Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

27 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam kako je regulisano na auto putu, ali moguce da je ovom poslednjem u koloni zadatak da spreči preticanje kolone. 

 

Ako i jeste, onda je u pitanju protivzakonit zadatak kojim se ugrožava saobraćaj, rekao bih. Ako su hteli to da postignu, trebalo je da stave dva policijska vozila pod rotacijom koja će voziti paralelno i sprečavati preticanje vojne kolone.

 

14 minutes ago, Uskebasi said:

Van autoputa je zabranjeno preticati kolonu. Za auto put ne verujem da je tako, ali pretpostavljam da za kolonu oklopnih vozila ili mašina vaze neka pravila koja su posebno propisana. Sigurno ce neko naći neki vojni pravilnik kojim je to regulisano. 

Ne deluje mi na snimku da vozi neoprezno, vec da svesno blokira preticanje. 

 

Preticanje je u ZOBS-u suštinski definisano kao ulazak u traku u suprotnom smeru, tj. njime se ne smatra brža vožnja u drugoj traci u istom smeru. Dakle, suštinsko preticanje kolone je dozvoljeno i na magistralama/bulevarima ako se ona kreće sporijom trakom na mestima gde magistrala/bulevar ima najmanje dve trake u istom smeru.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

Војни учесници у саобраћају поступају у саобраћају у складу са законом којим се уређује безбедност саобраћаја на путевима, прописима о саобраћају на путевима и овим правилником.

(...)

колона војних возила је низ од пет или више војних возила која се крећу или су заустављена једно иза другог истом саобраћајном траком у истом смеру;

https://www.mod.gov.rs/multimedia/file/staticki_sadrzaj/službeni vojni list/2014/SVL broj 10.pdf

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, giuseppe said:

Aj što ga ima malo, nego da li iko ima neku iluziju da ovakva budževina na FAP- u stvarno može da naudi savremenim borbenim avionima? 

pored aviona postoje i helikopteri, koji lete niže i znatno sporije, koje ovakva budževina može da dohvati

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, giuseppe said:

Aj što ga ima malo, nego da li iko ima neku iluziju da ovakva budževina na FAP- u stvarno može da naudi savremenim borbenim avionima? 

Bolje će odgovoriti upućeniji od mene, naravno da nemam pojma, osim onog što sam pročitao malopre na Novoj o tom vozilu. U teoriji, ne zvuči loše. U praksi, jbg, sela je budala za volan.

 

edit: evo linka, ako nekog zanima

https://nova.rs/vesti/hronika/sta-je-to-pasars-vojno-vozilo-koje-je-ucestvovalo-u-nesreci-kod-kraljeva-u-kojoj-je-stradalo-pet-osoba/

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment

Definitivno se nepropisno kreću. Jasno je pravilnikom regulisano. 

Čak sad vidim da se jos jedan ispred krece levom trakom a drugi desnom. Ocigledno je da provociraju druge ucesnike. 

A pitanje je i da li su registrovani i da li smeju da se krecu javnim putevima, jer ne vidim tablice. 

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

Ne znam kako je regulisano na auto putu, ali moguce da je ovom poslednjem u koloni zadatak da spreči preticanje kolone. 

Druže jesi realan?

Link to comment
6 minutes ago, ToniAdams said:

Druže jesi realan?

Da, što? 

Napisah da ne znam kako je regulisano, ali mi ne deluje nestvarno da može da postoji neki razuman razlog zašto bi bilo onemogućeno preticanje kolone oklopnih ili uopšte vojnih vozila. 

Nesto kasnije smo resili misteriju. 

Link to comment

Ok, razjasnili smo da svakako voze nepropisno.

Ali ovo sa snimka je bitno razlicito od ovih nesreća. Jeste nepropisno i iritira, ali nije opasno

Link to comment

Jebote, pijano vojno lice koje pretiče u oklopnom vozilu pod pratnjom.

Taman kad pomisliš da te ništa više ne može iznenaditi. 
:ph34r:
 

jebote, koliko sam besan.

GYBNBYpWsAAU6se?format=jpg&name=medium

Edited by mraki
Link to comment
9 hours ago, Uskebasi said:

Ne znam kako je regulisano na auto putu, ali moguce da je ovom poslednjem u koloni zadatak da spreči preticanje kolone. 

To ne sme da radi vozilo koje nema predvidjenu svetlosnu signalizaciju.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...