Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja bih rekla :D

 

Koliko imaju nastavnici u školama po tvojoj proceni? 

 

Sto po mojoj proceni? nista od ovoga nije moja procena, sem tvrdnje da se to i golim okom vidi da Nobelov dobitnik (ili top scientist koji nije bas dobio Nobela ali tu je negde) odudara od onog shto je onako uobichajenije da se vidi u polju.

 

Za nastavnike, makar u USA gde se bave tim merenjima, izgleda da su nastavnici bash shiroko rashtrkani, preko trecina su chak dosta loshi na tim SATovima, u proseku su neshto ispod proseka ljudi koji pristupaju SAT testu na nacionalnom nivou: prosek prema refernci dole je 48th percentile, shto odgovara prosechnom IQu od 99.4. Ali ako pogledash raspodelu ima dosta i onih koji su top third.

 

https://hechingerreport.org/debunking-one-myth-about-u-s-teachers/

 

 

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa jesu, sam IQ je debatabilan, to smo već rekli

 

Nije debatabilno da studenti koji imaju PhD iz matematike imaju svuda i konstantno znachajno vishe rezultate od opshte populacije.

A debatirati postoji li IQ, dal je ovaj svet samo opsena, da li je chovek samo senka svoje dushe je svakako moguce.

Link to comment

Onda ti znaš to bolje od mene. 

Ne znam odakle ti ovo poređenje, solipsizam i matriks vs. jedan od konstrukata u okviru kog kognitivne psihologije, a koji ima više istorijsku vrednost, u odnosu na sadašnje stanje.

Ali ti ćeš svakako naći link da potvrdiš svoju tezu

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Mel, daj ti nama neki konkretan izvor, da mi to vidimo, ja ili ne znam da koristim google ili sam ćorava, alli bih stvarno volela da vidim gde to piše da su dobitnici Nobela konzistentno imaju veći IQ od svojih kolega iz iste oblasti. I pusti ti Anne Roe koja je svoju jednu studiju radila pre 70 godina. Ako je to neka istina, to je neko sigurno morao potvrditu i u ovom veku. Ipak se svet, a i svet nauke, dosta promenio od 1953.

Link to comment
1 minute ago, Quince said:

Mel, daj ti nama neki konkretan izvor, da mi to vidimo, ja ili ne znam da koristim google ili sam ćorava, alli bih stvarno volela da vidim gde to piše da su dobitnici Nobela konzistentno imaju veći IQ od svojih kolega iz iste oblasti. I pusti ti Anne Roe koja je svoju jednu studiju radila pre 70 godina. Ako je to neka istina, to je neko sigurno morao potvrditu i u ovom veku. Ipak se svet, a i svet nauke, dosta promenio od 1953.

 

Pa da, teoriju relativnosti su recimo povukli jer je izasla 1915te. Totalno prevazidjena, preko 100 godina stara. Daj ti meni neku teoriju relativnosti, iz zadnjih 10 godina, posto se i sad time bave.

 

  • Haha 2
Link to comment
9 minutes ago, aram said:

Celog života sam imao 145+ na tim testovima, gde je moj Nobel, nećete da me prevarite!

 

 

IMG_5581.jpeg

Legenda kaze da je krajem 80tih zena sa najvecim IQ u SAD vozila kamion. 

 

Visok IQ jeste potreban, ali ne i jedini/dovoljan uslov, da bi covek bio uspesan, ukljucujuci i Nobelovu nagradu.

 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, aram said:

Celog života sam imao 145+ na tim testovima, gde je moj Nobel, nećete da me prevarite!

 

 

IMG_5581.jpeg

Ja znam dvoje ljudi sa tako oko 150... Jedan je profesor na FTNu, a druga osoba je domacica...

 

Dete ovog profesora je cudo od deteta, kakav je i on sam bio... Deca domacice su jedno malo iznad nekog proseka, drugo sa problemima u razvoju...

 

Iz ovog anegdotalnog primera mozemo da zakljucimo tacno nista...

  • +1 8
Link to comment
57 minutes ago, x500 said:

Legenda kaze da je krajem 80tih zena sa najvecim IQ u SAD vozila kamion. 

 

Visok IQ jeste potreban, ali ne i jedini/dovoljan uslov, da bi covek bio uspesan, ukljucujuci i Nobelovu nagradu.

 

ona je, na žalost, izvršila samoubistvo na veoma bolan i bizaran način. pila je ogromne količine vode dok nije umrla.

  • Tužno 2
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

Legenda kaze da je krajem 80tih zena sa najvecim IQ u SAD vozila kamion. 

 

Visok IQ jeste potreban, ali ne i jedini/dovoljan uslov, da bi covek bio uspesan, ukljucujuci i Nobelovu nagradu.

 

u isto vreme, žena sa najvećim iq u sfrj je vozila tramvaj u betongradu

-to što neko ima visok iq ne znači da ga zanima škola i nauka

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, mammy two shoes said:

ona je, na žalost, izvršila samoubistvo na veoma bolan i bizaran način. pila je ogromne količine vode dok nije umrla.


jebo budalu, s tim ikuom nije se setila da uskoci u reku

  • -1 3
Link to comment

Nažalost, moguće da će biti i treća žrtva iz auta na koji je bahati ludak koji nije na vreme sklonjen s ulica naleteo pretičući kolonu, još jedna ćerka vozača, koja je teško povređena i prebačena u Beograd.

 

kurir.rs/crna-hronika/4425065/oni-su-poginuli-u-jezivoj-saobracajki-kod-sjenice

Edited by vememah
  • Tužno 4
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Nažalost, moguće da će biti i treća žrtva iz auta na koji je bahati ludak koji nije na vreme sklonjen s ulica naleteo pretičući kolonu, još jedna ćerka vozača, koja je teško povređena i prebačena u Beograd.

 

kurir.rs/crna-hronika/4425065/oni-su-poginuli-u-jezivoj-saobracajki-kod-sjenice

Da li je onima koji su mu pomagali da be bude kaznjen bar malo krivo?

 

Da li postoji mogucnos da novinari isceprkaju ko mu je pomagao pa da bude bar malo na stubu srama?

  • +1 3
Link to comment

Mediji pišu da je i majka teško povređena i da su se članovi nastradale porodice vraćali s mora.

 

Na navodnom instagram nalogu (objave su zaključane) poginulog bahatog vozača stoji ova poruka:

 

Quote

Ako me jednog dana ubije brzina,nemoj te plakati,jer ja sam se smejao!

 

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...