Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

kao juče tri autobusa, sva tri ista privatna firma avala bus 500 konzorcijum smrti

1 mrtav putnik, 18 povređenih, 1 spaljen autobus, 1 sudaren s 4 automobila, 1 sudaren s kamionom

  • Tužno 3
Link to comment
23 hours ago, Nikodije said:

 

 

ok, ovo ako je tacno trebalo bi da bude dovoljno da vise niko nikad ne kupuje na njihovim kioscima.

 

a za autobuse i vozace koji voze po 12 sati ili vise ne znam ni sta da kazem. ovdje vrijeme ide unazad i sad je 18. vijek.

to sve pod uslovom da je tacan info da su im radna vremena neljudski duga.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ja se nadam da je samo užasna koincidencija. 

 

Verovatno jeste ali je problem u tome sto nije koincidencija to sto ima vise nego ikad slicnih koincidencija a u buducnosti ce ih biti jos i vise. Sistemu se desava isto ono sto se desava drvenoj stolici koju godinama napadaju moljci a ti veselo sedis na njoj ne sluteci nista dok se samo jednog dana ne raspadne pod tobom. Naprednjaci su drzavu i drustvo doziveli kao vecni self-healing organizam koji se oporavlja i ponovo izlista svakog proleca koliko god da ga obrstis, grdno su se iznenadili kad su shvatili da ne mozes samo da uzimas jer pre ili kasnije vise neces imati sta da uzmes. Kad je srbijanska bara postala premala za toliko naprednjackih krokodila krenuli su da uzimaju kredite pod nepovoljnim uslovima i rasprodaju sve sto mogu kako bi i dalje imali sta da kradu i doveli su Srbiju u situaciju da njeni gradjani vise ne gospodare svojom sudbinom.

 

Kinezi su vec polako poceli da se upisuju u katastar kao vlasnici zemlje, ne kao pojedinci i gradjani Srbije vec njihove kompanije, a opcija koju je poslovicno glupi Djuka Bizon izlajao na tviteru, da ce nas zapad (Blekrok, takorekuc) okupirati ako im ne damo da kopaju litijum, uopste vise ne deluje toliko neizvesno. Mislim, ljudi su napravili citav rat da bi se jeftino dokopali mocnih i nepreglednih ukrajinskih resursa, okupacija jedne bede od drzave koja se ionako vec raspala ne deluje kao pretezak zadatak. Kako bese ona zajebancija iz Iraka, skoro je Cuta pominjao, zao nam je sto se nasa nafta nalazi ispod vase zemlje. Da ne bude i kod nas, zao nam je sto se nas litijum nalazi ispod vase zemlje, pomerite se da ga iskopamo. Ne bi me nimalo iznenadilo.

 

Krace receno, ovo sto gledamo je cepanje po savovima koje je pocelo toliko da uzima maha da ga vise nije moguce ni zaustaviti ni prikriti. Gde god se okrenes nesto krene da se raspada pred tvojim ocima.

Edited by harper lee
  • +1 4
  • Tužno 2
Link to comment
On 24. 8. 2024. at 10:44, Mindaugas Žukauskas said:

Loša je jako priča ako pune te bicikle, a verujem da ih pune produžnim kablovima i na objektima sa vrlo sumnjivim elektroinstalacijama. Ovo je bukvalno tempirana bomba i još jedna otežavajuća okolnost u uslovima života koji su im ionako horor. Sad da vidimo šta će država da uradi, ali pretpostavljam sem trodnevne žalosti, ništa.

Niko neće ništa da uradi jer ovako imaš stotine hiljada glasača koje može sa seliš po potrebi gde ti zafali 

Toga ni jedna vlast neće da se odrekne 

Link to comment

Problem je što se granica uvek pomera ka gore. I šta kad više ne bude mogla da se pomeri? Prvo se raspada školstvo, zatim zdravstvo kao ustanova, a sa zagađenjem zemljišta i celokupno zdravlje. Nema šta da se više rasproda.

