Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

i koga zbog cene voznje neko hoce da bije

secam se tona kojim se nama obracao taksista divljak kad nismo hteli da mu platimo 700 dinara sto nas je vozio od usca do doma omladine

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oprostite mi ako ne verujem baš na reč iskazu taksiste koji vozi noćnu smenu sa pištoljem u pregradi.

 

Pa to što je noćna smena je samo razlog više da ga nosi. Malo ih je pobijeno, opljačkano, izlomljeno, jedno vreme je to bio standard, otvoriš novine, neki taksista najebao. 

Naravno, ne treba zaključivati ništa bez detalja, ali to što ima utoku može i da znači da čovek samo vodi računa o sebi. Živim o gradu od 25.000 stanovnika i znam šta sve mili ulicama subotom posle 12, a šta mili po Bg-u ne smem ni da pomislim. 

Link to comment

Pa to što je noćna smena je samo razlog više da ga nosi. Malo ih je pobijeno, opljačkano, izlomljeno, jedno vreme je to bio standard, otvoriš novine, neki taksista najebao. 

Naravno, ne treba zaključivati ništa bez detalja, ali to što ima utoku može i da znači da čovek samo vodi računa o sebi. Živim o gradu od 25.000 stanovnika i znam šta sve mili ulicama subotom posle 12, a šta mili po Bg-u ne smem ni da pomislim. 

 

Fakat.

 

No, svašta mili i za volanima taksi vozila. Od sasvim normalnih ljudi, preko  tihih mizantropa (njih najviše volim u vožnji), preko ljudi koji su izgubili pravac u životu, do kriminalnog ološa i polusveta koji je, nažalost, u ovoj profesiji zastupljeniji nego u bilo kojoj drugoj.

 

Vozač je, kažu, iz Beotaksija, firme kojom se čovek vozi samo ako je apsolutno neophodno, i čiji vozači se na industrijskoj skali bave otimanjem dugačkih vožnji putem potplaćivanja dispečera iz poštenih kuća kao što su Naxis, Lux, Plavi taksi...

 

Ovo je verovatno obračun polusveta, ulica u pravom smislu te reči. 

Link to comment

Fakat.

 

No, svašta mili i za volanima taksi vozila. Od sasvim normalnih ljudi, preko  tihih mizantropa (njih najviše volim u vožnji), preko ljudi koji su izgubili pravac u životu, do kriminalnog ološa i polusveta koji je, nažalost, u ovoj profesiji zastupljeniji nego u bilo kojoj drugoj.

 

Vozač je, kažu, iz Beotaksija, firme kojom se čovek vozi samo ako je apsolutno neophodno, i čiji vozači se na industrijskoj skali bave otimanjem dugačkih vožnji putem potplaćivanja dispečera iz poštenih kuća kao što su Naxis, Lux, Plavi taksi...

 

Ovo je verovatno obračun polusveta, ulica u pravom smislu te reči. 

 

 

volim što sve znaš  :isuse:

Link to comment

ne, ne znam sve, ali znam ponešto o taksistima.

upravo je poenta u tome što da ne znam šta se ovde dogodilo i kad pročitam da je taksista ustrelio čoveka pored svog vozila nije mi prva misao "jadan čovek, na šta su ga naterali".

 

i?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Sada ponovo krece prica o tome da taksistima treba priznati/dodeliti status sluzbenih lica koja ce, kao takva, imati prava da nose oruzje, legitimisu gradjane i sve sto uz to ide, na kraju krajeva zastokonacno ne institucionalizovati plodnu saradnju te dobrog dela pripadnika te profesije sa nadleznim sluzbama koja se i do sada odvijala na obostrano zadovoljstvo i korist.

Profesija koja je uticajnija od mnogih, da ne kazem svih, ukljucujuci prosvetne radnike, radnike u zdravstvu i ostalu manje bitnu radnu boraniju: nema te srpske vlade koja ce se zabrinuti kad neka od pomenutih najavi strajk ili izlazak na ulicu, ali zato je dovoljno da taksisti samo najave blokadu Beograda  :isuse: pa da se vlasti itekako uozbilje.

 

Naravno, spora nema da je poginuo, ubijen usred Beograda jedan covek; za to se odgovara i to je posao policije i suda, ali mi je unpred muka od prica koje se sad da krenu, a koje sa ovim dogadjajem nikakve veze nemaju.

