Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije ovo Danas, nego Direktno, samo su im maznuli font.

Ja sam ovu vesti videla samo kod njih, nigde drugde, pa mi je malo neuverljivo... Jesu li biblioteke te koje izdvajaju novac za svaku izdatu knjigu ili korisnici sa svakom pozajmicom?

Formulisali su sve u bezličnom obliku, ali izgleda da to plaćaju biblioteke (ovo je slika sa gornjeg linka):

 

dokument-3_1121x940

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Klara said:

izgleda da to plaćaju biblioteke

 

...koje će to (ako je tačno) naravno u potpunosti ili najvećim delom prevaliti na korisnike povećanjem godišnjih članarina.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Ionako danas skoro niko i ne čita knjige, odličan boldrikovski plan kojim komotno mogu da zatvore sve bibilioteke

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Grešiš, klinci dolaze samo po lektire, ali je večito red od starijih ljudi, bar u ovoj na Banovim brdu. 

 

  • +1 1
Link to comment

Radikali, kao i mnogi slični u prošlosti, se uvek i sa oduševljenjem obračunavaju sa knjigama, nije ni čudo da se ona naci organizacija za koju svi znaju čija je zove Klub 451.

  • +1 4
Link to comment

Trenutno je u Beogradu članarina besplatna za vrtićku decu i mlađe osnovce (zaklj. s 4. razredom), tako da se ovo može odraziti i na to.

Edited by vememah
Link to comment
10 minutes ago, vememah said:

 

...koje će to (ako je tačno) naravno u potpunosti ili najvećim delom prevaliti na korisnike povećanjem godišnjih članarina.

 

Tako je. Ali, srećom, mnoge biblioteke imaju određene dane kada daju velike popuste na učlanjenje ili čak i besplatan upis, pa verujem da će se čitaoci snaći.

Link to comment

Za penzionere preko 65 je za džabe, samo mora da se donese papirologija. Za decu isto. 

2-3 puta godišnje je popust 50%

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Svemir Zeka said:

Grešiš, klinci dolaze samo po lektire, ali je večito red od starijih ljudi, bar u ovoj na Banovim brdu. 

 

Grešim li, stvarno?

Uzimanje knjige nije jednako i čitanje :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Sokoj za knjige. Inace su ovo gurali pisci vec godinama unazad, ocigledno je neki usao dovoljno u bulju sns kadrovima. 

 

Inace bice ovo problem ozbiljan, jer ce opstine tesko da povecaju budzet za biblioteke za ovu stavku, vec ce ionako bedni budzeti za nabavku knjiga ovim biti dodatno optereceni, odnosno smanjeni. 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Grešim li, stvarno?

Uzimanje knjige nije jednako i čitanje :fantom:

ne zezaj! deca uzimaju lektire. lokalne biblioteke su pune krimića, ljubića, bestselera... to ide ko alva. u malo ozbiljnijim bibliotekama studenti uzimaju literaturu za faks...

verovatno je procena da može još para da iscedi od onih koji će svakako dati jer im trebaju knjige

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Grešim li, stvarno?

Uzimanje knjige nije jednako i čitanje :fantom:

Pa ne verujem da dolaze uredno na 20 dana da ne bi čitali. 

Da, biblioteke imaju sve i svašta, ja sam ceo GoT i gomilu SF pročitala odatle. Keva ove svoje i tako dalje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...