Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

52 minutes ago, morgana said:

meni romi bas i nisu populacija na kojoj bih dokazivala tezu o frustu vecine nedostatkom pravne drzave

 

Ja nisam pomislila da su Romi ali jesam ukapirala da su neki obichni ili siromashniji ljudi. Sasvim svejedno chiji su, nema logike slaviti lika sto je slomio nos detetu.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niko ga valjda ne slavi, ali služi kao odličan primer, koliko je ovaj narod postao pička™.

 

Zamisli neki lokalni "pošteni" privatnik ti dodje na vrata i odvede ti dete da se izvini njegovoj sestri jer joj je ukrao par limenki i 9k dinara, verovatno pod parolom "znaš ti ko je on".

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Bambula said:

Niko ga valjda ne slavi, ali služi kao odličan primer, koliko je ovaj narod postao pička™.

 

Zamisli neki lokalni "pošteni" privatnik ti dodje na vrata i odvede ti dete da se izvini njegovoj sestri jer joj je ukrao par limenki i 9k dinara, verovatno pod parolom "znaš ti ko je on".

 

Kad je bio mlad, otac je ziveo pored jednog ciganskog naselja. Kaze bilo je opste poznato da se sa njima nije zajbavati, bio je jedan siromashniji Rom tamo recimo, i neko ga je zajebavao (od ovih bolje stojecih) za siromashtvo. Ovaj nadje neku sablju (kapiram neku machetu) i ubije tog shto ga je zajebavao.

Sad kichmu vishe slabo ko ima, ne znam ni dal je ja imam, ali imam paranoju kome dajem dete a savetujem i drugima.

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

Ovaj nadje neku sablju (kapiram neku machetu) i ubije tog shto ga je zajebavao.

Sad kichmu vishe slabo ko ima, ne znam ni dal je ja imam, ali imam paranoju kome dajem dete a savetujem i drugima.

U kom smislu?

Edited by Milošica
Link to comment
On 30. 8. 2024. at 22:35, copkillah said:

Mač sa dve oštrice, jer će tako neka budala pomisliti da ko zna šta čuva.

 

Ja sam za teksaški pristup i tablu na ogradi:

 

stw-2m-product-shot-400x500.jpg

 

:occ_cowboy:

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Uskebasi said:

 

Ja ne mogu da garantujem da moje dete jednog dana neće napraviti neku ovakvu glupost, to ne mogu da garantuju ni mnogo veći autoriteti od mene,

 

......

 

ali mogu da garantujem da bih onome ko mi ošiša i pretuče dete zapalio i pumpu i kuću i sve ostalo. Mislim, ne treba uzimati pravdu u svoje ruke, al jebeš ga... 

Ne može niko da predvidi tuđe postupke, pa ni svoje dece. Ali valjda u nekoj meri može svoje. Šta bi ti, recimo, uradio u međuvremenu, ovde gde su tačkice? I svih tvojih 9 lajkova?

 

Apsolutno nepreuzimanje odgovornosti za ponašanje svog deteta, za šta biste u zakonom bili odgovorni, niti za svoje preventivne ni korektivne odgovornosti. Akcenat u celoj priči je na psihopati, a šta je s ostalim učesnicima?

 

Ovo, to je doslovni mejnstrim danas. Moje dete, kidam gušu za njega, nek je uradilo kakvo god sranje. 

 

Nisu kriva, u konačnici, deca. Krivi su roditelji koji godinama implicitno šalju takvu poruku

Edited by Svemir Zeka
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

to da su pljačkaši pumpe romi(bar jedan od njih koji je pričao na onom fb videu) se saznalo tek dan(dva) posle, a preuzimanje pravde u svoje ruke i hajlovanje “frizera” je nastupilo odmah posle objave vesti

  • +1 2
Link to comment

Ova situacija je doslovno test situacij, dva dana razlike, daje dosta prostora da ljudi urade ili ne urade ništa

 

Ali interesantno kako niko ne spominje u toj zamišljrnoj situaciji odnos sebe i deteta no nakon izvršenog krivičnog jebenog dela. Neverovatno. 

Link to comment

Pakao. Umesto da razmišljaš ovako: da, odvela bih dete u policiju (bih) da malo popriča, u centar za socijalni rad ili kod psihologa, a da i mene malo protrkeljišu

Pa onda nema napolje mesec dana osim u kontrolisanim uslovima. Dovedeš rodbinu da ga nadgleda

 

Ti razmišljaš zapalio bih mu pumpu

 

U pičku materinu i Srbija 

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Zeko, ti moraš da nas učiš, a ne da nas kudiš :D

Ne moguja Milošice da učim roditelje savesti, to su morali odavno da nauče

  • +1 1
Link to comment

Kako se zvao onaj bivši Dodikov političar, čijeg su braca deca ubila u sred Beograda? Ista ta deca su samo par meseci ranije isprebijala i jednog doktora i njegovu decu.

 

Pokojnog Rašu Popova su isto maltretirala deca, a bilo je i slučajeva da su razna "deca" ubijala starce, beskućnike...

 

 

 

Sećam se da se ovde onda počelo pominjati kako nećemo moći da živimo od te iste dece, a ja sam rekao, ne, nego ćemo i mi posati suroviji, i nećemo dati da nas gaze. Nažalost, ako se stvari ne promene, a država i institucije postanu proaktivniji, biće baš tako.

  • +1 1
Link to comment

On ne zaslužuje, kao psihopata, kao posebna vrsta bića i poremećaja.

 

Međutim nekako se ova vest našla u brdu drugih delikventskih prestupa, a ja sam krenula od tvoje konstatacije da ne možeš da predividiš šta će dete nekad da uradi. Možda nešto drugo, možda dete nije romsko, i tako dalje.

 

Upada mi u oči da je psihopata šišanjem zamaglio činjenicu da opet imamo nekoliko prestupnika. I sve ih je više. I sve su mlađi.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...