Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, copkillah said:

 

Ne kažem da ima ko da uradi, već šta bi bilo jedino ispravno.

Jeste, ali kada to ne radi, a svi znaju da ne radi onda pravda mora malo drugačije da se izvrši.

 

Ja sam onomad pisala ovde o slučaju kada je celo selo mrtvo-ladno ispratilo jedno  ozbiljno premlaćivanje nasilnika (pokušao da siluje mladu devojku). Znalo se da taj slučaj neće ni biti prijavljen jer to ne sme da ode u javnost, a sve da je i prijavljeno, od toga ne bi bilo pravde (i tada je to bilo opštepoznato).

Devojčin brat je baš ozbiljno prebio nasilnika, ovaj imao drskosti da to posle prijavi, ali kao što rekoh, nije bilo svedoka, zapravo su svi pitani svedočili u korist devojčinog brata.

Narod imao osećaj za pravdu i empatiju.

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, duda said:

Jeste, ali kada to ne radi, a svi znaju da ne radi onda pravda mora malo drugačije da se izvrši.

 

Ja sam onomad pisala ovde o slučaju kada je celo selo mrtvo-ladno ispratilo jedno  ozbiljno premlaćivanje nasilnika (pokušao da siluje mladu devojku). Znalo se da taj slučaj neće ni biti prijavljen jer to ne sme da ode u javnost, a sve da je i prijavljeno, od toga ne bi bilo pravde (i tada je to bilo opštepoznato).

Devojčin brat je baš ozbiljno prebio nasilnika, ovaj imao drskosti da to posle prijavi, ali kao što rekoh, nije bilo svedoka, zapravo su svi pitani svedočili u korist devojčinog brata.

Narod imao osećaj za pravdu i empatiju.

 

Ja znam i za ovaj slučaj, nego je generalno jeziva pomisao da svako može da uzima pravdu u svoje ruke. S druge strane, nekad je to jedina opcija da dođeš do nekog zadovoljenja pravde.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
38 minutes ago, duda said:

Ja ne kapiram šta je sa tim našim narodom jbt.

Pa i to govno valjda živi u Leskovcu.

Malo pratiti, videti navike, pa onda u zgodnom momentu, ćebovanje, pa to barem znamo da radimo.

Tihi, Prle, pa je li nam to tradicija ili smo izmaštali a ovamo sve bezmudo.

Sve se apsolutno slazem samo razmisljam sada, posto sam i sam iz manjeg grada, kako to zapravo izgleda u praksi... Mozda su sela tu u prednosti ali u gradovima poput Leskovca ti imas citav sistem, geng takoreci, povezanih ljudi - bizmismena, politicara, sudija, advokata, policajaca, lokalnih krimosa... koji rade zajedno. Ne sumnjam da se Koreanac lepo asimilovao u tako nesto. Onaj ko bi ga premlatio bi i sam najebo, pitaj boga koliko zestoko.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Sve se apsolutno slazem samo razmisljam sada, posto sam i sam iz manjeg grada, kako to zapravo izgleda u praksi... Mozda su sela tu u prednosti ali u gradovima poput Leskovca ti imas citav sistem, geng takoreci, povezanih ljudi - bizmismena, politicara, sudija, advokata, policajaca, lokalnih krimosa... koji rade zajedno. Ne sumnjam da se Koreanac lepo asimilovao u tako nesto. Onaj ko bi ga premlatio bi i sam najebo, pitaj boga koliko zestoko.

 

Ne mora nužno da znači, ovde ljudi lako prodaju svoje, a kamoli strance. Lako bi moglo da se desi i da mu okrenu leđa, pogotovo ako bi ga neko gadno udesio. Da se ne zameraju za svaki slučaj. Ljudi su mahom pičke kada su te stvari u pitanju.

 

Link to comment
5 minutes ago, Shan Jan said:

Sve se apsolutno slazem samo razmisljam sada, posto sam i sam iz manjeg grada, kako to zapravo izgleda u praksi... Mozda su sela tu u prednosti ali u gradovima poput Leskovca ti imas citav sistem, geng takoreci, povezanih ljudi - bizmismena, politicara, sudija, advokata, policajaca, lokalnih krimosa... koji rade zajedno. Ne sumnjam da se Koreanac lepo asimilovao u tako nesto. Onaj ko bi ga premlatio bi i sam najebo, pitaj boga koliko zestoko.

Naravno.

