Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ko ti kriv kad se ne prilagodjavas novom pravilniku voznje u Srbiji - zakonu jaceg. 

 

Mada to ignorisanje pesaka je postala norma, skoro svi ljudi koje znam koji voze u BGu, a mnogi od njih su inace na leba da ih mazes, voze kao da je pesak jos jedan auto koji gleda kako da se uglavi u saobracaj.

  • +1 1
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Realno svi su ludi. Inace jedna stvar koja mene nervira su neki semafori na bulevarima na NBGu gde zeleno za pesake traje prekratko. To nije problem za nas u snazi ali gomila penzosa ne mogu da predju fizicki za trajanje zelenog. 

  • +1 2
Link to comment

Meni je najgore kad biciklista u punoj brzini zalomi preko pješačkog.

 

Ali ima i gore;

Juče mi izleti djevojka na trotinetu nekom nenormalnom brzinom preko pešačkog prelaza.

 

  • +1 6
Link to comment
24 minutes ago, Shan Jan said:

Realno svi su ludi. Inace jedna stvar koja mene nervira su neki semafori na bulevarima na NBGu gde zeleno za pesake traje prekratko. To nije problem za nas u snazi ali gomila penzosa ne mogu da predju fizicki za trajanje zelenog. 

 

Ovo me podseti na pesacke na bulevarima u Moskvi - tamo i mladji moraju da dobro pozure.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ko ti kriv kad se ne prilagodjavas novom pravilniku voznje u Srbiji - zakonu jaceg. 

 

Mada to ignorisanje pesaka je postala norma, skoro svi ljudi koje znam koji voze u BGu, a mnogi od njih su inace na leba da ih mazes, voze kao da je pesak jos jedan auto koji gleda kako da se uglavi u saobracaj.

 

 

Zato što znaju da nema konsekvenci, pa može da se divlja, tudji život i zdravlje ionako ovde odavno nikom ništa ne znači. Pregaziš, ubiješ, obogaljiš nekog, dobiješ nanogicu, eventualno uslovnu.

 

Da su kazne drakonske i uredne, brzo bi se to samoregulisalo.

 

Edited by Jeremija
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Realno svi su ludi. Inace jedna stvar koja mene nervira su neki semafori na bulevarima na NBGu gde zeleno za pesake traje prekratko. To nije problem za nas u snazi ali gomila penzosa ne mogu da predju fizicki za trajanje zelenog. 

 

Takođe i semafori kod ETF-a, ponekad se i meni upali crveno. Šteta što nisu uradili podzemni prolaz koji bi spojio te dve strane bulevara kada su radili stanicu kod Vuka.

  • +1 3
Link to comment
35 minutes ago, barfly said:

Wolt\Glovo dostavljači su najbolji učesnici u saobraćaju. Nikad se ne zaleću da projure kroz pun pešački ili tako nešto.

Slažem se. Nikad ih nisam video da 10 puta voze motor po trotoaru ili u suprotnom smeru u jednosmernoj. Možda sam ih video samo 9 puta. Danas. 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Na pešački samo nakon što dobro procenim udaljenost i brzinu vozila koje nailaze, i to onako odlučno kročim, sa jasno pokazanom namerom :D Pešaci se dosta kolebaju, hoće da pređu, neće, vrpolje se, i onda ih vozači lagano iskuliraju. Jbt, kad se setim koliko puta mi je u Norveškoj bilo maltene neprijatno, stanu ljudi iako sam tipa na 5 m od pešačkog, ali ama baš svaki put. 

 

Najgore iskustvo sam imao u potpuno praznoj ulici uveče na faking Vidikovcu, krenuo sam preko pešačkog, jedva da su se videli farovi u daljini. U trenutku se manijak samo stvorio pored mene, nemam pojma kojom brzinom je vozio, samo je proleteo, bukvalno sam morao da preskočim na drugu stranu da bih ga izbegao. I sad mi je jezivo kad se toga setim. 

Link to comment

U drugom pasusu objasnjavas zasto se ljudi kolebaju. I ja kao samopouzdano nastupam kad treba da predjem na pesackom a u stvari gledam dal ce majmun da uspori. U gomili slucajeva ubrza i moj samopouzdan zakorak se okrene unazad da me ne bi zgazio.

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, MocaVukotic said:

Utopilo se dete u bazenu na zlatiboru, 6 god

 

Ovo ne staje jbt

 

Iz komentara:

Quote

Konak.. Zar je bitno ime hotela?

 

Quote

Hotel tj ceo kompleks pripada Milovanu ili vec kako se zove Panticu Lukiju, istom onom koji je u Pecincima isterao decu iz vrtica jer mi roditelji nisu Sns vec DS, ne znam ko je direktor i vlasnik zvanicno ali to je njegovo

 

Srpski telegraf ima još neke navodne detalje iz istrage:

 

Quote

Bazen u kojem se dete udavilo dubok je 15 cm.

Policija u Čajetini uhapsila je Z. A. (65) iz Užica zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti.

Z. A., odgovorna osoba za održavanje bazena u jednom apartmanskom kompleksu na Zlatiboru, sumnjiči se da nije adekvatno održavao opremu bazena u kojem se utopio šestogodišnji dečak iz Beograda.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Osnovnom javnom tužilaštvu u Užicu.

Podsećamo, sinoć je u bazenu hotela "Apartmani Konak" nađen mrtav dečak.

Obdukcioni nalaz tela šestogodišnjeg dečaka V.I. iz Beograda, čije je telo nađeno oko 21 sat u bazenu pokazala je da je smrt nastupila usled utopljenja.

Policija i tužioci su sinoć odmah izašli na lice mesta i nakon završenog uviđaja uhapšen je i određeno mu zadržavanje od 48 sati Z.A. (65) iz Užica, iz firme koja je imala ugovor sa hotelom oko održavanja bazena.

- U predistražnom postupku se sumnja da je dete bilo u bazenu. U dnu bazena je bila cev koja služi za odvod i pretpostavlja se da je došlo do vakuma koje je dete povuklo i koje nije moglo da se izvuče. Dete je bilo u dečijem bazeni i vode je bilo oko 15 cm dubine.  Činjenica je da preko cevi nije bila rešetka, koja je trebala tu da stoji - saznajemo od izvora bliskog istrazi.

On je rekao da je pozvan veštak koji će utvrditi prave činjenice u ovom slučaju. Prema rečima našeg izvora bliskog istrazi dečak je bio sam u bazenu, a na kraju tog dela bazena je bila njegova baba. U drugom delu za idrasle, koji je odvojen, bila su i dva muškarca. 

- Oni nisu mogli videti šta se dešava u dečijem bazenu. Ali, kada su čuli ženu, odmah su pritrčali i izvadili dete iz bazena. Odmah je došla i hitna pomoć, ali detetu nije bilo spasa – kaže izvor. Nezvanično saznajemo da je na saslušanju bio i direktor hotela.

Dete je u trenutku nesreće na bazenu bilo sa babom.

Ona je bila prisutna na bazenu u trenutku nesreće, ali da je samo minut nepažnje bio dovoljan da se dečak utopi. Ona je ugledala dečakovo telo, usledila je bezuspešna borba za njegov život.

republika.rs/hronika/hronika/588204/utapanje-decaka-bazen-hotel-konak-pritvor

Edited by vememah
  • Tužno 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...