Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Мислим да формално постоји боловање, као и за адвокате. Плаћени годишњи немају, али ако га пријаве за тај период се ослобађају пореза.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

За време болвања мислим да добијају 65 посто од пријављење. Или грешим?

Link to comment

Nisam bio precizan zbog nepoznavanja pravne terminologije i prava uopste, em sam karikirao, nadao sam se da je ocigledno: ali koliko znam vec se godinama za taksiste zahteva neki status, neka lica u svakom slucaju...

Taksisti iz nekog čudnog razloga imaju povlašćen položaj na tržištu taksi usluga činjenicom da postoji ograničen broj taksista koji mogu imati dozvolu za obavljanje posla. To je kartelsko ponašanje u svim drugim poslovima koji postoje na tržištu. Jedino se u ovom poslu kartel tretira kao dobra stvar - u svim ostalim se tretira kao pojava koja podiže cenu i spušta kvalitet usluge, a pored toga otvara prostor za korupciju (zbog ograničenog broja dozvola). 

 

No, to nema nikakve veze sa slučajem koji je bio povod za raspravu.

 

Zaista, nekim postovima sa topika je mesto na hate topiku, ne ovde. 

Link to comment

Мислим да формално постоји боловање, као и за адвокате. Плаћени годишњи немају, али ако га пријаве за тај период се ослобађају пореза.

Ok, hvala na korekciji. 

 

Ali ostaje da su bolovanjem propustili da zarade. Umanjuje im se iznos poreza i doprinosa ali na kraju meseca imaju manje para u novčaniku. Što ne važi za mnoge druge. 

Link to comment

Taksisti iz nekog čudnog razloga imaju povlašćen položaj na tržištu taksi usluga činjenicom da postoji ograničen broj taksista koji mogu imati dozvolu za obavljanje posla. To je kartelsko ponašanje u svim drugim poslovima koji postoje na tržištu. Jedino se u ovom poslu kartel tretira kao dobra stvar - u svim ostalim se tretira kao pojava koja podiže cenu i spušta kvalitet usluge, a pored toga otvara prostor za korupciju (zbog ograničenog broja dozvola). 

 

No, to nema nikakve veze sa slučajem koji je bio povod za raspravu.

 

Zaista, nekim postovima sa topika je mesto na hate topiku, ne ovde. 

 

Bio sam, pokusao da budem precizan koliko god je to moguce:

 

Oko reakcije napadnutog coveka:

Ne zajabevaj, i ja bih se dohvatio pistolja promptno da sam bio na njegovom mestu, u pola 3 nocu, cekajuci ispred lokala iz koga izlaze komada 2 i umesto osmeha i para jebu mi mater.

I naravno da svuda ima i + i -.

I naravno da svako, ili skoro svako danas poznaje po nekog ko je u nekoj situaciji zazalio sto pri sebi nema pistolj.

Samo sto ovde nije rec o tome: kad prica dodje na teren pojedinacnog, individualnog, naravno da neke stvari izgledaju sasvim drugacije.

Sto, opet, tesko da menja sustinu price: da zivimo u zemlji u kojoj su pistolji i likovi koji batinama resavaju problem placanja racuna, nacin komunikacije.

 

 

Oko predloga da se pozove policija kao resenje:

Srpsku/beogradsku policiju u pola 3 ujutro?

Da me zastiti od likova za koje ne znam, ali lako mogu da pretpostavim da ce se sa pozvanom policijom izljubiti i upitati za zdravlje junacko.

Osim toga, gde su moji novci?

Ako si zaboravio: u pola 3 nocom sam na ulici i vozim ko god da me zaustavi, u to doba velikom vecinom od zlog oca i jos gore majke.

Takav mi posao, jbg.

 

Smatram da nema potrebe objasnjavati da je nedopustivo meriti ljude prema profesiji, raspravljalo se o pojedinacnom slucaju.

Ispostavilo se, i sam napominjes, da su iz nekog razloga taksisti neka vrsta povlascene profesije: nije bez nista da se moja napomena o njima kao snazi, ako hoces i politickoj, vodi vise racuna nego o politickoj tezini drugih profesija.

Ne znam zasto, ali je cinjenica da su pretnje blokadom ili sama blokada Beograda od strane taksista, docekivane sa vise paznje nego slicne pojave kod drugih profesija.

 

Inace, ima stvari na kojima bi druge profesije mogle i trebale da im zavide i da se na njih ugledaju: mislim pre svega na profesionalnu solidarnost koju ispoljavaju.

 

 

Sto se tice izbrznih reakcija, ponekad preostrih, rekoh, ljudi smo: na ovom forumu je prosuto vise napalma nego u Vijetnamu, pa jbg...

Link to comment

Zar nije sa dodeljivanjem statusa službenog poenta u tome da se valjda svaki napad na službeno lice mnogo oštrije kažnjava nego napad na običnog građanina pokornog? :unsure:

Link to comment

..konrolore, itete.

 

neko resenje bi bilo podizanje svesti gradjana o poverenju u policiju i sudstvo. elem, verovatno bi bilo manje razresavanja batinama, ubodima ili upucima.

 

ova prica je trebala da se zavrsi bezanjem i prijavom policiji, taksi udruzenju i lokalnoj vracari da baci kletvu, cisto zarad dusevnog mira. ali.

Link to comment

Zar nije sa dodeljivanjem statusa službenog poenta u tome da se valjda svaki napad na službeno lice mnogo oštrije kažnjava nego napad na običnog građanina pokornog? :unsure:

To u praksi jako malo znači, jebe se policiji za taj status

Link to comment

Evo iz druge ruke, znam nešto o ekipi umešanoj u incident, nije da su moja ekipa ali u BG, prerasloj palanci bez obzira na metropolnost kojoj se teži čistim milion-ipo-skim kvantitom, koji nikako da rodi baš preteran kvalitet, negirajući valjda tako onu staru socijalističku dogmu, socijalna raspodela je u ključu prihoda, tj. svako ko ima preko X para se može zateći u dorćolskim kafićima npr, a to "preko X" može da ode i mnogo preko i tek za nijansu.

Elem, nazad na temu. Upucani tip nije bio cvećka, nikako, ali kako kaže (njegova) ekipa koja je bila tamo, stvar je tekla ovako: ekipa zove dotičnu ribu da dođe, ona je u fazonu "nemam keša kod sebe", a oni "nemaš frke, samo dođi i izađi do fićka, mi plaćamo". Pozove ona Naxis telefonom, taksista dođe, doveze je, ona izađe da pozove ortaka/jebača (nejasno), dotični izađe, kad posle pola minuta, eto belaja, dotični, iz nekog razloga koji nije još uvek jasan a verovatno nikad ni biti neće, kreće da se šiba s taksistom tj. pre će biti da šiba taksistu. Istrčava tu njegov drugar u fazonu da ga skine s taksiste i uvuče nazad u kafić, što taksista iskoristi da zgrabi svoju utoku i opali jednom, promašivši, drugi put, pravo u grudi sada već pokojnika. Na to ovaj drugi ortak, s ostatkom ekipe, izleti iz kafića i krene da lema taksistu kao vola u kupusu jer im je upravo ubio drugara, u čemu se očitava razlog za završavanje taksiste na urgentnom.

Edited by Host
sklonio fotografiju
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...