Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

53 minutes ago, copkillah said:

 

+1

Bukvalno sam pogledao ovaj kvot i bio u fazonu "pa to sam i napisao, zar nisam", tačno to sam i mislio, kao, ovo je moja originalna misao

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
14 hours ago, duda said:

Ja ne kapiram šta je sa tim našim narodom jbt.

Pa i to govno valjda živi u Leskovcu.

Malo pratiti, videti navike, pa onda u zgodnom momentu, ćebovanje, pa to barem znamo da radimo.

Tihi, Prle, pa je li nam to tradicija ili smo izmaštali a ovamo sve bezmudo.

ubedjen sam da koreni ovoga vuku u devdedesete, kad se nije primecivalo i olako se zaboravilo kako su hiljade sugradjana pogresne nacije prebijani, silovani i na kraju ubijani

 

a evo vidim slicno misle i strucne osobe iz linka kog je @Moonwalker ostavila ispod tvog posta

 

Kada je o tome reč, mi smo iz ratnih 1990-ih godina izašli sa poremećenom percepcijom mnogih stvari.

Link to comment
8 hours ago, Radoye said:

 

Jbg u mom rodnom kraju bio slucaj da je zena izgubila pos'o jer je odbila napadnog sefa pa fasovala batine od muza - "sigurno si ga izazivala kurvo" + "a sta bi ti falilo i da si mu malo dala, kako cemo sad s jednom platom".

 

WTF?! Ovo da zet kaže mojoj sestri, dobio bi od mene batine svakako, kad je već pičketina da se sam pobije sa šefom. 

 

EDIT: I sa šefom bih išao da se objasnim, kada već neće on. 

 

EDIT 2: Ovo važi i za ženu, naravno.

Edited by Ayatollah
  • +1 3
Link to comment
43 minutes ago, Shan Jan said:

Smece od artikla ko svi danas koji se bave problemom muskaraca ali ako ti se bas cita evo ti link preko webarchive: https://archive.ph/gT8kY


Pročitah, jeste površno ali bar nije dugačko :D

 

Gomila opštih mesta ali sudeći po ovim silnim statistikama što navode opšta slika def ne izgleda baš veselo :mellow:

 

Izgleda da cela ta priča brak/deca ostaje na ovim patrijarhalnim muškarcima i ženama kojima takvi ne smetaju kojih ima u sličnim procentima, ostaje im samo da se nadju i upare, poučeni prethodnim bračnim iskustvom hopefully.
Ostalim ženama se smučili muškarci kao takvi, a ovi nesnadjeni mučenici što nemaju top plate i status mogu da si spreme harakiri otprilike


According to one survey in 2021, 79% of South Korean men in their 20s believe they are victims of “reverse discrimination”. In neighbouring Japan, a survey the same year found that 43% of men aged 18 to 30 “hate feminism”.

 

In the oecd, a club of mostly rich countries, South Korea has the biggest gender pay gap. Women earn 31% less than men. In Japan that gap is 21%.

 

In a survey in 2023 by ipsos, a pollster, 72% of South Koreans agreed that “a man who stays home to look after his children is less of a man,” the highest rate in the 30 countries surveyed.

 

In Japan the age at which men lose their virginity has always been high. It has remained so: in 2022, 42% of men in their 20s said they had never had sex, while 17% of those in their 30s were virgins, too.

A government report from 2022 found that 40% of men had never been on a date. :huh:
 

In South Korea some women have sworn off heterosexual relationships altogether. In 2019 a fringe “4b” movement emerged there. It involves women abstaining not just from marriage and childbirth, but also dating and sex with men. They believe a life with a man is a life without freedom. “I’m not even fighting the patriarchy—I’ve decided to walk out of it,” says Kim Jina, a 4b practitioner.


In South Korea, a government survey showed that over 60% of Korean men in their late 20s believe getting married and having children is “necessary” in their lives. Only 34% of women in the same age group agreed.