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Sve se apsolutno slazem samo razmisljam sada, posto sam i sam iz manjeg grada, kako to zapravo izgleda u praksi... Mozda su sela tu u prednosti ali u gradovima poput Leskovca ti imas citav sistem, geng takoreci, povezanih ljudi - bizmismena, politicara, sudija, advokata, policajaca, lokalnih krimosa... koji rade zajedno. Ne sumnjam da se Koreanac lepo asimilovao u tako nesto. Onaj ko bi ga premlatio bi i sam najebo, pitaj boga koliko zestoko.

Sve kapiram, baš slično razmišljam.

Ipak, mali je to grad, nije da se ne zna ko je ko.

Izgleda da živimo vreme u kome ponovo treba razvijati sklonost i osećaj ka subverzivnom delovanju i organizovanju.

Dakle, samo provereni ljudi ,tj ljudi od poverenja i tajnost.

Bukvalno Tihi - Prle akcije.

  • +1 3
Link to comment

Jebote, nisu tukli po Jagodini kad im žene ucenjuju seksom, tući će ovoga. 

Mislim, sad hoće, kad bude iza rešetaka..

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Jebote, nisu tukli po Jagodini kad im žene ucenjuju seksom, tući će ovoga. 

Mislim, sad hoće, kad bude iza rešetaka..

 

Pa ovo je lakše, stranac, nikad ne može da ima istu zaštitu kao neki lokalni budža, nikad.

 

Link to comment
50 minutes ago, duda said:

Ja ne kapiram šta je sa tim našim narodom jbt.

Pa i to govno valjda živi u Leskovcu.

Malo pratiti, videti navike, pa onda u zgodnom momentu, ćebovanje, pa to barem znamo da radimo.

Tihi, Prle, pa je li nam to tradicija ili smo izmaštali a ovamo sve bezmudo.

 

Pa vidiš da ni ovi iz sindikata što su objavili vest nemaju muda da mu napišu ime i stave sliku, nego "uveliko poznati korejski menadžer proizvodnje".

Kome poznat, njegovim robovima? Pa od njih ionako nema vajde, do sad bi ga spustili u bunar da su ljudi.

Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

Pa ovo je lakše, stranac, nikad ne može da ima istu zaštitu kao neki lokalni budža, nikad.

 

Da, ali ucenjivanje onolikih žena seksom bi po statistici moralo bar kod nekog da izazove da ga oplavi, no matter what

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Da, ali ucenjivanje onolikih žena seksom bi po statistici moralo bar kod nekog da izazove da ga oplavi, no matter what

 

Slažem se, to ide s onim što sam rekao da su ljudi mahom pičke za neke stvari jbg.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Jebote, nisu tukli po Jagodini kad im žene ucenjuju seksom

Pa jadno da ne može jadnije. Bezmudo dakle.

 

Za vreme stare Yuge a i nove Yuge, žandarii odnosno policija nisu bili nežni ni malo.

U Hercegovini se gajio duvan (koji je uvek bio akcizna roba). Švercovalo se duvanom i tada. I uvek bi ti koji švercuju išli sa ženama, duvan se trpao ženama u njedra i pod suknje.  Zato što ti isti žandari ne bi smeli da taknu ženu ni slučajno, radile bi odmah vile i sekire.

I tada su seljaci bili beda, vazda donji, ali crvene linije su se znale. Branile se životom.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

 

Ne mora nužno da znači, ovde ljudi lako prodaju svoje, a kamoli strance. Lako bi moglo da se desi i da mu okrenu leđa, pogotovo ako bi ga neko gadno udesio. Da se ne zameraju za svaki slučaj. Ljudi su mahom pičke kada su te stvari u pitanju.

 

Mislim da mora da postoji u nekom trenutku situacija "kad je dosta dosta je", gde jednostavno vise ne razmisljas o pretnjama, prezivljavanju i posledicama. Ako je istina da je covek poslao dve zene u urgentni... sta jos treba, da ubije nekog?

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Mislim da mora da postoji u nekom trenutku situacija "kad je dosta dosta je", gde jednostavno vise ne razmisljas o pretnjama, prezivljavanju i posledicama. Ako je istina da je covek poslao dve zene u urgentni... sta jos treba, da ubije nekog?

 

Pa slažem se, kao što rekoh, još je bezazlenije ako to uradiš strancu, a u ovom slučaju bi to bila neka pravda pošto nešto sumnjam da će da završi u zatvoru.

 

Link to comment
8 hours ago, Valk said:

Godinama se priča o manijaštvu korejskih biznismena, sećam se pre nekoliko godina da je u Samsungu na Novom Beogradu lik opalio ženi šamar, na sred kancelarije.

Nemoguće da baš svi znaju kung-fu i slično, pa da ne može nijedan da fasuje batine. Ološ.

Kung Fu je kineski 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...