Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

15 minutes ago, Mel said:

A da dodam i wild guess -Taj vlasnik pumpe je neko od one ekipe sa kintom koje na lokalu svi znaju, pa su mu se roditelji shlihtali tako shto su mu ispunili zelju, konkretno da im vozi decu na kao izvinjenje svojoj sestri. Ne da su mislili da ce da ih omlati od batina naravno, nego da se pokazu fini i saradljivi pred vlasnikom pumpe, gde nekom 'obichnom' a realno nepoznatom choveku ne bi dali da im odveze decu bez nadzora. Al ovaj je lokalni kintash.

Ovo se desilo dva dana nakon pljačke, čovek je mrtav ladan došao da ubedi roditelje da mu daju decu da ih maltretira. Vlasnik pumpe. Sa sestrom.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

A šta ako nije tako jednostavno?

Valjda su dečaci od 12 godina, oni ne mogu krivično da odogovaraju?

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

A šta ako nije tako jednostavno?

Valjda su dečaci od 12 godina, oni ne mogu krivično da odogovaraju?

15, 14 i 12

 

ovaj najmlađi se izvukao

Link to comment

Dobro, nisu nikog maltretirali, "samo" su opljackali pumpu. Nije da su izgubljeni slucajevi (bar na osnovu ovog jednog iskustva). Vec su dobili dovoljno batina, valjda ce im doci iz dupeta u glavu. 

 

Takodje, nisam video da roditelji ovo opravdavaju. Znam da danas ima puno roditelja koji opravdavaju male delikvente ali ja sam znao mnogo vise onih koji ne znaju da izadju na kraj sa njima a ne da ih podrzavaju. Tako da ne bih roditelje u ovom slucaju automatski krivio.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Dobro, nisu nikog maltretirali, "samo" su opljackali pumpu. Nije da su izgubljeni slucajevi (bar na osnovu ovog jednog iskustva). Vec su dobili dovoljno batina, valjda ce im doci iz dupeta u glavu. 

 

Takodje, nisam video da roditelji ovo opravdavaju. Znam da danas ima puno roditelja koji opravdavaju male delikvente ali ja sam znao mnogo vise onih koji ne znaju da izadju na kraj sa njima a ne da ih podrzavaju. Tako da ne bih roditelje u ovom slucaju automatski krivio.

 

Ima puno i do porodice, samo ja znam bas i primere de porodica nije podsticala tako neka ponashanja a deca, uglavnom mushka, otishla na pogreshnu stranu. Npr oboje roditelja regularni skroz, majka chak i fantastichna osoba (2 takva primera znam).

 

  • +1 1
Link to comment

To je i do toga koliko si usmeren na to šta je dozvoljeno da se radi izvan kuće. 

I kakav stav imaš i koliko se dosledno držiš i ne odustaješ. Juče šetamo, mali se malo ložio kod drugara, psovao...ja ne moram da vičem, dovoljan je ton koji će čuti. Kad smo izašli, kaže mama izvini, rekoh zašto, kaže zato što ti je takav ton glasa. 

U kući sam najtoplija keva. A i ne derem se. Dovoljan je samo ton. To (autoritet) ne smeš da izgubiš iz vida koliko god da dete ima godina, a ti si živ i izdrav pored njega. 

I da ga ne učiš tome da ne preuzima odgovornost za postupke. To je valjda i največi problem današnjeg roditeljstva, sve i svi ostali su krivi za probleme koje imaju.

Link to comment
12 hours ago, Eleniko said:

 

jbga  ne moramo sve da znamo, izvini

 

bolje serijat nego za deset godina da ih regrutuju bande ko u Meksiko (u tom pravcu ide, pogotovo kad zvaljava kamarila dodje do bioloskog kraja) jer eto ne mogu maloljetnicima da se sudi po serijatu

Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

To je i do toga koliko si usmeren na to šta je dozvoljeno da se radi izvan kuće. 