A survey by a dating app last year found that, among divorced singles, 37% of Korean women said that a “patriarchal” man would be their least favourite date. A similar share of men said they didn’t want to date feminists.


 

 

Link to comment
6 minutes ago, Leia said:


Pročitah, jeste površno ali bar nije dugačko :D

 

Gomila opštih mesta ali sudeći po ovim silnim statistikama što navode opšta slika def ne izgleda baš veselo :mellow:

 

Izgleda da cela ta priča brak/deca ostaje na ovim patrijarhalnim muškarcima i ženama kojima takvi ne smetaju kojih ima u sličnim procentima, ostaje im samo da se nadju i upare, poučeni prethodnim bračnim iskustvom hopefully.
Ostalim ženama se smučili muškarci kao takvi, a ovi nesnadjeni mučenici što nemaju top plate i status mogu da si spreme harakiri otprilike


According to one survey in 2021, 79% of South Korean men in their 20s believe they are victims of “reverse discrimination”. In neighbouring Japan, a survey the same year found that 43% of men aged 18 to 30 “hate feminism”.

 

In the oecd, a club of mostly rich countries, South Korea has the biggest gender pay gap. Women earn 31% less than men. In Japan that gap is 21%.

 

In a survey in 2023 by ipsos, a pollster, 72% of South Koreans agreed that “a man who stays home to look after his children is less of a man,” the highest rate in the 30 countries surveyed.

 

In Japan the age at which men lose their virginity has always been high. It has remained so: in 2022, 42% of men in their 20s said they had never had sex, while 17% of those in their 30s were virgins, too.

A government report from 2022 found that 40% of men had never been on a date. :huh:
 

In South Korea some women have sworn off heterosexual relationships altogether. In 2019 a fringe “4b” movement emerged there. It involves women abstaining not just from marriage and childbirth, but also dating and sex with men. They believe a life with a man is a life without freedom. “I’m not even fighting the patriarchy—I’ve decided to walk out of it,” says Kim Jina, a 4b practitioner.


In South Korea, a government survey showed that over 60% of Korean men in their late 20s believe getting married and having children is “necessary” in their lives. Only 34% of women in the same age group agreed.


A survey by a dating app last year found that, among divorced singles, 37% of Korean women said that a “patriarchal” man would be their least favourite date. A similar share of men said they didn’t want to date feminists.


 

 

 

Dobro, ovde ima dve teme koje se preplicu, jedna zasto nema dece, druga sto se muskarci povlace iz danasnjeg mainstream-a.

 

Kad je u pitanju prvo, ne znam, mnogo je kompleksna tema. Moje licno misljenje je da razvijene zemlje su previse dozvolile kapitalu da kreira narativ a potrosacko drustvo bukvalno gura ljude da trose pare i vreme na gluposti dok stvari koje su neophodne za podizanje dece - krov nad glavom, cuvanje dece, skolovanje, nalazenje vremena da zapravo budes sa svojom decom... sve to postaje jako tesko za ostavriti za vecinu ljudi. Jednostavno danasnje drustvo nije pravljeno da bude family/child friendly. 

 

Kad je u pitanju ovo drugo, pa... narativ u razvijenim zemljama je postao izuzetno anti-muski. Ne samo to, vec i politike. Evo u mojoj firmi, gde u celom ITu ima otprilike isto zena koliko i muskaraca, gledaju pojedinacno timove gde su zene manjina i vrse pritisak na menadzere da zaposle kandidate koji su losi samo zbog pola. Hell yeah, prolazili smo kroz zvanican trening gde se kompanija hvali da ce dati dodatne treninge za marginalizovane grupe™ i da sefovi moraju da uzmu u obzir rasu/pol/seksualno opredelenje kad zaposljavaju i, pazi sad ovo, daju unapredjenje radnicima :gospode: Pogadjas koja je jedina grupa koju treba tu zaobici? Jeste, vas Shan Jan i njegovi beli strejt muskarci. Kako ta diskriminacija nije protivzakonita meni nije jasno. O da, btw, HR koji sve to gura su sve zene a i u finasijskom sektoru su 90% zene ali to selebrejtujemo. To ne treba da se ispravlja zaposljavanjem muskaraca koji nisu kvalifikovani za taj posao.

