Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

48 minutes ago, slepa živana said:

imam teoriju da ta kretenska ekipa koja sad upravlja zemljom, nema sposobnost ne da shvati, nego da prihvati osnovne principe velikih sistema.

 

tako zamišljam da tamo neki popadić kaže, ej vidi koliko je skupo ovo pranje ulica ovako često, ajde to malo da proredimo... i proredi i stavi pare u džep. i posle deset dana kaže, vidiš kako sam pametan, i ovako je super. on ne može da shvati da je neko kompetentan pre njega tako odredio jer je to neophodno. posledice njegove ignorancije osetiće se tek kasnije, za više meseci ili godinu dana, a on se više neće ni sećati šta je uradio na početku.

 

a tek takav neko u obrazovanju ili kulturi, pa to će se videti za deceniju, kao što se sad vidi... a više se niko ne seća kako su počeli da se menjaju udžbenici, lektire, smanjuju budžeti, izbacuju ubacuju predmeti...

 

tako moja majka koristi usisivač. napuni se papirna jednokratna kesa, ona je baci a nema novu da stavi, i onda usisava bez kese. uspe da usisa par puta i onda usisivač crkne. a taman je smislila kako da uštedi na kesama.

 

Mislim i da sve poremecene vodje i samozvane mesije imaju nameru da njihovo ostane upisano kao zlatno doba, sto znaci da se svesno priprema raspad sistema i kada ga poznaju. Zato su bitni spomenici, stadioni, putevi, posto su svesni da unistavaju institucije, drustvo i medjuljudske odnose da se ne oporave, ili da ne dodju sebi nekoliko decenija, taman toliko da oni imaju vremena da udju u knjige, pa da neko vreme bude da su bili neko. A oni sami ce napraviti da imaju dinastije po raznim upravljackim strukturama, zato ne daju fakultete i obesmislice obrazovanje

 

Ovaj faks je specifican i po tome sto ga brani izmedju ostalih neko kao ova devojka sto su samarali. Neko ko tako jasno, precizno rastavlja proceduralni problem oko samih izbora, a koji radikali kao smatraju sporednom stvari i temom nekih tamo studenata, predstavlja opasnost kao potencijalni animator sirih masa

Edited by villiem
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

53 minutes ago, slepa živana said:

imam teoriju da ta kretenska ekipa koja sad upravlja zemljom, nema sposobnost ne da shvati, nego da prihvati osnovne principe velikih sistema.

 

tako zamišljam da tamo neki popadić kaže, ej vidi koliko je skupo ovo pranje ulica ovako često, ajde to malo da proredimo... i proredi i stavi pare u džep. i posle deset dana kaže, vidiš kako sam pametan, i ovako je super. on ne može da shvati da je neko kompetentan pre njega tako odredio jer je to neophodno. posledice njegove ignorancije osetiće se tek kasnije, za više meseci ili godinu dana, a on se više neće ni sećati šta je uradio na početku.

 

a tek takav neko u obrazovanju ili kulturi, pa to će se videti za deceniju, kao što se sad vidi... a više se niko ne seća kako su počeli da se menjaju udžbenici, lektire, smanjuju budžeti, izbacuju ubacuju predmeti...

 

tako moja majka koristi usisivač. napuni se papirna jednokratna kesa, ona je baci a nema novu da stavi, i onda usisava bez kese. uspe da usisa par puta i onda usisivač crkne. a taman je smislila kako da uštedi na kesama.

Upravo si opisala upravljanje velikm kompanijama u 21. veku...

 

Zašto bi se upravljanje državom razklikovalo?

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Upravo si opisala upravljanje velikm kompanijama u 21. veku...

 

Zašto bi se upravljanje državom razklikovalo?

Pa da, ako propadne, zatvorimo državu i otvorimo novu.

  • +1 2
  • Wub 2
  • Haha 2
Link to comment
8 minutes ago, Dsnake said:

Pa da, ako propadne, zatvorimo državu i otvorimo novu.

Pa sa džavom je još lakše, tahički, gotovo da ne može da propadne...

 

Ali ih ljude koji su na položaju to nije briga... Uzeće pare i nestati... Kao i u kompanijama, gde menagement gleda kako da namakne povećanje profita da bi dobio bonuse, pa makar sjebao kompaniju na duže staze...