 

Mišljenja sam da su u svim državama ex-SFRJ došli dojučerašnji šibicari i prodavci magle, jednom rečju mutni ljudi. Tipa u jednoj zemlji imaš Dafinu tada na čelu banke koja je bila hapšena zbog nekog muljanja sa ulaznicima ili šta već gde je radila. Slični slučajevi važe i za Hrvatsku, BiH, Sloveniju i Makedoniju. Nacionalizam koriste kao način da zavade ljude i skrenu pažnju dok u međuvremenu ekonomski koriste državu. 

 

Najveći krivci što svi živimo u kolonijama od država su prvo Kadijević pa onda Milošević.

 

Na kraju krajeva da je opstala SFRJ, imali bi uređenu držau u EU i NATO. 

Link to comment
1 hour ago, Oniks said:

Problem je što se granica uvek pomera ka gore. I šta kad više ne bude mogla da se pomeri? Prvo se raspada školstvo, zatim zdravstvo kao ustanova, a sa zagađenjem zemljišta i celokupno zdravlje. Nema šta da se više rasproda.

 

Mišljenja sam da su u svim državama ex-SFRJ došli dojučerašnji šibicari i prodavci magle, jednom rečju mutni ljudi. Tipa u jednoj zemlji imaš Dafinu tada na čelu banke koja je bila hapšena zbog nekog muljanja sa ulaznicima ili šta već gde je radila. Slični slučajevi važe i za Hrvatsku, BiH, Sloveniju i Makedoniju. Nacionalizam koriste kao način da zavade ljude i skrenu pažnju dok u međuvremenu ekonomski koriste državu. 

 

Najveći krivci što svi živimo u kolonijama od država su prvo Kadijević pa onda Milošević.

 

Na kraju krajeva da je opstala SFRJ, imali bi uređenu držau u EU i NATO. 

Ne kažem da Milošević nije kriv,

ali je pre kriv Tuđman nego Kadijević.

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam samo nesrećne bebe i roditelje komentarisao sad. 
 

Srbija se definitvno raspada, odnosno onaj privid sitema koji je postojao. 
 

Ja sam od 2016 neposredno gledao kako se državni aparat puni budalama po lokalnoj samoupravi i ministarstvima. Pravosudje gledam od 2016. 
 

Normalni ljudi se sklanjaju gde mogu, idu u penziju, inostranstvo, umiru…

 

U najboljem slučaju, im komanduju budale. 
 

Postoje ostrvca normalnosti i izuzeci ali ih je sve manje jer ni globalni trendovi ne idu nam na ruku. 
 

Neki SNS šrafic sa megatrendom koji je doveden da bude činovnik 2012, dok neko sposoban radi posao je sad već postao neki sef i nacelnik. Lik koji je radio posao je otišao u penziju ili je odustao a na njegovo mesto je doveden još gluplji i nesposobniji SNSovac. 

 

Blago tebi - ja od 2000. godine.

 

1 hour ago, Oniks said:

Problem je što se granica uvek pomera ka gore. I šta kad više ne bude mogla da se pomeri? Prvo se raspada školstvo, zatim zdravstvo kao ustanova, a sa zagađenjem zemljišta i celokupno zdravlje. Nema šta da se više rasproda.

 

Mišljenja sam da su u svim državama ex-SFRJ došli dojučerašnji šibicari i prodavci magle, jednom rečju mutni ljudi. Tipa u jednoj zemlji imaš Dafinu tada na čelu banke koja je bila hapšena zbog nekog muljanja sa ulaznicima ili šta već gde je radila. Slični slučajevi važe i za Hrvatsku, BiH, Sloveniju i Makedoniju. Nacionalizam koriste kao način da zavade ljude i skrenu pažnju dok u međuvremenu ekonomski koriste državu. 

 

Najveći krivci što svi živimo u kolonijama od država su prvo Kadijević pa onda Milošević.

 

Na kraju krajeva da je opstala SFRJ, imali bi uređenu držau u EU i NATO. 

 

Ne bi ja ni Hrvatsku ni Sloveniju, pa čak ni Makedoniju u isti koš sa nama i Bosancima.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...