Link to comment

i koga zbog cene voznje neko hoce da bije

secam se tona kojim se nama obracao taksista divljak kad nismo hteli da mu platimo 700 dinara sto nas je vozio od usca do doma omladine

trebali ste da ga roknete. taj je zacelo povezan sa ovim ubicom.

 

 

Oprostite mi ako ne verujem baš na reč iskazu taksiste koji vozi noćnu smenu sa pištoljem u pregradi.

zato sto vozi nocnu ili zbog pistolja?

 

 

Fakat.

 

No, svašta mili i za volanima taksi vozila. Od sasvim normalnih ljudi, preko  tihih mizantropa (njih najviše volim u vožnji), preko ljudi koji su izgubili pravac u životu, do kriminalnog ološa i polusveta koji je, nažalost, u ovoj profesiji zastupljeniji nego u bilo kojoj drugoj.

 

Vozač je, kažu, iz Beotaksija, firme kojom se čovek vozi samo ako je apsolutno neophodno, i čiji vozači se na industrijskoj skali bave otimanjem dugačkih vožnji putem potplaćivanja dispečera iz poštenih kuća kao što su Naxis, Lux, Plavi taksi...

 

Ovo je verovatno obračun polusveta, ulica u pravom smislu te reči. 

 

 

 

u kojim udruzenjima rade najbolji ljudi?

cisto da znam, da ne ostavljam olosu novce kad vec mogu pravim ljudima.

Link to comment

nažalost znam i ja ponešto o taksistima, i ovde se radi o verovatnoćama

 

možda je tako kao što kažeš, a možda je čovek koji je nosio pištolj zbog svoje zaštite

 

ćale mi je par puta najebao zato što je odbijao da nosi oružje da ne ubije nekog, a dobar drugar je posla ubadanja nosio pištolj

 

beotaxi je najveće udruženje i imaš u njem i + i - 

 

u principu htedoh da napišem još par stvari, ali ok, u pravu ste, i ti i ovaj mrmot 

 

mene ta tema više ne zanima, ove što sam znao su mrtvi

Link to comment

Ništa drugo ni ne kažem osim toga, da ne zmamo šta se desilo.

 

Ispade da nije Beotaxi, nego Naxis, moja omiljena firma.

Link to comment

Ne zajabevaj, i ja bih se dohvatio pistolja promptno da sam bio na njegovom mestu, u pola 3 nocu, cekajuci ispred lokala iz koga izlaze komada 2 i umesto osmeha i para jebu mi mater.

I naravno da svuda ima i + i -.

I naravno da svako, ili skoro svako danas poznaje po nekog ko je u nekoj situaciji zazalio sto pri sebi nema pistolj.

Samo sto ovde nije rec o tome: kad prica dodje na teren pojedinacnog, individualnog, naravno da neke stvari izgledaju sasvim drugacije.

Sto, opet, tesko da menja sustinu price: da zivimo u zemlji u kojoj su pistolji i likovi koji batinama resavaju problem placanja racuna, nacin komunikacije.

 

Edit: @Strugacki

Edited by namenski
Link to comment

Ništa drugo ni ne kažem osim toga, da ne zmamo šta se desilo.

 

Pa jebemmu Vaso, ponekad ni ocevici ne vide dobro i ne znaju sta se tacno desilo, Kako cu ja (ti, bilo ko) da znamo tacno ako smo informisani na npr. B92?

 

Ja govorim na osnovu vesti koju sam procitao, otkud znam da je taksista Veranov pashenog 

 

 

 

pa niko od nas ne zna, samo mi je glupo na osnovu profesije donositi sud o nekome.

 

 

+1

Link to comment

Ne zajabevaj, i ja bih se dohvatio pistolja promptno da sam bio na njegovom mestu,

 

ja bih se radije sklonio (pobegao)  i pozvao policiju.  tako je pametnije.

 

ne mogu mirno da gledam kada drugi maltretira slabijeg od sebe.  tada mi redovno pada mrak na oči.

Link to comment

ja bih se radije sklonio (pobegao)  i pozvao policiju.  tako je pametnije.

 

Srpsku/beogradsku policiju u pola 3 ujutro?

Da me zastiti od likova za koje ne znam, ali lako mogu da pretpostavim da ce se sa pozvanom policijom izljubiti i upitati za zdravlje junacko.

Osim toga, gde su moji novci?

Ako si zaboravio: u pola 3 nocom sam na ulici i vozim ko god da me zaustavi, u to doba velikom vecinom od zlog oca i jos gore majke.

Takav mi posao, jbg.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...