 

Ali to je neki moj mikrokosmos u americkoj firmi u Srbiji. Sa druge strane i dalje imas puno zatucanosti, mizogonije, loseg odnosa prema zenama u gomili drugih situacija u Srbiji. I ovo, bukvalno izivljavanje jer su fizicki slabiji pol. To ce vec zenski deo foruma znati bolje. 

 

A najbolji nacin da citas ove clanke je da zamenis pojam muskarac sa pojmom zena i vidis da li ti se svidja narativ i zakljucak. Npr:

Even so, men’s lives in much of the region have improved. East Asia’s “daughter preference” is fading, with boys and girls alike expected to do well in school. The college enrolment rate for boys is now higher than that of girls in South Korea, China and Taiwan. In Japan it is still higher for girls, but only by three percentage points.

 

Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Moje licno misljenje je da razvijene zemlje su previse dozvolile kapitalu da kreira narativ a potrosacko drustvo bukvalno gura ljude da trose pare i vreme na gluposti dok stvari koje su neophodne za podizanje dece - krov nad glavom, cuvanje dece, skolovanje, nalazenje vremena da zapravo budes sa svojom decom... sve to postaje jako tesko za ostavriti za vecinu ljudi. Jednostavno danasnje drustvo nije pravljeno da bude family/child friendly. 


Potrošačko društvo a sve manje sigurnosti posla, slabe šanse da se od plate obezbedi krov nad glavom i sl. pa se troši uglavnom na trenutna zadovoljstva.

A opet očigledno ni raniji patrijarhalni setup bio baš tako sjajan iako jeste bio family/child friendly, ako ovako ogroman procenat žena ”napušta brod” čim im se ukaže prilika.

I biće sve gore, dolazi sve jeftinija radna snaga iz delova sveta gde natalitet buja, svako je potrošan i zamenljiv, pa ti onda u takvom okruženju nadji i vremena i energije da se posvetiš i sebi samom a kamoli drugome

 

35 minutes ago, Shan Jan said:

Kad je u pitanju ovo drugo, pa... narativ u razvijenim zemljama je postao izuzetno anti-muski. Ne samo to, vec i politike. Evo u mojoj firmi, gde u celom ITu ima otprilike isto zena koliko i muskaraca, gledaju pojedinacno timove gde su zene manjina i vrse pritisak na menadzere da zaposle kandidate koji su losi samo zbog pola. Hell yeah, prolazili smo kroz zvanican trening gde se kompanija hvali da ce dati dodatne treninge za marginalizovane grupe™ i da sefovi moraju da uzmu u obzir rasu/pol/seksualno opredelenje kad zaposljavaju i, pazi sad ovo, daju unapredjenje radnicima :gospode: Pogadjas koja je jedina grupa koju treba tu zaobici? Jeste, vas Shan Jan i njegovi beli strejt muskarci. Kako ta diskriminacija nije protivzakonita meni nije jasno. O da, btw, HR koji sve to gura su sve zene a i u finasijskom sektoru su 90% zene ali to selebrejtujemo. To ne treba da se ispravlja zaposljavanjem muskaraca koji nisu kvalifikovani za taj posao.

 

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane :fantom: 

Da bi ”lošiji” kandidat napredovao i postao bolji treba prvo da ga zaposliš i daš mu šansu, zato se takav pristup valjda i zove pozitivna diskriminacija, jesi ti malo diskriminisan ali ipak u ime opšteg dobra. Gore kritikuješ kapitalizam kao previše surov model, a ovo ti je upravo primer kako izgleda kad profit i performans nisu jedini kriterijumi.
Mislim jesu i dalje (da se ne zajebavamo), i ovakve stvari se rade zbog imidza kompanije mnogo više nego zbog brige za interese radnika, ali opet bude i neke kolateralne koristi za žene i ostale crnce

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...