Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, x500 said:

@mire hebo te Nepalac. Evo 4-5 strana o IQ i nema kraja.

 

Problem je da uzimaju najjeftinine iz Nepala i dovedu ih tebi. Oni te najcesce ne razumeju sta im pricas, a zanat ne znaju. Dakle, mrka kapa sa takvim timom. Pazi samo da ti neko ne pogine na gradilistu.

  Hide contents

Imas jos jedan vazan faktor, kako motivises/teras ljude da rade. Britanci su imali one stapove od bambusa pod miskom, razmisli zasto ;)

 

aman, veze nemam s njima

onomad bila kratkotrajna ispomoć i to je to

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

iskorištavaš sirotinju, mislio sam da si bolji čovek

 

ništa ti nisi bolji od ovih ajtijevaca

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

neki bugarski rvač

 

ova ga sad Osman nurmagomedov

Edited by Sestre Bronte
Link to comment

ajti = keramičari

 

nije do zanata, do ljudi je

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Mel said:

 

Hitler je za nizu rasu proglasio Jevreje koji su otprilike mozda i najinteligentnija nacija na planeti (za taj nauchni deo inteligencije) 

 

Kod Jevreja je stvar u dugoj tradiciji masovne pismenosti kod muskaraca. I najveci sirotan je morao biti pismen da bi svaki dan procitao ozbiljnu kolicinu molitvenog teksta. 

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, Paul Gompitz said:

Kod Jevreja je stvar u dugoj tradiciji masovne pismenosti kod muskaraca. I najveci sirotan je morao biti pismen da bi svaki dan procitao ozbiljnu kolicinu molitvenog teksta. 

 

To je sigurno dobar deo razloga. Ali oni su svuda bili manjina, na zapadu oko 1% populacije. U Nemachkoj pre rata nije bilo mislim ni 1%. Kako su onda dobili onolike nobelove nagrade?Nije bas da su pravili univerzitete specijalno samo za Jevreje, ima tu i nekog talenta...

 

Link to comment

Ima tu još nešto kad su Jevreji u Nemačkoj u pitanju. Naime, sve do početka 19. veka, plemstvu je bilo zabranjeno da se bavi biznisom, valjda su smatrali da je to ispod časti, a svakako van domena društveno prihvatljivog za tradicionalnu aristokratiju. Biznis (trgovina, bankarstvo, itd.) je, medjutim, cvetao, u smislu da su se ljudi ozbiljno bogatili tim putem, i medju novokompanovanom "biznis elitom" je bilo ponajviše Jevreja, koji se nisu hteli mešati sa dominantnom hrišćanskom aristokratijom (kao što je to bilo u nekim drugim delovima Evrope, recimo Italiji u to vreme).

 

Tako da, osim toga da je za to čovek morao biti pismen (to na kraju krajeva nije manjkalo ni ovom starom plemstvu), moralo se umeti još mnogo toga pride, da bi se u tom sistemu opstalo i uzdiglo.

Edited by Quince
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Postoji i ona teorija da tough times create strong men a Jevreji vala celu istoriju igraju na hard difficulty. 

  • +1 1
Link to comment

Ne znam, ja sam malo skeptična kad su takve generalizacije u pitanju, ali svakako mislim da tu ima nečega. Sad, da li je to da višegeneracijski tough times, ili nešto drugo, šta god da je pre sam sklona tvrditi da je mehanizam kulturološke a ne biološke prirode.

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Postoji i ona teorija da tough times create strong men a Jevreji vala celu istoriju igraju na hard difficulty. 

 

Pa to je opet selekcija, koja moze biti i genetska. Nije sve nurture, ima malo i do nature.

Ono sto mene nervira je sto ce neko da izmeri da Srbi imaju IQ 99, a Nemci IQ 102, i onda je to eugenika, samo ovi sa 102 zasluzuju da zive, ili makar bolji su rasno.

Ali ako Hans ima IQ od 106, a njegov komsha Ginter 98 i time manji od prosechnog Srbina, nothing will be considered to be wrong with Ginter.

E to je eugenika i rasizam, a ne to da neke razlike mogu i postoje  medju grupama.

I onda narativ mora biti da smo svi jednaki, ama u svakom smislu, jer ako ustvrdimo da nismo onda smo pozvali na ubijanje jer logichno, ako je neko malo manje pametan od nas, ili u ovom konkretnom sluchaju pametniji, svejedno, to treba odmah nekako prevesti u rasnu teoriju.

Link to comment

Ako je mehanizam kulturološke prirode, to onda pokazuje korelaciju obrazovanja i inteligencije.Tj.postavlja se pitanje da li se visoka inteligencija gradi/trenira, ili se sa njom rađa?

Link to comment
4 minutes ago, Quince said:

Ne znam, ja sam malo skeptična kad su takve generalizacije u pitanju, ali svakako mislim da tu ima nečega. Sad, da li je to da višegeneracijski tough times, ili nešto drugo, šta god da je pre sam sklona tvrditi da je mehanizam kulturološke a ne biološke prirode.

 

Mehanizam je vrv kombinacija oboje.

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Ako je mehanizam kulturološke prirode, to onda pokazuje korelaciju obrazovanja i inteligencije.Tj.postavlja se pitanje da li se visoka inteligencija gradi/trenira, ili se sa njom rađa?

 

Ama... nemojte da otkrivate toplu vodu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...