Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, JozoMujica said:

Još jednostavnije je da pare držiš u banci.


Poznato je da lopovi prvo provere tvoje stanje na računima pre nego što  dodju da te opljačkaju. 
 

P.S.  Ako misle da imaš pare a ne daš, ima šanse da te malo muče da priznaš gde su… bilo gomila slučajeva 

Edited by braca
Link to comment
1 minute ago, braca said:


Poznato je da lopovi prvo provere tvoje stanje na računima pre nego što  dodju da te opljačkaju. 

 

Mogu samo da se razočaraju, ako su pare u banci nema šta da opljačkaju.

Meni to deluje kao jednostavnije rešenje nego da imaš pare za stan a ne smeš da pitaš da li je na prodaju da te ne bi opljačkali. :D

A i ako već čuju da se raspituješ za stan, možda će i da čuju da su ti pare u banci, ako razglasiš.

Link to comment

@Svemir Zeka

Taj deo nije sporan. Mada ja ne mislim da je to neko drasticno povećanje broja ovakvih dela, jer je toga bilo i pre. Samo je sad sve to dostupno javnosti. 

Medjutim, u kriminologiji se pravi ogromna razlika izmedju imovinskih dela i dela protiv zivota i tela i ucinilaca tih dela, gde po pravilu nema prelaza i preklapanja. Nema nuznog prelaska na novi nivo, sa kradje na ubistvo. 

Meni je ovde ipak najveći problem što medju odraslim ljudima ima mnogo ovakvih kao sto je ovaj vlasnik pumpe. Ajd i njega da branim malo, ko zna koliko puta su mu navijači prevrnuli inventar, ili ga lokalne siledzije maltretirale, ali to pucanje filma prema nekome ko nije u stanju da se odbrani je jezivo

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Uskebasi said:

@Svemir Zeka

Meni je ovde ipak najveći problem što medju odraslim ljudima ima mnogo ovakvih kao sto je ovaj vlasnik pumpe. Ajd i njega da branim malo, ko zna koliko puta su mu navijači prevrnuli inventar, ili ga lokalne siledzije maltretirale, ali to pucanje filma prema nekome ko nije u stanju da se odbrani je jezivo

 

Sanse da navijaci ikako prodju kroz Grebenac, gde je pumpa, su malo iznad nule. 

Pre ce biti da ljude mnogo iritira izostanak pravde koju bi trebale institucije da isporucuju..a to ne vidimo.

Link to comment
10 minutes ago, Uskebasi said:

Taj deo nije sporan.

Naravno, kao i to da je pumpadžija psiho. Niko to ne dovodi u pitanje.

Nego mi se u svetlu drugih maloletnih prestupnika par godina unazad čini kako se olako prelazi preko tu nekakve odgovornosti. Znam @Hamlet Strašni da je i ranije bilo delinkvenata. To je bilo i uglavnom je zbog nepostojanja roditelja, zlostavljanja, vrlo teških socijalno*ekonomskih uslova. Danas delinkventno ponašanje pokazuju maloletnici koji ničemu od navedenog ne pripadaju. I po mom skromnom mišljenju, zbog pogrešnog usmerenja u podizanju imputiranih upravom našim generacijama. Najvećim deloim. Nekih 15-20% nek otpadne na urođeno ili youtube.

I još jedna stvar, još od Koste K. pa naovamo: nisam pravnik i ne bavim se time, to vi bolje znate. Kako će se šta kvalifikovati. Ali mene zanima onaj deo gde je osećaj u sebi, doživljaj moralnog prekršaja, doživljaj da radiš nešto pogrešno i da preuzmeš odgovornost za posuptke. Tu deo nose roditelji, deo i sama deca, pa opet roditelji kad deca nešto prekrše. I tu ne govorim o Romima iz nekog sela, duboko depriviranim porodicama, ne, nego o vrloi belim i privilegovanim master doktor roditelje, koji su u životu prilično privilegovani. (spram recimo moje dečice u Ripnju, koja su Romi, koji uče i ne pada im na pamet da prave probleme po školi).

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, SNARC said:

 

Sanse da navijaci ikako prodju kroz Grebenac, gde je pumpa, su malo iznad nule. 

Pre ce biti da ljude mnogo iritira izostanak pravde koju bi trebale institucije da isporucuju..a to ne vidimo.

Ali se zato povećavaju sanse da naidje lokalni siledzija. Pretpostavljam da bi i njega vlasnik šišao? 

Proporcionalna pravda za lomljenje nosa i šišanje zbog 9000 dinara je takodje izostala. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Uskebasi said:

Ali se zato povećavaju sanse da naidje lokalni siledzija. Pretpostavljam da bi i njega vlasnik šišao? 

Proporcionalna pravda za lomljenje nosa i šišanje zbog 9000 dinara je takodje izostala. 

 

Idemo van teme..to selo je nedaleko od sela odakle su preci moje majke. Tu nema lokalnih siledzija. Ima lokalnih pijanaca i oni su mahom cool. Onaj ko proba da bude lokalni siledzija, popase cebovanje od celog sela. Jednom, dva puta..vise puta, sve dok se ne smiri ili ne ode odatle. 