I kakav stav imaš i koliko se dosledno držiš i ne odustaješ. Juče šetamo, mali se malo ložio kod drugara, psovao...ja ne moram da vičem, dovoljan je ton koji će čuti. Kad smo izašli, kaže mama izvini, rekoh zašto, kaže zato što ti je takav ton glasa. 

U kući sam najtoplija keva. A i ne derem se. Dovoljan je samo ton. To (autoritet) ne smeš da izgubiš iz vida koliko god da dete ima godina, a ti si živ i izdrav pored njega. 

I da ga ne učiš tome da ne preuzima odgovornost za postupke. To je valjda i največi problem današnjeg roditeljstva, sve i svi ostali su krivi za probleme koje imaju.

 

To vazi za vecinu dece, ali ne za sve. Kad neko dete ima povrede mozga, odredjene tipove i nivoe autizma ili jak ADHD, PDA, pricham o koliko toliko normalnim porodicama gde nema neke unutrashnje ili spoljne ekstremne traume - pricha o vaspitanju i autoritetu vrlo je zajebana.

Konkretno kod ovih majki - jedna je imala problem autoriteta i to sa sinom pripisujemo i tome. Ali u drugoj porodici nije bilo toga pa je opet to jedno dete - sin - raslo od pochetka nakrivo ko kad stablo se zadesi loshe pa pichi nakrivo. mozes da ga nadledas i ispravljas koliko hoces, onaj jedan sekund kad ne drzis ochi na njemu iskrivi se, pa jos malo, pa jos malo i brzo to ode. Ta druga majka je genije i osoba koja i pored teskih zivotnih okolonosti samo postovanje moze da izazove, u situacijama u kojima bi od prosechne osobe ostala maltene krpa. Ali jbg nekad se geni sklope loshe i to ti bude to.

 

Imala sam ja jednog pradedu, samo je govorio sachuvaj me Boze od losheg poroda (gledajuci neke druge primere, on nije sam tu loshe proshao).

Link to comment

Slažem se. 

Samo isto kažem i to da će se danas naći deca koja nemaju doslovno nikakav drugi problem osim vaspitnog. 

Ti pričaš o deci do trećeg razreda otprilike. 

Nadalje, a ponajviše od 6.-8.se uglavnom pokazuju antisocijalnim oni koji nemaju ni adhd, niti bilo šta, sem bezobrazluka. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Slažem se. 

Samo isto kažem i to da će se danas naći deca koja nemaju doslovno nikakav drugi problem osim vaspitnog. 

Ti pričaš o deci do trećeg razreda otprilike. 

Nadalje, a ponajviše od 6.-8.se uglavnom pokazuju antisocijalnim oni koji nemaju ni adhd, niti bilo šta, sem bezobrazluka. 

 

apsolutno. Za najveci deo dece vazi ovo sto si ti u startu napisala. Samo malo se nadovezujem jer se majci netipichne dece mnogo toga prebacuje, i sama se ponekad pokoloebam. Ono ne umesh da disciplinujes dete, kod mene bi on drugachije. A nema veze sa tim, prosto tako pao rulet.

  • +1 1
Link to comment

čitam po tw i fb komentare na ovu vest iz bele crkve, ljudi su gladni pravde otuda valjda i želja za drakonskim kažnjavanjem i uzimanjem pravde u svoje ruke

  • +1 8
Link to comment
44 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

čitam po tw i fb komentare na ovu vest iz bele crkve, ljudi su gladni pravde otuda valjda i želja za drakonskim kažnjavanjem i uzimanjem pravde u svoje ruke

 

A gladni su jer?

 

Jer pravda ovde ne postoji.

  • +1 4
Link to comment
28 minutes ago, Eleniko said:

pre će biti da su prsli ko dulek posle korone, ukrajine i inflacije

 

Screenshot_20240831_130638_Chrome.jpg

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...