Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Usput se vraćajući sa parade koja zapravo služi kao marketinška izložba za naše švercere, pardon, izvoznike oružja.

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, Ayatollah said:

 

To je slika i prilika te vojske koja bi kao trebala da utera nekakvu disciplinu maminim sinovima koji spavaju do podne. Pijani podoficir oklopnim vozilom pretiče na magistralnom putu...

 

Ne mogu da održe disciplinu ni u koloni vozila, a kao bi trebali u društvu.


U cijoj je ovo nadleznosti? Vojne policije i pravosudja, ili civilnih organa?

Link to comment
Just now, Moonwalker said:


U cijoj je ovo nadleznosti? Vojne policije i pravosudja, ili civilnih organa?

 

Hajde onako iz glave, sa mogućom marginom greške - vozača bi trebala da privede Vojna policija, jer civilna ne može da privodi vojna lica, i onda ga predaje u nadležnost civilnim organima, tj. tužiocu i sudu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Mr.Mxyzptlk said:

dal je realno da oni iz raske dovlace naoruzanje za parade?

Navodno, tog naoružanja zapravo ima tako malo da se za svaku paradu (ili kako se tačno zove) dovlači iz više različitih kasarni raštrkanih po Srbiji, pa se nekako namakne dovoljno da bi izgledalo reprezentativno na RTSu.

 

Izvor - profesionalni vojnik koji dopunjuje bednu platu prodajom polovnih delova za kola na KP.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Ayatollah said:

 

Hajde onako iz glave, sa mogućom marginom greške - vozača bi trebala da privede Vojna policija, jer civilna ne može da privodi vojna lica, i onda ga predaje u nadležnost civilnim organima, tj. tužiocu i sudu.

 

Ima na linku koji sam shareovao:

Quote

Zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja, policija je u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Kraljevu zadržala vozača M. V. (54) koji je upravljao vozilom Vojske Srbije.

 

Njemu je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Kraljevu na dalje postupanje.

Kako saznajemo, M. V. je oklopnim vozilom prešao na levu stranu puta, nakon čega se dogodila nesreća.

 

Link to comment

Mi smo isto prosli danas pored dve kolone na Milosu Velikom ali moram da kazem da su se uredno kretali.

 

Ovo gore, nemam reci. Ni za auto iza oklopnog transportera, dal je taj lik svestan na sta bi licio da ovaj ispred njega malo jace zakoci? 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Ne znam kako je regulisano na auto putu, ali moguce da je ovom poslednjem u koloni zadatak da spreči preticanje kolone. 

Zasto bi bio problem preticanje na autoputu? Takodje, kolone koje smo mi videli su imali policijska vozila pre i posle oklopnih transportera.

Link to comment

Van autoputa je zabranjeno preticati kolonu. Za auto put ne verujem da je tako, ali pretpostavljam da za kolonu oklopnih vozila ili mašina vaze neka pravila koja su posebno propisana. Sigurno ce neko naći neki vojni pravilnik kojim je to regulisano. 

Ne deluje mi na snimku da vozi neoprezno, vec da svesno blokira preticanje. 

Link to comment
43 minutes ago, ragasto said:

tog naoružanja zapravo ima tako malo

Aj što ga ima malo, nego da li iko ima neku iluziju da ovakva budževina na FAP- u stvarno može da naudi savremenim borbenim avionima? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...