi i odjednom 167.9 km/h tamo gde je 80 km/h max. Mislim, ja nekad ni ne primetim kad sam se sa nemačkog autoputa isključio za Japansku.

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
45 minutes ago, Ayatollah said:

Ja iz ove istorije prekršaja ne vidim da je ona prolazila bitno drugačije kod prekršajaca nego što bi prolazio neki random Mile koji nije član SNS-a. Blago kažnjavanje prekršaja i krivičnih dela kod nas je više stvar kaznene politike, sudske prakse i mentalnog sklopa društva, nego što je ova oštrokonđa imala neki specijalan tretman u tim postupcima. 

hmm. sta bi sa onim cikom zvanim Velja Nevolja?

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

tačno. i ako upravo to nije argument da se kao pijan plota držiš svih saobraćajnih pravila,

da znaš da sam nisi doprineo ničim da ugroziš drugo ljudsko biće, onda ne znam šta je.

saobracaj u beogradu je takav da te tera da krsis propise

ako se drzis saobracajnih propisa, dozvoljene brzine u pojedinim situacijama mozes solidno da najebes

 

jedan u nizu razloga zasto mi se smucila voznja u (beo)gradu i izbegavam je i svodim na najmanju mogucu meru

osetim ne samo psihicko, vec bukvalno i fizicko olaksanje kad prodjem pored nadvoznjaka koji predstavlja granicu izmedju gradske guzve i otvorenog puta dalje ka kauci

Link to comment

Mozemo mi svi ovde da se preispitamo da li smo i koliko puta imali blaze kazne od propisanih i koliko smo puta zastarili. Ova devojka odavno ne treba da ucestvuje u saobracaju, godinama ugrozava ljudske zivote i to je odgovornost pravnog sistema, koji ne pravi greske sa Miletom. On sve placa na vreme jer se boji, ova se ne boji i to se vidi. Zato svaki put doda gas, nasa deca i ljudi su u realnoj svakodnevnoj opasnosti upravo zbog takvih koji se ne boje, koji na kraju i plate peti put, a onda sutra opet divljaju i svima nama nevaznima pokaze prst. Naprednjacki sistem i pravila 1/1

  • +1 6
Link to comment
3 hours ago, Dsnake said:

Ma kome se nije desilo da ne pogleda u brzinomer par sekundi i odjednom 167.9 km/h tamo gde je 80 km/h max. Mislim, ja nekad ni ne primetim kad sam se sa nemačkog autoputa isključio za Japansku.

 

da te uhvate, stave ti lisice na ruke, uzmu dozvolu na par godina i osude na jedno par meseci zatvora ne bi ti se vise nikada desilo, beleive you me.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...