Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ima ono o ćurki koju goje za Božić, a ona svaki dan sve uverenija da joj gazda želi dobro jer je hrani i gaji. 

  • Haha 1
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da ponasanje CEO-a je sasvim logicno, zar ocekujete od nekog ko se bije rukama i nogama da dodje do te pozicije neki altruizam? Sistem koji nagradjuje ove kratkorocne rezultate je problem. U prevodu vlasnici firmi, tj. shareholderi. Ocigledno oni znaju nesto vise nego mi obicni smrtnici i itekako znaju kada da iskoce iz firme koju su upropastili i uloze svoje trilijarde u sledecu zrtvu. A drzava koja to vidi i dozvoljava je zapravo nulta tacka. Tu imamo politicare koji za dovoljno kesa donose zakone koji odgovaraju najbogatijima. I opet, jedini nacin da se sve to spreci je da se politicari malo uplase da ce da im leti pozicija ili glava. 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

imam teoriju da ta kretenska ekipa koja sad upravlja zemljom, nema sposobnost ne da shvati, nego da prihvati osnovne principe velikih sistema.

 

tako zamišljam da tamo neki popadić kaže, ej vidi koliko je skupo ovo pranje ulica ovako često, ajde to malo da proredimo... i proredi i stavi pare u džep. i posle deset dana kaže, vidiš kako sam pametan, i ovako je super. on ne može da shvati da je neko kompetentan pre njega tako odredio jer je to neophodno. posledice njegove ignorancije osetiće se tek kasnije, za više meseci ili godinu dana, a on se više neće ni sećati šta je uradio na početku.

 

a tek takav neko u obrazovanju ili kulturi, pa to će se videti za deceniju, kao što se sad vidi... a više se niko ne seća kako su počeli da se menjaju udžbenici, lektire, smanjuju budžeti, izbacuju ubacuju predmeti...

 

tako moja majka koristi usisivač. napuni se papirna jednokratna kesa, ona je baci a nema novu da stavi, i onda usisava bez kese. uspe da usisa par puta i onda usisivač crkne. a taman je smislila kako da uštedi na kesama.

 

Nije samo to, ima tu puno  zlonamere a ne samo tek pukog neznanja i lopovluka.

Oni nas mrze, koji smo odrasli u norlmalne adaptirane ljude koji nisu olosh i dno kace. I hteli bi da svi mi // nasa deca postanemo neke jadne droljice i dilerchici njima na posluzi, ovako nas jos nisu sve kupili i ponizili a hteli bi.

  • +1 3
Link to comment

Milton Friedman (1912–2006), Nobelovac, Chicago University, School of Economics:

"Jedini razlog da neka firma uopste postoji je da donese profit svojim akcionarima".


 

Link to comment
Just now, Miki_belavista said:

auu,ovo je vec nadmasilo sve dosad vidjeno.

 

Ne, ja sam to i zamisljala da ce biti tako. Bio mi je otac u policiji kad je bilo ono posle Ribnikara, masa ljudi je dala oruzje, a i digli su cene one registracije na nesto sto se oseti, cak se i moj otac razmisljao sta da radi sa nekom jedinom preostalom dedinompuskom. Kad mi je opisao kako izgleda ta soba prepuna oruzja u policiji, znala sam da ce to biti jedna lepa poslastica za kojekakve klanove i momke nasih drzavnih vodja.

 

Link to comment
34 minutes ago, radisa said:

https://www.linkedin.com/pulse/big-company-disease-silent-killer-corporate-giants-damon-baker/

 

Kao poslednji primer bi izdvojio Intel...

 

Takve stvari se ne vide odmah, kod velikih kompanija traju i decenijama (za Intel sad izlaze članci da to traje 15+ godina, na primer, što znači da je neko to znao, godinama, ali da je išlo kako je išlo, jer je na papiru izgeldalo dobro)...

 

No, ok, veruj da mengment vodi računa o kompaniji, više nego osvojim bonussima i zlatnim padobranima, svakom svoje...

 

 

 

Ma ne vodi menagment uopšte računa o tim velikim kompanijama, vidi se to na berzi gde sve redom propadoše.

Intel "propo", 125.000 zaposlenih, vrednost kompanije 191 milijarda $. Kupio novi laptop kad u njemu Intel procesor poslednje generacije, radi kao munja.

Gde li se samo napajate ovim mudrostima?

 

Link to comment
On 28. 9. 2024. at 12:32, Snow said:

Južna Koreja je započela modernizaciju i demografsku tranziciju pre 80 godina, Srbi pre 200, Francuzi pre 300, a danas su 100 godina ispred nas. To bi bilo kao da se čobanin sa Golije iz 1832. preko noći zadesi u tehnofeudalizmu paks amerikane, skorojevići, praziluk i sve što ide uz to, i takvih je 90% tamo.

Neuporedivo sa nama i sa bilo kim drugim na planeti i zato su zanimljivi za izučavanje.

Južnoj Koreji, Japanu i ostalim Kinama daleko lepo kuća.

 

Toliko je dobar život tamo da ljudi dobrovoljno odlaze u fejk zatvore da bi pobegli od hiper kompetetivne eksploatacije na poslu i školi.

 

https://www.reuters.com/article/us-southkorea-prisonstay-idUSKCN1NS0JB/

 

HONGCHEON, South Korea (Reuters) - For most people, prison is a place to escape from. For South Koreans in need of a break from the demands of everyday life, a day in a faux jail is the escape.

"This prison gives me a sense of freedom," said Park Hye-ri, a 28-year-old office worker who paid $90 to spend 24 hours locked up in a mock prison.

Since 2013, the "Prison Inside Me" facility in northeast Hongcheon has hosted more than 2,000 inmates, many of them stressed office workers and students seeking relief from South Korea's demanding work and academic culture.

 

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...