Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 minutes ago, giuseppe said:

Opet TW, neko prebrojao Gašićev body count. Mada mislim da fali još.

 

Screenshot_20240922-154101.thumb.png.d4958e23de86333ca704ad94380f87f6.png

I meni je umro ujak. 

Da li razumete da ovakvim prebrojavanjem žrtava koje nemaju veze s režimom činite uslugu istim, jer kada jedan fakt padne, padaju i ostali ma koliko realni bili. 

  • +1 1
  • -1 3
  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Regruti bi mogli da imaju veliku prednost da mogu da polože za B, C i E kategoriju i da time imaju jednu prednost da ne moraju to da plaćaju u civilnom životu“, rekao je Miloš Vučević.
Mogu da zamislim kako bi ih obučili za vožnju i to sve za 75 dana

  • +1 7
Link to comment

Nema to veze sa tih 75 dana, od '82 kad su ukinute vojne dozvole, radi se po istom sistemu kao u civilstvu.A pošto nemaju šta pametnije da rade osim da idu na obuku može to drastično brže da se završi nego civilno.

 

Mada ovo je više marketinški izrečeno kao nekad, ako već ideš u vojsku gledaj da bude auto-jedinica bar ti ostane dozvola.I ogroman broj trenutnih profesionalnih vozača, vozi jer ima kategoriju iz vojske.

Link to comment
2 hours ago, giuseppe said:

Bukvalno je svaka stavka ili direktno ili indirektno povezana sa radikalskim bitangama, a čak i da nema direktne veze, niko nije odgovarao (ubijen čovek u policijskoj stanici u Boru) ili je krivica prebačena na žrtve (pijani piloti npr).

Sve 5. Kakve veze ima s masovnim ubistvom u npr Ribnikaru? 

Kakve ima Davinić, Šutanovac s ubistvom u Karašu? Kakve veze ima bilo ko s masovnim ubistvom u Jabukovcu? 

Potreba da se upre prstom u one kojih nam je preko q nije korisna, njima daje materijal da patetišu "Eto ja sam kriv i za... Pucajte nja nja...*

I onda super, jer ako nije kriv za A, zašto bi narpd verovao i za B. 

Edited by Zaboravan
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Zaboravan said:

S jedne strane, za očekivati je da se nesreće događaju s druge strane stvarno očekujete da u vojsci bude nešto kao bolje, sređenije nego u državi?

Bio neko recimo na vma poslednjih 20 godina?

Mafija žuta, crna, crvena, je sve pojela, do sapuna za dezinfekciju i tople vode. 

 

2 hours ago, Zaboravan said:

I meni je umro ujak. 

Da li razumete da ovakvim prebrojavanjem žrtava koje nemaju veze s režimom činite uslugu istim, jer kada jedan fakt padne, padaju i ostali ma koliko realni bili. 

Menu su ova dva posta saglasna samo u umanjivanu odgovornosti trenutno odgovornih, šta mašim?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Dnaralaske said:

 

Menu su ova dva posta saglasna samo u umanjivanu odgovornosti trenutno odgovornih, šta mašim?

Dao sam ti primere iz prošlosti. 

Ne treba mešati babe i žabe jer se time olakšava skidanje odgovornosti s odgovornih. 

Sadašnji režim je kriv za Duboni. 

Ok, zašto pređašna vlast nije zbog Jabukovca? 

Zašto pređašnja vlast nije rešila ubistvo gardista? 

U koga upreti prst? 

Eto jednostavno. 

Režim treba udarati jako, jasno i bez mogućnosti da vrda. 

Link to comment

Od svega nabrojanog, vlast je objektivno najmanje direktno odgovorna za Ribnikar, ako se izuzme tipično radikalski večiti govor mržnje prema svakome ko nije SNS i normalizacija nasilja u društvu, uz poslovičnu nekažnjivost. A vala je mogao i neko i ranije da makar ponudi ostavku makar po hijerarhijskoj i političkoj odgovornosti, npr za Karaš, gde je naša dična vojska ubila dva svoja vojnika dal zbog haškog optuženika, dal zbog proste krađe (verovatnije mi je ovo drugo).

 

A da će Vođa nadlajati i naći način da (se) opravda od svega niko ne sumnja, zato i ima sve medije. 