 

Poenta priče je da se ni politikom (u SRbiji, a često i šire), ni magementom (bilo gde) ne bave ljudi kojima je dugutrajni boljitak nešto bitno, cilj je kratkoročno, 4-8 godina uzeti što više i nestati (u politici), odnosno, preći u neku drugu firmu (u poslu)...

 

Jbg, zbog toga imamo gomilu stvari koje sada imamo, kako u politici, tako i u poslovnim odnosima...

Edited by radisa
Link to comment
2 minutes ago, Dsnake said:

I ako ti život propadne, zatvoriš ga.

 

život je ionako precenjen

 

Screenshot_20240929_162711.thumb.jpg.0f0c7a187a24c31c8af35f77f14a5340.jpg

 

1 minute ago, radisa said:

Poenta priče je da se ni politikom (u SRbiji, a često i šire), ni magementom (bilo gde) ne bave ljudi kojima je dugutrajni boljitak nešto bitno, cilj je kratkoročno, 4-8 godina uzeti što više i nestati (u politici), odnosno, preći u neku drugu firmu (u poslu)...

 

apsolutno. najebali smo mi lojalni koji nemamo drugu firmu da pobegnemo.

  • +1 4
Link to comment

Upravo. Država prebivališta se ne menja lako kao firma, a svakako ne za milione ljudi u kratkom roku. Uvek tu ostane dovoljno ljudi za održavanje dužničkog ropstva. To je taj neki biznis model.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dunja said:

Upravo. Država prebivališta se ne menja lako kao firma, a svakako ne za milione ljudi u kratkom roku. Uvek tu ostane dovoljno ljudi za održavanje dužničkog ropstva. To je taj neki biznis model.

Plus sa drzavom ide teritorija a svaka teritorija ima nesto sto vredi para. Pa cedi do beskonacnosti.

 

@radisa ja imam teoriju da prosto na svako mesto dodje onaj koji najvise zeli to mesto, ne onaj koji je najbolji za to. Da li si ti spreman da ubijas ljude ne bi li dosao na vlast u Srbiji? Nisi. E neko jeste a taj koji jeste je takav zato sto zeli to mesto mnogo vise jer mu donosi moc i novac koji voli a koji nikada ne bi bez toga postigao. Jedini nacin da kontrolises vlast da bude dobra je preko izbora i skidanja iste, tj. protivtezom naroda i njegovih zelja. Moramo prihvatiti da u 99% slucajeva na vlast dolaze ljudi bez kojih bi svet bio bolje mesto te da moramo da naucimo kako da takve nateramo da ipak urade nesto dobro i za nas. Mislim i toliko hvaljeni Tito je bio lik koji je likvidirao i zatvarao hiljade ljudi, cesto potpuno nevinih a slobodno vreme provodio bahateci se kao da je Luj 14. Hvalimo ga samo zato sto je uprkos svemu tome uradio nesto dobro i za drzavu.

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, radisa said:

Upravo si opisala upravljanje velikm kompanijama u 21. veku...

 

Zašto bi se upravljanje državom razklikovalo?

 

Tačno, zato su sve "velike kompanije" u 21. veku propale. Ostale su samo male.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, garcia said:

i niko da podigne glas protiv poslodavca 🤷‍♂️

 

zato velike kompanije i mrze sindikalno organizovanje, radnička prava i slične budalaštine, em smetaju em usporavaju progres

Edited by dunja
  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Mislim i toliko hvaljeni Tito je bio lik koji je likvidirao i zatvarao hiljade ljudi, cesto potpuno nevinih a slobodno vreme provodio bahateci se kao da je Luj 14. Hvalimo ga samo zato sto je uprkos svemu tome uradio nesto dobro i za drzavu.

 

Fala bogu, pa ne hvalimo svi najveceg sina nasih naroda i narodnosti..

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Luther said:

 

Tačno, zato su sve "velike kompanije" u 21. veku propale. Ostale su samo male.

https://www.linkedin.com/pulse/big-company-disease-silent-killer-corporate-giants-damon-baker/

 

Kao poslednji primer bi izdvojio Intel...

 

Takve stvari se ne vide odmah, kod velikih kompanija traju i decenijama (za Intel sad izlaze članci da to traje 15+ godina, na primer, što znači da je neko to znao, godinama, ali da je išlo kako je išlo, jer je na papiru izgeldalo dobro)...

 

No, ok, veruj da mengment vodi računa o kompaniji, više nego osvojim bonussima i zlatnim padobranima, svakom svoje...

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...