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

I još jedna stvar, još od Koste K. pa naovamo: nisam pravnik i ne bavim se time, to vi bolje znate. Kako će se šta kvalifikovati. Ali mene zanima onaj deo gde je osećaj u sebi, doživljaj moralnog prekršaja, doživljaj da radiš nešto pogrešno i da preuzmeš odgovornost za posuptke. Tu deo nose roditelji, deo i sama deca, pa opet roditelji kad deca nešto prekrše. I tu ne govorim o Romima iz nekog sela, duboko depriviranim porodicama, ne, nego o vrloi belim i privilegovanim master doktor roditelje, koji su u životu prilično privilegovani. (spram recimo moje dečice u Ripnju, koja su Romi, koji uče i ne pada im na pamet da prave probleme po školi).

 

Jako puno ljudi u medicini chini mi se i vishe nemaju bash neku empatiju i moralnu odgovornost. Bar trecina u medicini je u mom iskustvu potpuno lishena moralne odgovornosti do tachke da im je ok da roknu nekog sam odok nece da ih uhvate.

Mislim da je slichno i u generalnoj populaciji, mislim da je to i SNSov 30%, ovi shto se laktovima biju ko ce moci da krade i bude SNSov sendvichar ako ne i batinash. Mislim da je chovek kao vrsta prosto nenormalno prilagodljiv, i da je unutrashnji moralni kompas uslovnog karaktera kod svih sa velikim individualnim razlikama.

 

Link to comment

Tapsanje na postupak vlasnika pumpe vise govori o tome koliko je narod ispizdeo na nasilnike svih uzrasta koji nas maltretiraju bez posledica (i cesto uz pomoc ljudi iz drzavnog aparata) nego o tome koliko je sam postupak ispravan.

  • +1 7
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
20 minutes ago, Shan Jan said:

Tapsanje na postupak vlasnika pumpe vise govori o tome koliko je narod ispizdeo na nasilnike svih uzrasta koji nas maltretiraju bez posledica (i cesto uz pomoc ljudi iz drzavnog aparata) nego o tome koliko je sam postupak ispravan.

 

Nije slucajno ceo medijski aparat upregnut da gospa Coku (ruka joj se pozlatila) predstavi kao dve samo ne heroja nacije.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
On 30. 8. 2024. at 22:26, đorđe geprat said:

surova metoda i zlostavljanje? javni čas šišanja i dokument snimljen telefonom. dajte. samo su bili izloženi ponižavajućem ritualu zbog kog će biti zajebavani u društvu.

 

obratite pažnju na reakciju roditelja. tu je zlo.

istrčao sam pred rudu na osnovu jednostranog izveštavanja. ne valja tako, vidim posle ovog saznanja

On 31. 8. 2024. at 9:09, Milosh76 said:

Prica ima i drugu stranu...

 

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/decaci-opljackali-pumpu-u-beloj-crkvi-vlasnik-ih-prebio-i-terao-da-jedni-druge-sisaju/784qgv4

 

- Pljačka je prijavljena policiji i inspektori su identifikovali mog sina i njegove drugove kao krivce. Sa sinom sam išao u stanicu da dam izjavu, to su učinili i roditelji druge dvojice. Deca su ispričala šta se dogodilo. Zatim je vlasnik pumpe došao kod nas kući i sasvim smo normalno pričali. Nikakav sukob nije bio, jer smo se dogovorili da ćemo nadoknaditi štetu koju su deca napravila - kaže on.

Sagovornik dodaje da je vlasnik pumpe potom došao kod njega i 27. avgusta oko 18 sati kako bi tražio da se deca izvine i njegovoj sestri, pošto je ona suvlasnik pumpe i takođe je oštećena strana.

 

- Odobrili smo i to, pustili smo decu da sednu u njegov auto kako bi ih on odvezao kod sestre da joj upute izvinjenje. Tada je usledila njihova drama i neviđena tortura - priča sagovornik.

 

Vlasnik pumpe, prema njegovim rečima, decu je odvezao u svoju kuću u Beloj Crkvi, uveo ih u dvorište i odmah počeo da ih tuče.

 

- Tukao ih je i šutirao, a pridružila mu se i sestra. Jednom detetu je slomio nos, pa ga je polivao vodom iz creva da bi isprao krv. Tortura ni tada nije prestala, već je decu opet stavio u kola i odvezao ih kod frizera da ih ošiša za kaznu. U salonu je bila gužva, pa je on kupio mašinicu za šišanje - priča potreseni čovek i objašnjava da je iživljavanje nad decom tada nastavljeno.

 

---------------

 

Ima ovde vise psihopata i kriminalaca, nego sto se mislilo...

 

žao mi je što sam ono onako napisao. nadam se da će vlasnike pumpe stići pravedna kazna

  • +1 2
Link to comment

ne izlazi mi izglave beskućnik manci. čuo sam se sa taletom, da mi javi kada i gde će da bude sahrana. rekao mi je da se još uvek vodi kao nn lice da niko nije došao da ga idetifikuje.

 

ćerka je dala onako slatku izjavu no, propustila je da kaže kako je moguće da otac koji joj je kupovao barbike, beinu o njoj i kupio joj stan, završio kao beskućnik.

 

edit: nešto o beskućništvu ovde kod nas. a gradonačelnik može da ponosno izjavi kako je beograd zaista velegrad. pošto već imamo beskućnike potvrda velegradstva je i njihovo prebijanje.

Edited by đorđe geprat
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...