  • +1 6
Link to comment
Just now, giuseppe said:

Od svega nabrojanog, vlast je objektivno najmanje direktno odgovorna za Ribnikar, ako se izuzme tipično radikalski večiti govor mržnje prema svakome ko nije SNS i normalizacija nasilja u društvu, uz poslovičnu nekažnjivost. A vala je mogao i neko i ranije da makar ponudi ostavku makar po hijerarhijskoj i političkoj odgovornosti, npr za Karaš, gde je naša dična vojska ubila dva svoja vojnika dal zbog haškog optuženika, dal zbog proste krađe (verovatnije mi je ovo drugo).

 

A da će Vođa nadlajati i naći način da (se) opravda od svega niko ne sumnja, zato i ima sve medije. 

Ne bih se slozio. Dok vlast nije odgovorna za to sto se rodi neko takav kao taj klinac, itekako je odgovorna sto ga njegov otac nekaznjeno vodi kao malog klinca da puca sa live municijom, sto je drzao pistolje i gomilu metaka na dohvat ruke i sto takvi ljudi, kao njegovi roditelji a i on sam, su se osetili dovoljno opusteno da se ponasaju nasilnicki bez kazne.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, giuseppe said:

Od svega nabrojanog, vlast je objektivno najmanje direktno odgovorna za Ribnikar, ako se izuzme tipično radikalski večiti govor mržnje prema svakome ko nije SNS i normalizacija nasilja u društvu, uz poslovičnu nekažnjivost. A vala je mogao i neko i ranije da makar ponudi ostavku makar po hijerarhijskoj i političkoj odgovornosti, npr za Karaš, gde je naša dična vojska ubila dva svoja vojnika dal zbog haškog optuženika, dal zbog proste krađe (verovatnije mi je ovo drugo).

 

A da će Vođa nadlajati i naći način da (se) opravda od svega niko ne sumnja, zato i ima sve medije. 

 

 

Vlast je [re svega odgovorna za ono posle Ribnikara i kako su krenili medijski da pristupaju tome i doprineli/izazvali Dubonu.

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, giuseppe said:

Od svega nabrojanog, vlast je objektivno najmanje direktno odgovorna za Ribnikar, ako se izuzme tipično radikalski večiti govor mržnje prema svakome ko nije SNS i normalizacija nasilja u društvu, uz poslovičnu nekažnjivost. A vala je mogao i neko i ranije da makar ponudi ostavku makar po hijerarhijskoj i političkoj odgovornosti, npr za Karaš, gde je naša dična vojska ubila dva svoja vojnika dal zbog haškog optuženika, dal zbog proste krađe (verovatnije mi je ovo drugo).

 

A da će Vođa nadlajati i naći način da (se) opravda od svega niko ne sumnja, zato i ima sve medije. 

Eto razumemo se. 

Zajebemo svako sranje koje se desi kao dokaz i stisnuti tamo gde je sve jasno kao dan. 

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Ne bih se slozio. Dok vlast nije odgovorna za to sto se rodi neko takav kao taj klinac, itekako je odgovorna sto ga njegov otac nekaznjeno vodi kao malog klinca da puca sa live municijom, sto je drzao pistolje i gomilu metaka na dohvat ruke i sto takvi ljudi, kao njegovi roditelji a i on sam, su se osetili dovoljno opusteno da se ponasaju nasilnicki bez kazne.

 

Ja sam ovo krenula da pisem, ali ovo nije odlika samo radikalskog perioda. Ima dece koja koriste vatreno oruzje, doduse bas po Beogradu jeste neobicno, ali po unutrasnjosti ihaj, potpuno nevezano za to dal su bili komunisti, DOS, pa sad radikali. I ko ima oruzje sa municijom u kuci, moze da pricha priche, ali verujem da visko procenat takvih drzi to oruzje u principu dostupno i deci i kome god u kuci. A Srbija je zemlja gde ima oruzja prilichno, mada se sad to gura vise u sferu kriminalaca jer je legalno oruzje postalo apsolutno preskupo.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Shan Jan said:

Ostavite reminder da proverite za par godina kako se zavrsio ovaj slucaj. 

 

Garantujem da ce na kraju, sta god je presuda, da vozac zavrsi sa onim sto je odsluzio u pritvoru plus nanogica. Zatim privremeno van iz vojske al vetovatno ce i da ga vrate posle nekog vremena. Mada mator je, mozda bude i prevremena penzija, cisto da moze da pije rakijicu u kuci dok ceka da mu istekne kazna a penzija kaplje. A ljude koje je ubio, jbg. Desava se. Niko iznad naravno nece da dobije nikakvu kaznu.

 

Samo krvna osveta u danasnjoj Srbiji.

 

Zašto kad je nebitan? Baciće ga niz vodu da zadovolje narod, ništa lakše.

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...